Geliquideerde man was al doelwit Autorijder vrijuit na meesleuren Beter en scherper zien? de kijkkamer Amsterdam schrikt op van moord op straat na rustige periode. TNO: vrouw kon niet merken dat jongetje onder haar auto hing. PKN trekt plan in voor Dag Protestantisme Vervolg voor proef met gezichtsherkenning Utrechtse brug komt Vliegtickets in een jaar onder spanning tijd kwart duurder Meer immigranten dan emigranten Overvallers van oude echtparen opgepakt Taakstraf wegpiraat in revalidatiecentrum Spitsstroken A2 dicht na diefstal van kabels PZC Dinsdag 12 augustus 2008 5 AMSTERDAM - De 34-jarige man die gisteren in Amsterdam Buiten veldert is doodgeschoten, stond en kele jaren geleden al op het punt om te worden geliquideerd. Vol gens het Openbaar Ministerie gaat het om de uit Suriname afkomsti ge August Adjuba. Hij zou in 2004 op de korrel zijn genomen door Jesse R. en Giusep pe la S.. De laatstgenoemde fun geert als kroongetuige in het groot scheepse liquidatieonderzoek-Pas- sage dat justitie en politie al gerui me tijd verrichten. La S. heeft een reeks verklaringen afgelegd over een fors aantal afreke ningen in het criminele circuit, zo wel binnen als buiten Amsterdam. Volgens La S. zouden hij en Jesse R. Adjuba in opdracht van Ali A. hebben moeten liquideren. A. zit al geruime tijd vast op ver denking van betrokkenheid bij meerdere onderwereldmoorden dan wel plannen daartoe. Onlangs hief de rechtbank zijn voorarrest voor wat de zaak-Adjuba betreft op, omdat de verdenking niet hard Een man die gisteren in Amster- dam is doodgeschoten, stond en kele jaren geleden al op een lijst om te worden geliquideerd. Dat stelt een kroongetuige. genoeg meer is. A. heeft iedere be trokkenheid ontkend. De moord op Adjuba ging volgens La S. niet door omdat het beoogde doelwit naar Suriname vertrok. Kort daarvoor hadden La S. en Jes se R. niet durven schieten omdat zij niet zeker wisten of zij de juiste man voor zich hadden, aldus de verklaring van de kroongetuige. De politie kreeg gisterochtend even na tien uur een melding van de schietpartij. Er is meerdere ke ren geschoten. Daarbij werd ook een auto van een voorbijgangster geraakt. De automobiliste bleef on gedeerd. Twee verdachten konden in een auto ontkomen. Het voer tuig is even later brandend terugge vonden in de wijk Watergraaf smeer. Volgens omwonenden kwam het slachtoffer uit de buurt. Getuigen vertelden dat er acht tot negen kogels op de man zijn afge vuurd en dat hij vrijwel op slag dood was. De moord op Adjuba is de eerste na een relatief lange stilte. De laat ste geruchtmakende liquidatie vond plaats in februari vorig jaar, toen voormalig voorzitter van voet balclub Türkiyemspor Nedim Imag in Amsterdam Osdorp werd doodgeschoten. Vorige week verklaarde OM-top- man Harm Brouwer, de voorzitter van het college van procureurs-ge- beraal, nog dat er een eind was ge komen aan de liquidatiegolf in de hoofdstad. MAASTRICHT - Het Openbaar Minis terie in Maastricht zal een 62-jari- ge inwoonster van Eijsden die op 30 november een kind onder haar auto van Maastricht naar Eijsden meesleurde, niet strafrechtelijk ver volgen. Dat heeft de Maastrichtse officier van justitie Anneke Rogier gisteren bekendgemaakt. Het 8-jarige Somalische jongetje Amir Mohamed Ibrahim uit Maas tricht is volgens het OM niet aan gereden op een zebrapad in Maas tricht. Hij is daar wel overreden. Mogelijk is hij gevallen, aldus het OM. De jongen werd vervolgens onder de auto over een afstand van 12 kilometer meegesleurd. De bestuurster heeft daarvan volgens het OM waarschijnlijk niets ge merkt. Zij vond het kind pas een dag later, toen ze uit haar garage in Eijsden wilde wegrijden. De familie van het omgekomen jongetje is gisteren op de hoogte gesteld van de beslissing van het OM, evenals de automobiliste. Het ongeval had volgens de offi cier van justitie onder 'bizarre om standigheden' plaats. „Zo'n uitzon derlijk ongeval is nooit eerder ter wereld gebeurd", denkt Rogier. Om die reden schakelde het OM onderzoeksinstituut TNO in. Op een terrein in Lelystad is het onge val nagebootst met behulp van een dood dier dat qua bot en huid structuur zoveel mogelijk overeen kwam met het lichaam van Amir. TNO concludeerde dat de automo biliste niet kon merken dat het jon getje onder haar auto hing. De Eijsdense is over Amir heen ge reden toen het nat, schemerig en druk was op de bewuste straat, zo concludeert het OM. Het lichaam van het kind haakte vast in een holle ruimte onder de motor van de auto. Hoe dat kon gebeuren is volgens het OM niet meer te ach terhalen. UTRECHT - De Dag van het Protes tantisme, die dit jaar voor het eerst zou worden gehouden, gaat niet door. De Protestantse Kerk in Nederland (PKN) heeft het plan ingetrokken. De reden is dat het initiatief weerstand opriep. Zo zou de kerk al te veel speciale zonda gen kennen. Met de dag wilde de kerk het ge sprek tussen de leden bevorderen. AMSTERDAM - Een proef met ge zichtsherkenning in de politiere gio Amsterdam-Amstelland is zo succesvol verlopen dat het korps deze methode zal invoeren. Het programma wordt gebruikt om niet-geïdentificeerde verdach ten op te sporen door gezichtsfo to's van bijvoorbeeld camerabeel den of vervalste identiteitsbewij zen te vergelijken met foto's uit het bestand van de politie. UTRECHT - De Muinck Keizerbrug in Utrecht staat vanaf half septem ber permanent onder elektrische spanning. De spanning is niet hoog en niet schadelijk voor het verkeer, maar goed voor de wape ning van het beton. De gemeente wil zo de levensduur van de brug verlengen. De brug, gebouwd tus sen 1968 en 1970, is eigenlijk toe aan een drastische renovatie. AMSTERDAM - In de eerste helft van dit jaar is de bevolking met bijna dertigduizend mensen toege nomen. Dit komt omdat er meer mensen naar Nederland zijn geko men dan dat er zijn vertrokken. Dat is voor het eerst sinds het tweede halfjaar van 2003, meldde het CBS gisteren. Twee op de drie immigranten kwam uit Europa. Op 1 juli had Nederland 16,4 mil joen inwoners. VOORBURG - De prijzen van vlieg tickets zijn in een jaar tijd met 25,4 procent gestegen, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. Volgens het CBS komt de stijging voor het overgrote deel voor reke ning van de gestegen brandstofprij zen die de luchtvaartmaatschappij en deels doorberekenen. De per 1 juli ingevoerde vliegtaks doet er nog een schepje bovenop. ZELHEM - De politie heeft gisteren vier mannen en een vrouw aange houden die worden verdacht van een brute overval op een oud echt paar in Zelhem. De 75-jarige man liep eind juli een kaakbreuk op en zijn 69-jarige echtgenote raakte zwaar geblesseerd aan haar arm. Het vijftal wordt ook verdacht van een andere gewelddadige overval, eind juni op een oud echtpaar in Doetinchem. Het kan! Ontdek de revolutie in brillenglazen; ZEISS i.Scription® Segeersstraat Middelburg 0118-674004 iondag en maandag gesloten UTRECHT - Plegers van ernstige ver- keersmisdrijven moeten hun werk straf uitvoeren bij revalidatiecen tra. Dat hebben het Openbaar Mi nisterie en Reclassering Nederland afgesproken. „Deze afspraken zorgen ervoor dat mensen leren van hun werkstraf en ook iets terugdoen voor de slachtoffers", zei een woordvoer ster van de reclassering gisteren. Reclassering Nederland begint vol gende maand een proef in de regio Utrecht-Arnhem. UTRECHT - Onbekenden hebben en kele tientallen meters kabel gesto len die bestemd zijn voor de bedie ning van de spitsstroken op de snelweg A2. Hierdoor waren de spitsstroken tussen Everdingen en Culemborg van zondagavond tot gistermiddag in beide richtingen dicht. Volgens het ministerie van Verkeer hebben de dieven het waarschijnlijk gemunt op het ko per in de kabels. Door de diefstal kon Rijkswaterstaat geen camera beelden ontvangen van de A2. De politie verricht in Amsterdam Buitenveldert onderzoek op de plaats van de schietpartij. foto Evert Elzinga/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5