Terneuzen op het nippertje klaar voor wielerevenement Hulstenaren hullen zich in middeleeuwse kledij 60 jaar ervaring www.juultje.nl Bram Beekman geeft orgelconcert Concert jongerenkoor en fanfare Aardenburg Belg met drugs op rijdt motorrijder aan Doorgaan Enecotour door politiecapaciteit even aan zijden draadje. Wandelend decor doet oude tijden in vestingstad herleven. ZPZC Dinsdag 12 augustus 2008 25 TERNEUZEN - Organist Bram Beek man geeft donderdagavond een concert in de gereformeerde kerk vrijgemaakt in Terneuzen. Het or gel, dat in 1985 is gebouwd, ging onlangs geheel in de revisie. Beek man wil graag op het orgel spelen, omdat hij destijds ook één van de eersten was die op het orgel speel de. Het concert, met werk van on der anderen Bach en Mendels sohn, begint om 20.00 uur. AARDENBURC - Het Jongerenkoor Aardenburg en de Aardenburg- sche Fanfare geven zondagmiddag 31 augustus een gezamenlijk con cert onder de Kaaipoort. Het koor zingt vanaf 15.00 uur populaire, Nederlandstalige liedjes en wordt begeleid door het koor. Als het die dag slecht weer is, gaat het concert door in de nabijgelegen katholieke kerk aan de Aardenburgse West straat. TERNEUZEN - Een motorrijder (54) is gistermiddag op de Buitenhaven in Terneuzen gewond geraakt bij een botsing met een auto. De be stuurder van de auto, een 18-jarige Belg uit Kruishoutem, keerde op de Buitenhaven en liet de achter op komende motorrijder niet voor gaan. De automobilist verklaarde softdrugs te hebben gebruikt. Het slachtoffer is met kneuzingen naar het ziekenhuis gebracht. Tel.: 0115 - 686 100 Axel, Hulst, Philippine, Schoondijke, Terneuzen, Vlissingen, Zaamslag, Zuiddorpe door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen is klaar voor de Enecotour, die op 23 en 24 augustus de stad aan doet. De voorbije weken kwam het doorgaan van het wielerevene ment op losse schroeven te staan, omdat de politie Zeeland het ver- keers- en veiligheidsplan voor het sportieve festijn van een negatief advies voorzien had. Spoedoverleg tussen dagelijks gemeentebestuur en de politiediensten was nodig om de laatste zaken naar behoren te regelen. „En dat is gelukt", zei verkeerswet houder Co van Schaik gisteren. De problemen werden vooral veroor zaakt door capaciteitsproblemen bij de politie. Zo leek het er op dat de politie geen kans zag om tiental len verkeersregelaars, die het wiel erevenement begeleiden, te voor zien van het benodigde verkeersre- gelaarcertificaat. Verkeersregelaars Het zag er naar uit dat de Eneco tour niet kon doorgaan vanwege capaciteitsproblemen bij de poli tie. Gemeente en politie hebben toch een oplossing gevonden. moeten elk jaar door de politie geïnstrueerd worden om goed hun werk te kunnen doen. Vanuit de wielersport wordt al ja ren aangedrongen om ervaren rege laars vrijstelling van die instructie te verlenen, maar justitie wil daar niet aan beginnen. Van Schaik: „De politie heeft ons nu de toezeg ging gedaan dat zij alles in het werk zal stellen om die mensen aan het benodigde certificaat te helpen. Een ander probleem was de inzet van de landelijke politie dienst (KLPD). Daar bestond wat onduidelijkheid over. Een bijko mend probleem vormde de aange kondigde actie van het comité Tun neltolvrij dat ook voor de politie weer extra inzet zou vergen." Volgens Van Schaik is met het co mité de afspraak gemaakt dat de actie ludiek zal zijn en dat die geen verdere onrust zal veroorza ken. De renners worden bij de tun nel gefeliciteerd met het feit dat zij als eersten gratis door de tunnel zijn gereden. „Daar nemen wij als bevoegd gezag genoegen mee. Ook al omdat ik achter die actie sta", be nadrukt Van Schaik. De politie heeft de gemeente ver der nog gevraagd wat aanpassin gen te doen aan het parkoers. De Dienst Gemeentewerken gaat die uitvoeren. Emmy Lockefeer (links) en Mieke de Poorter ontwerpen en naaien middeleeuwse kledij. Hulst moet er tijdens de Nederlandse Vestingstedendagen op 23 en 24 augustus gelikt uitzien. foto Wim Kooyman door Jean-Lou de Gucht HULST - Tijdens de Nederlandse Vestingstedendagen wil Hulst de middeleeuwse tijd in de binnen stad doen herleven. Banieren, merklappen, schilderijen en schut terijverenigingen vormen dan het decor. Maar ook van de Hulste naren zelf wordt het een en ander verwacht. Als een wandelend de cor beelden zij de tijd van weleer uit. En dat betekent dat je niet in je sportieve zomerkledij door Hulst kunt wandelen. Nee, je hult je in een kostuum van weleer. Maar waar haal je die middeleeuwse kle ding vandaan? Nou, die maak je zelf. Geen idee waar te beginnen? Mieke de Poorter wel. Vorig jaar is ze in haar restaurant Le Retour be gonnen met lessen middeleeuwse kleding maken. Elke dinsdagoch tend melden zich zo'n tien belang stellenden bij haar om de handen uit de mouwen te steken. De Poor ter: „En er wordt flink doorge werkt. Je kunt een speld horen val len tijdens het werk." Broeken, rokken, blouses, petten, mutsen en gespen. Op dit mo ment is er voor zo'n 375 mensen kleding gemaakt. „Maar ik heb hier ook mensen over de vloer ge had die om tips kwamen of patro nen. Ondernemers die een com pleet pak willen. Noem het alle maal maar op. Af en toe moet je 'Een felgroen pak, dat kan niet. In de middeleeuwen droegen ze sombere kleren' ook een beetje bijsturen. Iemand wilde een felgroen pak hebben. Nou, dat kan natuurlijk niet. In de middeleeuwen droegen de men sen sombere kleding." De Poorter zit met haar werkzaam heden op schema. „Maar we moe ten de laatste weken nog wel flink doorwerken. Geeft ook helemaal niet. De reacties die ik heb gehad, zijn boven verwachting. En wat ik nog leuker vind is de saamhorig heid die onder de mensen groeit tijdens de voorbereiding. Dat maak je tegenwoordig nog maar zelden mee." Maar ook degenen die niet zo han dig zijn met naald en draad kun nen tijdens de Vestingstedendagen in middeleeuwse kledij door het centrum van Hulst paraderen. Eric Buijsse van Partymax in Hulst heeft al heel wat kostuums ver kocht. Voor zo'n 35 euro kun je als Hulstenaar eens uitpakken als mid deleeuwer. Buijsse ziet de animo voor het eve nement wekelijks toenemen. „Je kunt het het best vergelijken met carnaval. In de aanloop naar dat volksfeest wordt het bij ons ook steeds drukker. Op het laatst ko pen de mensen als het ware de he le winkel leeg. Ik denk dat dit in de week voor de Vestingstedenda gen ook het geval zal zijn." (Dit is de vierde aflevering in een korte serie over de Vestingstedenda gen in Hulst op 23 en 24 augustus. De vorige afleveringen verschenen op 5 augustus, 29 en 22 juli)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57