herinnert aan Zeeman Honderd keer mailen, bellen en langsgaan is niet genoeg voor onderdak S" Drie hoofden reiken naar mals gras LEZERSEMTRA PZC J Opgeruimd staat netjes! Test je sportkennis en win! Zierikzeeënaar zoekt zich in Utrecht rot naar studentenkamer. Redders twee keer de zee op voor surfers Kleinkoor Renesse heeft druk programma Ujjljlj3 De prijs wordt aangeboden door Dorint Golfresort Spa Windhagen s PZC Dinsdag 12 augustus 2008 23 www.arpas.sanidrome.nl bel inclusie laar vanaf Q-big badkamermeubel inclusief spiegelkast en kraan nu tijdelijk verkrijgbaar vanaf 875 - Arp as%anidrème Mortiereboulevard 7, Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Klaar met je middelba re school, dus tijd voor een zomer vol ontspanning? Voor tal van Zeeuwse jongeren gaat het niet op. Ieder jaar weer zoekt een deel van hen zich rot naar een onderkomen in een 'verre' studentenstad. Om dat op en neer reizen vanuit Zee land vaak geen optie is, is enige creativiteit geboden. Want begin september moét die kamer be schikbaar zijn. Niels Mulder uit Zierikzee gaat vol gende maand natuurkunde stude ren in Utrecht. Dat is drie uur bus sen en treinen, dus heen en weer toeren is geen optie. Wat hij ook probeert, het lukt Niels niet om een dak boven zijn hoofd te rege len. Terwijl je niet kunt zeggen dat hij niet zijn best doet. „Sinds be gin mei heb ik zeker honderd keer gereageerd op een aanbod op inter net", vertelt de Zierikzeeënaar. „Vervolgens bel ik er achteraan. Ik ben zelfs een paar keer langsge- weest." Zonder resultaat. „Op de meeste aanbiedingen reageren wel zestig mensen. Dan moet je erg veel geluk hebben." Niels heeft zich wel ingeschreven bij de lokale stichting voor studen tenhuisvesting, maar die heeft een BROUWERSDAM - De redders van de KNRM-post in Ouddorp moes ten er zondag op het eind van de dag twee keer op uit voor een sur fer bij de Brouwersdam. De eerste was een kitesurfer met materiaal- pech. Er bleken drie draden van zijn kite gebroken. Hij werd bij zandbank de Ooster aan boord ge nomen. Net terug op hun post konden de redders er weer op uit toen een windsurfer in de proble men leek. Bij aankomst bleek die echter alweer op de wal te staan. lange wachtlijst. Dus rest er niets anders dan in te gaan op het aan bod van particuliere aanbieders. I Het bracht Niels ertoe het op een t andere manier te proberen. „Om j op te vallen, dien je je te onder- scheiden van anderen." Dus maak- te hij een website, waarin hij aan geeft wie hij is en wat hij wil. Er staat zelfs een zelfgemaakt filmpje op. Hoewel hij dat aan iedereen stuurt die hij kent, gaat Niels er niet vanuit dat mensen hem nu spontaan een kamer aanbieden. „Ik blijf net zo hard zoeken als voorheen. Maar voortaan kan ik verhuurders wijzen op de website. Misschien dat ik daardoor wat 'Op de meeste aanbiedingen reageren zestig mensen. Dan moet je veel geluk hebben' meer opval tussen al die reacties." Kieskeurig is Niels niet. „Het gaat erom dat ik iets vind, al is het maar een kamertje van zes vier kante meter. Ik kan later altijd ver der kijken naar iets anders." Voor als het écht niet wil vlotten, is al een noodscenario bedacht. „Als ik begin september niks heb, kan ik terecht bij familie in Alphen aan de Rijn. Maar echt handig is dat niet." De website van Niels Mulder staat op http://kamerinutrecht.litus.nl RENESSE - Het Kleinkoor Renesse heeft een drukke agenda voor de komende week. Naast het concert donderdag in de Jacobuskerk treedt het koor ook zowel hier als in de Corneliuskerk in Noordwelle op tijdens de erediensten zondag 17 augustus. Het Kleinkoor staat onder leiding van Cor van Eek. Het donderdagavondconcert be gint om 20.00 uur. De kerkdien sten op zondag worden in Renesse vanaf 9.30 uur en in Noordwelle vanaf 11. 00 uur gehouden. De lege sokkel met op de achtergrond het geboortehuis van Pieter Zeeman. foto Dirk-jan Cjeltema Op de Veerdijk in Zonne- maire steken drie hoofden onder een hek door. Pony- hoofden wel te verstaan. Het zijn slimme beesten, die weten wel hoe ze een lekker hapje mals gras kunnen bemachtigen. Je steekt ge woon je hoofd zover mogelijk on der het hek door en dan knabbel je stukje bij beetje alle sprietjes die je te pakken kan krijgen tot op de wortels af. Monique Moll en haar zus Caroli ne van Keuk staan bij de dieren te kijken. Monique Moll plukt wat vers gras. Misschien dat ik die wel wil kopen", zegt ze en wijzend naar een mooie grijze pony. „Deze pony's zijn allemaal te koop." Het dier ziet er goed uit. „Alleen een beetje dik." Misschien niet zo verwonderlijk. Erg veel ruimte om de overtollige pondjes er af te lo pen hebben de dieren niet. Ze staan langs de dijk, op een tame lijk klein lapje grond met onkruid. Op het naastgelegen stukje dijk staan nog twee pony's, moeder met veulen. Die maken helemaal een treurige indruk. Moeder heeft een misvormde voet en waar de dieren staan is geen sprietje groen te bekennen, alleen kale modder. Niet dat ze geen eten hebben: er ligt meer dan voldoende hooi, maar vers gras is toch lekkerder en dus steken moeder en kind de hoofden weer onder het hek door. Caroline van Keuk en Monique Moll (rechts) bekijken de pony's. foto Melita Lanting Ready, Set, Go! De olympische zomerspelen van 2008 zijn officieel van start gegaan. Welke records worden er verbroken dit jaar en hoe doen onze landgenoten het? Uw krant volgt de spelen op de voet. U maakt kans op een arrangement van Dorint Golfresort Spa Windha- gen (bij Bonn). Dit arrangement bevat een overnachting voor 2 personen incl. ontbijt en gratis gebruik van zwembad, whirlpool en sauna. Sms uw antwoord als volgt door naar telefoonnummer 2002: ACTIESPELEN12spatie A, Bof C Bijvoorbeeld: ACTIESPELEN12 B Spelregels: Sms uw antwoord naar telefoonnummer 2002 Prijs per ontvangen bericht is 0,60 Uw Inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Alleen de winnaar krijgt binnen 3 werkdagen bericht Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Het arrangement is te boeken tot en met 31 juli 2009 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid Vraag 4 dinsdag 12 augustus 2008 Wat is nu geen Olympische sport? a. Tennis b. Rugby c. Zeilen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47