Zeeland virus. Je komt er niet vanaf LEZERSEMTRA PZC Oogstfeest met 'pupeschof van paardenmelk Kap van bomen in Hulst leidt tot mooier bos Test je sportkennis en win! Z PZC Dinsdag 12 augustus 2008 23 OOSTBURC - De jaarlijkse oogstde- monstratie bij paardenmelkerij Nortier-Buijze in Oostburg wordt dit jaar extra feestelijk. Er is mor gen voor het eerst een proeverij van paardenmelklikeur. Het likeurtje heeft de naam pupe schof gekregen, Zeeuws-Vlaams voor een korte rustpauze tijdens het werk. De proevers hoeven zich niet bij likeur te houden, maar kunnen ook bonbons van paarden melk proberen. De proeverijen zijn natuurlijk 'bij nummers' voor de demonstraties met de trekpaarden. Een vierspan trekt de zelfbinder, die schoven graan bij elkaar bindt. Ook laten de paarden zien hoe ze vroeger werden ingezet bij tal van werk zaamheden op het land: ploegen, eggen, zaaien, maaien en stro schudden. Mensen kunnen meerij den op een boerenkar en kinderen kunnen een ritje te paard maken. Zelf graan malen, pannenkoeken of ijsjes eten: het kan morgen van ïi.oo tot 19.00 uur op de paarden melkerij aan de Brugsevaart. door Harold de Puysseleijr HULST - Voor de leek klinkt het te genstrijdig, maar de kap van 363 populieren in het bos aan de Wa terstraat in Hulst zorgt er uiteinde lijk voor dat het stuk bos mooier en gevarieerder wordt. Dat stelt ei genaar Staatsbosbeheer. Het be staande eikenbos met daarin tam me kastanje, haagbeuk en linde krijgt hierdoor meer licht, voeding en vocht en kan zich beter ontwik kelen. Uiteindelijk zal dit bos voor zowel de recreant als de dieren veel aantrekkelijker worden. „Na tuurlijk is het vellen van de popu lieren een flinke ingreep", zegt bos wachter Marijke Lieman van Staatsbosbeheer. „De populieren zijn indertijd aangeplant vanwege hun snelle groei, waardoor het al snel een bos leek. Daarnaast is de populier een goede structuurverbe teraar van de grond. Maar altijd is het de bedoeling geweest deze te vellen om plaats te maken voor het uiteindelijke eikenbos dat er nu al onder staat", legt Lieman uit. De werkzaamheden vinden plaats in de periode van 15 augustus tot 30 september dit jaar. „We hebben gewacht tot na het broedseizoen, alle jonge vogels zijn nu uitgevlogen." Ready, Set, Go! De olympische zomerspelen van 2008 zijn officieel van start gegaan. Welke records worden er verbroken dit jaar en hoe doen onze landgenoten het? Uw krant volgt de spelen op de voet. U maakt kans op een arrangement van Dorint Golfresort Spa Windha- gen (bij Bonn). Dit arrangement bevat een overnachting voor 2 personen incl. ontbijt en gratis gebruik van zwembad, whirlpool en sauna. □onnt Hotels Resorts De prijs wordt aangeboden door Dorint Golfresort Spa Windhagen Vraag 4 dinsdag 12 augustus 2008 Wat is nu geen Olympische sport? a. Tennis b. Rugby c. Zeilen Sms uw antwoord als volgt door naar telefoonnummer 2002: ACTIESPELEN12spatieA, BofC Bijvoorbeeld: ACTIESPELEN12 B Spelregels: Sms uw antwoord naar telefoonnummer 2002 Prijs per ontvangen bericht is 0,60 Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Alleen de winnaar krijgt binnen 3 werkdagen bericht Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Het arrangement is te boeken tot en met 31 juli 2009 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid Frans Vervaet (I) en Maurice Kindt tussen de oude foto's. De twee onderzoeken de stamboom van de familie Vervaet. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55