Zeeland PZC Buurtwinkel in het nauw Lot Roxy beslist in zes weken Gracht Zierikzee wordt uitgebaggerd 21 Circus komt niet door regen Goederen uit tenten gestolen SCHOUWEN-DUIVELAND 27 29 Verzoek aan gemeente tot matiging bij uitgifte ventvergunningen. Waterschap en gemeente delen kosten van saneringsproject. Middelburgse rechter hoorde rechercheur en twee Franse getuigen. Vogel sm* - f ::;v SM i:- Minister Klink ziet bezwaren in plan ziekenhuizen PvdA Volop aandacht voor Zeeuwse verdwenen nederzettingen Dinsdag 12 augustus 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Ali Pankow NOORDCOUWE - De kleine buurtsu per 'Nummer 11 Levensmiddelen' aan de Ring in Noodgouwe dreigt volkomen in het nauw te raken door het toenemend aantal ambu lante handelaren dat tegenwoordig deze kleine kern aandoet. „Het voortbestaan van mijn dorpswin kel vereiste altijd al een worsteling, maar sinds de gemeente steeds meer ambulante handel toestaat en onze kern bovendien met leeg loop wordt geconfronteerd, draai ik met verlies", verzucht Vera de Jong, eigenaar van de betreffende buurtsuper. Het wordt haar nu te gortig. Ze heeft de hulp ingeroe pen van de dorpsraad en de bewo ners. Als het voortbestaan van de laatste winkel in deze kleine kern hen lief is, kunnen ze dat laten blijken door binnen zes weken bezwaar in te dienen tegen de ventvergun ning die de gemeente vorige week heeft verstrek aan een ambulante handelaar in brood, banket en ijs. De betreffende verkoopwagen mag, wat het dagelijks gemeentebe stuur betreft, elke donderdag tus sen 7.00 en 12.00 uur zijn nering verkopen op de Ring, dus recht te genover 'Nummer Elf Levensmid delen'. Verder doen elke week twee kaasverkopers en een ambu lante handelaar in groenten en fruit Noordgouwe aan. Volgens Vera staat de huidige gang van zaken wel heel erg haaks op de wijze waarop de start van haar winkel door de lokale overheid werd omarmd. Dat gebeurde in 1992 kort nadat de laatste bakker/kruidenier hier zijn deu ren had gesloten. Samen met haar toenmalige echtgenoot begon Vera deze kleine buurtsuper om te voor komen dat dit dorp geheel zonder Buurtsuper in Noordgouwe raakt in het nauw door het toenemend aantal ambulante handelaren. De eigenares doet beroep op steun van dorpsraad en bevolking. winkel zou komen te zitten. Leef baarheid in de kleine kernen stond hoog in het vaandel van de lokale politiek. De gemeente bena drukte dat met een eenmalige sub sidie van circa 5000 euro als bijdra ge in de verbouwingskosten. „Hallo, ik besta nog", begon De Jong haar brief in oktober vorig jaar aan het gemeentebestuur. Zij verzocht de bestuurders een beetje rekening te houden met haar be langen bij de overweging wel of geen ventvergunning te verlenen. In januari dit jaar kreeg ze ant woord. De gemeente had geen en kele weigeringsgrond voor het ver strekken van een ventvergunning, maar belooft wel elke nieuwe aan vraag nauwkeurig te beoordelen. Vera de Jong werkt al ruim zestien jaar zes dagen per week keihard voor het voortbestaan van haar buurtsuper. SCHARENDIJKE - De voorstellingen van staatscircus Moskou-Holiday van vanavond en morgen in Scha- rendijke gaan niet door. Het ter rein in Vrouwenpolder, waar het circus nu staat, is te drassig om de boel af te breken. Mensen met kaarten voor vandaag of morgen kunnen ermee terecht bij de voorstellingen in Burgh- Haamstede, van donderdag tot en met zondag. Men kan ze ook inle veren bij het verkoopadres, waar geld terug wordt gegeven. door David Duijnmayer ZIERIKZEE - Het waterschap Zeeuw se Eilanden en de gemeente Schou- wen-Duiveland beginnen in de cember met een grootscheepse baggeractie in de gracht van Zierik zee. Het werk zal volgens de huidi ge planning tot ongeveer half maart duren. De gracht heeft al jaren een slech te waterkwaliteit. Afgelopen week einde werd een zwanengezin geë vacueerd naar het natuurgebied Bommenede, omdat het in het zuurstofarme water waarschijnlijk niet zou overleven. Dat het zo lang geduurd heeft voor kan worden begonnen, komt volgens Jacco van Iwaarden van WZE vooral door onduidelijkheid over verantwoordelijkheden. „Pas vorig jaar zijn duidelijke afspraken gemaakt met alle Zeeuwse ge meenten. In overleg is een bagger- plan opgesteld om achterstallig on- door Emile Calon MIDDELBURG - Bestuursrechter G. Nomes laat binnen zes weken we ten of de Middelburgse coffeeshop Roxy terecht door de gemeente Middelburg is gesloten. Hij hoorde gisteren een recher cheur van de Zeeuwse politie die betrokken was bij het verhoor van de Fransen die op 1 september 2007, volgens hun oorspronkelijke verklaring, tweemaal achter elkaar inkopen zouden hebben gedaan bij Roxy. Daarbij zouden ze in to taal dertig gram wiet hebben ge kocht. Op basis van die verklaringen be sloot burgemeester Schouwenaar Roxy te sluiten omdat het de vier de maal was binnen enkele jaren dat die coffeeshop de gedoogregels overtrad. Nomes hoorde kort voor de zomer vakantie twee van de drie Fran sen. Die vertelden toen dat ze des tijds hadden gelogen tegen de poli tie. Ze zouden die softdrugs bij zo wel een coffeeshop in Vlissingen als bij Roxy hebben gekocht, zo be zwoeren ze. BURGH-HAAMSTEDE - Enkele hon derden euro's en uiteenlopende goederen zijn in zondagnacht ge stolen uit tenten op een camping aan de J.J. Boeijesweg in Burgh-Haamstede. Ontvreemd zijn kleding, sieraden, geluidsappa ratuur, waardepapieren, (zon- ne)brillen, parfum en een bloed- glucosemeter. Enkele spullen zijn op de camping teruggevonden. Vier personen deden aangifte. foto Dirk-Jan Gjeltema derhoud weg te werken. De kleine re kernen op Schouwen-Duive- land zijn bijna allemaal al gedaan. Het baggerwerk in Zierikzee wordt een grote sanering, waarbij 26.000 kuub baggerspecie verwij derd moet worden. Daarna wordt de gracht in de normale baggercy- clus opgenomen. Eens in de vijf tien tot twintig jaar moet dan ge noeg zijn." Tussentijdse maatrege len, zoals water spuiten voor extra zuurstof, hebben volgens Van Iwaarden weinig zin door de erbar melijke kwaliteit van het water. 2EEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De veertienjarige Middelburgse tiener werkt op zondag als vrij williger bij vogelopvang De Mik- ke. Dat doet hij met veel plezier. Onlangs kon hij echter niet naar zijn werk, omdat hij familiever plichtingen had. Dus pakte hij het telefoonboek om het nummer op te zoeken zo dat hij zich vervolgens netjes kon afmelden. Na een tijdje riep hij de hulp in van zijn moeder, want hoe hij ook zocht, het nummer van De Mikke kon hij echt niet vinden. Niet vreemd, zo bleek toen zijn moeder over zijn schouder mee keek. Zoonlief zocht het nummer van de vogelopvang in Vogel waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45