Zeeland PZC Terneuzen schiet Rijsel te hulp Opening De Pit is uitgesteld Rode Kruis heeft dringend vrijwilligers nodig in de regio 21 Uitstel van herinrichting N6i is voor Sluis niet meer acceptabel ZEEUWS-VLAANDEREN 27 29 Lonink meldt gemeente bij minister Ter Horst aan voor project. Jongerencentrum in Terneuzen wordt later opgeleverd dan gepland. Afdeling begint grote wervingscampagne onder bedrijven. Toeristisch- en landbouwverkeer zorgt voor fantoomfiles. Twee gewonden én een aanhouding bij ongeluk op rotonde in Terneuzen Minister Klink ziet bezwaren in plan ziekenhuizen PvdA Volop aandacht voor Zeeuwse verdwenen nederzettingen Dinsdag 12 augustus 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen is bereid om de Franse stad Rijsel (Lille) hulp te bieden bij het zoeken naar oplossingen voor drugsgerelateerde problemen. Burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen heeft minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken laten we ten dat Terneuzen op projectmati ge basis kennis en kunde wil aan bieden om de Fransen te helpen. Frankrijk, dat Nederland tot voor kort nog uitmaakte voor 'narco- staat', deed begin juli tijdens een EU-overleg in Cannes het opmer kelijke verzoek aan Nederland om Frankrijk bij te staan bij het zoe ken naar oplossingen voor de drugsproblemen in de voorsteden van diverse grote Franse steden. Minister Ter Horst was aangenaam verrast door de hulpvraag van haar Franse collega Michele Al- liot-Marie en sprak tijdens de con ferentie af om de samenwerking tussen Nederland en Frankrijk op het gebied van de drugsbestrijding verder uit te breiden. Toen burgemeester Lonink van Terneuzen hiervan vernam heeft hij vervolgens de minister in recen te contacten te kennen gegeven dat zijn gemeente 'graag, al dan niet op projectbasis, hulp wil bie den aan Franse steden'. „Rijsel komt dan het eerst in De burgemeester van Terneuzen rekent er op dat door de aanpak van drugsproblemen in Frankrijk de effecten voor Terneuzen ook positief zullen uitpakken. beeld, omdat die stad het dichtst bij Terneuzen ligt. Daar komt nog bij dat een deel van de problemen die in die agglomeratie spelen via het drugstoerisme ook op ons bordje terecht zijn gekomen. Door Rijsel te helpen kunnen we wel licht het probleem van het drugs toerisme ook verder terugdringen. Het mes snijdt dan aan twee kan ten", aldus Lonink. Wat Terneu zen concreet kan bieden is nog niet duidelijk. Dat is ook afhanke lijk van wat de Fransen precies wil len. Daarover moet komend najaar meer duidelijkheid ontstaan. Vol gens Lonink kan zijn gemeente op diverse terreinen hulp bieden. Ter neuzen heeft de voorbije tien jaar de nodige ervaring opgedaan met landelijke, regionale en plaatselijke regelgeving en weet wat de effec ten van bepaalde maatregelen zijn of kunnen zijn. Daarnaast heeft de gemeente met verschillende poli tieprojecten - al dan niet met een grensoverschrijdend karakter - wis selende successen geboekt. De Terneuzense inbreng 'in een Frans hulpproject moet overigens nog in het college van B en W wor den besproken. TERNEUZEN - Een woordenwisseling tussen een automobilist en zijn bijrijdster is mogelijk de oor zaak van een eenzijdig ongeluk met gewonden. Bij het ongeval, dat gisterochtend rond half tien op de rotonde bij de Willem de Zwijgerlaan en Scheldeboulevard in Terneuzen plaatsvond, raak ten de 33-jarige man uit de gemeente Terneuzen en de 35-jarige vrouw uit Terneuzen gewond. De twee kregen een woordenwisseling, waarna de man mogelijk met opzet rechtdoor op het mid dengedeelte van de rotonde reed. Hij is aange houden en zijn rijbewijs is ingevorderd. De man is door de brandweer uit het voertuig bevrijd. Bei de slachtoffers zijn met nek- en rugklachten naar het ziekenhuis gebracht. De politie sloot de ro tonde tijdelijk voor een deel af voor onderzoek naar de toedracht van het ongeval. foto Raymond de Frel door Raymond de Frel TERNEUZEN - De opening van het nieuwe Podium In Terneuzen (De Pit) is tot nog onbekende datum uitgesteld. De Pit vervangt het jongerencen trum Kalashnikov in de Terneu zense binnenstad. Het centrum kampte jaren met geluidsoverlast voor omwonenden. Diverse maat regelen haalden niets uit, waarna de gemeente Terneuzen besloot het pand af te breken en opnieuw op te bouwen. De oplevering was gepland voor 20 september en dus boekte het nieuwe stichtingsbestuur al meer dere bands voor het najaar. „Die hebben we allemaal moeten annu leren, omdat er nog wat drastische aanpassingen in het gebouw moe ten plaatsvinden", vertelt voorzit ter Geert van Hove van De Pit. Zo moet er bijvoorbeeld een stukje riolering worden verlegd. Ook een diefstal van koperwaar op het bouwterrein in juni zorgde voor vertraging. Van Hove durft niet te zeggen wanneer De Pit de deuren opent. „We hebben voor de zeker heid tot het nieuwe jaar nog niets op onze agenda staan." TERNEUZEN - De afdeling Midden- en West-Zeeuws-Vlaanderen van het Nederlandse Rode Kruis heeft dringend behoefte aan vrijwilli gers op bestuurlijk, coördinerend en uitvoerend vlak. In het kader van een grote wervingscampagne zijn veel bedrijven in de regio aan geschreven om hun personeel at tent te maken op deze vacatures. Daarnaast is aan wijk-, dorps- en stadsraden een verzoek gedaan om via hun publicatiemedia ook ruchtbaarheid te geven aan de gro te behoefte aan vrijwilligers. De vacatures zijn te vinden op de website www.zeeuwsvlaande- ren.rodekruis.nl. Het gaat onder anderen om chauffeurs (vooral voor overdag), vrijwilligers voor opvang en verzorging (van niet ge wonde slachtoffers), voor logistiek (transport, opslag, onderhoud van materieel), voor coördinatie van re creatieve activiteiten, voor sociale hulp (voor activiteiten zoals in- loopdagen), een bestuurslid nood hulp nationaal (adviseren bestuur) en een vrijwilliger voor de pr-com- missie. Bij de afdeling werken ruim 150 vrijwilligers. door Conny van Gremberghe BRESKENS - De N61 van Hoek naar Schoondijke vormde het afgelo pen weekeinde voor honderden dagjesmensen op weg naar de kust of de visserijfeesten in Breskens een grote bron van ergernis. Door het vele toeristisch- en landbouw verkeer traden op gezette tijden fantoomfiles (opstoppingen zon der echte oorzaak) op. Volgens burgemeester Jaap Sala van Sluis blijkt op dit soort dagen zeer dui delijk dat 'de N61 heringericht moet worden'. „Enig uitstel van de werken, die nu gepland zijn over vier jaar, kunnen we echt niet meer accepteren." Sala beschikt verder niet over mogelijkheden om op topdagen het verkeer te re guleren. „Ik kan de agrarische sec tor niet verbieden om in het oogst- seizoen met tractoren te rijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53