Slapend :ezin »estolen Doel bloedt langzaam dood 1 Film en Sea N(j:€ 900,- KORTING Ook laatste bewoners van Doel moeten in najaar 2009 weg zijn. PZC Dinsdag 12 augustus 2008 3 COMMENTAAR Supermarkten nemen het niet allemaal even nauw met de versheid van hun producten. Wie slecht oplet, loopt een flinke kans om thuis te komen met groente, vlees of vis die over de houdbaarheidsdatum is. Zelfs voedsel dat nog niet over de datum is, blijkt lang niet altijd in orde. Is er dan geen controle? Nauwelijks, want de Voedsel- en Warenautoriteit heeft te weinig j mankracht. Zo blijft er ruimte voor onfrisse praktijken. De houdbaarheidsdatum dient voor consumenten eigenlijk alleen maar aan te geven of een product binnen enkele dagen moet worden gegeten. En dat binnen veilige, dus ruime marges. Wie vandaag iets koopt, dagvers of niet, moet er op kunnen rekenen dat het in elk geval veilig is en goed genoeg om meteen of zeer binnenkort te nuttigen. Supermarkten zullen een inhaalslag moeten maken om dat te garanderen. Want het gaat niet aan om klanten zelf hun voedselveiligheid te laten bewaken. De verkoop mag grillig zijn en het tekort aan personeel groot, maar dat is geen excuus. Over de datum of niet, inferieure waar moet altijd meteen uit de vakken. GOES - Terwijl de eigenaren van een camper die geparkeerd stond op parkeerplaats De Vliedberg langs de A58 bij Goes lagen te sla pen, werd er ingebroken in hun voertuig. Dat gebeurde tussen zon dagavond elf uur en gisterochtend half acht. De poltie Zeeland heeft het ver moeden dat de drie personen die in de camper lagen te slapen, een vader, moeder en zoon, bedwelmd zijn geworden. Vanuit het slaapgedeelte van het voertuig zijn tassen met daarin waardepapieren, enkele honder den euro's, een mobiele telefoon, sieraden, schrijfgerei en fotoappa ratuur met onbekende waarde weggenomen. Voor geen goud zeggen Guido van de Walle en zijn vrouw Marina Apers hun huis aan de Scheldedijk in Doel te willen verkopen. „Wij vechten voor het principe, niet voor het geld." foto's Robert van den Berge duur mogelijk te verkopen. De uit breiding van de haven heeft in middels een gezicht gekregen door het Deurganckdok, een nieuw getijdendok dat pal naast het dorp is verrezen. Maar het plan voor de bouw van een nog groter getijdenhaven op de plaats waar nu nog het dorp ligt, lijkt voorlopig niet door te gaan. Desondanks houden de Antwerp se bestuurders vast aan de ontrui ming van het hele dorp. Op 1 sep tember 2009, zo is de bewoners per brief meegedeeld, moet ieder een uit Doel vertrokken zijn. Wat er dan met het dorp gaat ge beuren is onduidelijk. Directeur Eddy Bruyninckx liet zich recent ontvallen dat wellicht een klein stukje historisch Doel als een soort monument behouden kan blijven. Er nadrukkelijk aan toe voegend dat wonen in het dorp vanaf september volgend jaar uit gesloten is. Maar daar denkt het handjevol be woners dat Doel nog telt, heel an ders over. door Peter Ullenbroeck DOEL - Al decennia lang vechten de inwoners van Doel tegen het einde van hun dorp dat moet wij ken voor de expansiedrift van de Antwerpse haven. Al in de jaren zeventig van de vori ge eeuw werd gesproken over de sloop van het dorp dat toen nog zo'n duizend zielen telde. Later, onder invloed van verkiezingen, werden de Doelenaren in slaap ge sust met de mededeling dat het al lemaal niet zo'n vaart zou lopen. In de jaren negentig leek het doek voor Doel definitief te vallen toen de Antwerpse bestuurders in Brus sel de linker Scheldeoever opeis ten voor de uitbreiding van de ha ven. Veel Doelenaren kozen eieren voor hun geld, lieten zich uitko pen door de Vlaamse overheid en bouwden elders een nieuw be staan op. Het desolaat ogende dorp wordt nu nog bevolkt door een harde kern van tweehonderd mensen die vast van plan zijn hun huid zo infografiek: Alfred de bruin WESTER- SCHELDE NEDERLAND verleiden door deze rijke wereld vol pracht en praal. De jury voor de Film- 8c Litera- tuur-Award bij FbtS bestaat uit voorzitter Rinus Ferdinandusse, scenarioschrijfter Maria Goos, schrijfster en performer Christine Otte, auteur Gerbrand Bakker, filmmaker Ben Verbong en actrice Thekla Reuten. FANTASTISCHE JUBILEUM-AANBIEDINGEN! op het totale Lifestyle programma Middelburg: Woonboulevard de Mortiere 18a, telefoon (0118) 60 65 94 ITYLE PREMIUM 160x200cm. Andere maten leverbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3