Bruse Boys al vroeg op dreef Sterke opening Van Waveren Gerard van der Kamp beleeft een topdag bij vlucht vanuit Orleans Ploeg uit Bruinisse eerste finalist Borsele Sloepoort Cup. Derde plaats voor Nick van der Lijke Kevin Spruijt mist podium door valpartij Ruud Gullit weg bij LA Galaxy Bennie Provoost blijft op eerste dag op nul punten steken. Lesley Kerkhove neemt rust voor challengers-toernooien Duivenmelker uit Noordwelle zegeviert in provinciaal concours. PZC Dinsdag 12 augustus 2008 37 door Koen de Vries NIEUWDORP - Bruse Boys heeft zijn visitekaartje afgegeven voor het ko mende voetbalseizoen. De tweede klasser uit Bruinisse maakte giste ren op de eerste avond van de Bor sele Sloepoort Cup een goede in druk en won poule A van het vijf daagse toernooi. GPC Vlissingen werd tweede, Nieuwdorp derde en Heinkenszand vierde. Bruse Boys was vooral conditio neel sterk. In de eerste twee wed strijden, tegen Heinkenszand en GPC, maakte de ploeg van Edwin Kriens het de tegenstander moei lijk door meteen druk te zetten. Te gen Heinkenszand leverde dat een 2-o-overwinning op, in het duel met GPC bleef het o-o. De Vlis- singse eersteklasser had vooral na rust problemen met de speelwijze van Bruse Boys. „We zijn op 26 juli begonnen met trainen en zien daar nu al resulta ten van omdat er keihard is ge werkt", stelde trainer Kriens, die vorig jaar nog aan het roer stond bij GPC. In de derde wedstrijd had Bruse Boys de kracht niet meer om de ar beidsintensieve speelwijze uit te voeren. Nieuwdorp kwam na een 2-0-achterstand goed terug. Na de 2-1 waren er volop kansen, maar Peter Willemse schoot zijn ploeg toch naar de finalepoule van het toernooi. „We waren hier maar met dertien veldspelers. Dat brak ons in de laatste wedstrijd bijna op. Vooral omdat we nog niet slim genoeg speelden", vond Kriens. Op het andere veld had GPC in de slotfase een strafschop nodig om Heinkenszand te verslaan. Erik de Ruijter nam die vlekkeloos. In de eerste wedstrijd werd GPC ook al gered door een late treffer. De ploeg had tegen Nieuwdorp veel balbezit, maar deed daar te weinig mee. In de allerlaatste seconden maakte Björn Ronde 1-1. De stevi ge derby tussen Nieuwdorp en Heinkenszand eindigde in 0-0. GPC-Nieuwdorp 1-1: Mark Heijstek 0-1, Björn Ronde 1-1; Bruse Boys-Hein- kenszand 2-0: Emiel Dorst 1 -0, Mats Willemse 2-0; GPC-Bruse Boys 0-0; Heinkenszand-Nieuwdorp 0-0; GPC-Heinkenszand 2-1: Wessel Leijer 1-0, Ewout de Graaf 1-1, Erik de Ruijter 2-1 (strafschop); Bruse Boys-Nieuw- dorp 3-1: Robin Meertens 1-0, Peter Willemse 2-0, Kevin Joosse 2-1, Peter Willemse 3-1. Eindstand: 1. Bruse Boys 3-7, 2. GPC 3-5, 3. Nieuwdorp 3-2. 1^ Bruse Boys maakt indruk tijdens de Borsele Sloepoort Cup. De ploeg pakt de winst in groep A en stroomt door naar de finale- poule. GPC zet een aanval op in de wedstrijd tegen Nieuwdorp, die in een spel (1 -1eindigde. foto Willem gelijk- Mieras ANTWERPEN - Nick van der Lijke is derde geworden in de vierdaagse van Antwerpen. Nick Nieuwdorp, eveneens van wielervereniging Theo Middelkamp werd negende. De zege ging naar Jeroen Lepla. Van der Lijke werd tweede in het jongerenklassement, terwijl Nieuwdorp als vierde in het pun tenklassement. Bij de ploegen werd Middelkamp vierde. GOES - Kevin Spruijt werd ii? Oostrozebeke bij een motorcross wedstrijd vierde. In de eerste man che werd hij derde en in de twee de manche eindigde hij als zeven de, mede door een valpartij. Bij de veteranen behaalde Peter Maranus een zesde positie in de dagklassering. In de manches werd hij zesde en zevende. LOS ANGELES - Ruud Gullit (45) is niet langer coach van de Los Ange les Galaxy. Gisteren werd bekend dat na een serie van zeven wed strijden zonder winst, de coach, maar ook technisch directeur Alexi Lalas, opstapt. De slechte resultaten zouden aan de vroegtijdige breuk tussen Gullit en de club ten grondslag liggen. door Koen de Vries GOES - Gedeputeerde Harry van Waveren had gisteren bij de ope ning van het Hiltex Zeeland Open damtoernooi een grotere rol dan verwacht. Hij hield in Sportpunt Zeeland te Goes niet alleen een openingstoespraak, maar mocht ook zelf de eerste zet bedenken aan het bord Alexandr Georgiev. Het maakte de oud-wereldkampi oen niet uit welke steen de gedepu teerde van sport naar voren schoof Gisteravond bleek dat Van Waveren het goed gedaan had. De Rus Georgiev versloeg het Zeeuw se talent Martijn Rentmeester. De vijfde editie van het damtoer nooi kent een ijzersterke bezet ting. In de invitatiegroep spelen de wereldkampioen senioren, de we reldkampioen junioren, de Euro- AGENDA DINSDAG DAMMEN Hiltex Zeeland Damtoernooi. Tweede ronde om 9.30 uur, derde ronde om 15.00 uur. Loca tie: Sportpunt Zeeland in Goes. VOETBAL Borsele Sloepoort Cup. Poule B: SSV'65, HW'24, Zeelandia M'burg en Veere. Aanvang: 18.45 uur. Locatie: voetbalveld SV Nieuwdorp. Vriendschappelijk: Hoek-Maldegem, Sluis kil-AZW, Terneuzen-Evergem Center, Bier- vliet-Hoek 2, Croede-Hoek 3, Hoofdplaat-Bor- sele, Bevelanders-Lebo, Tholense Boys-WHS, Duiveland-DFS, WIK-'s-Heer Arendskerke, Domburg-Dauwendaele (19.15 uur), Hoofd- plaat-Borsele, Wolfaartsdijk-Kwadendamme, Robur-VCK, Colijnsplaatse Boys-Serooskerke (19.15). Reimerswaalcup. Krabbendijke-Yerse- ke, Waarde-Hansweertse Boys. Indien niet an ders vermeld, aanvang 19.30 uur. pees kampioen aspiranten, de Ne derlands kampioen en verschillen de oud-wereld- europees, afri kaans kampioenen. In de open groep, met 66 spelers, zitten twin tig veelal jonge Russen en Russin nen uit het verre Jakoetsk achter de borden. „Het is een verkapt WK, ons eigen olympisch toer nooi", vond een trotse Aart Walra ven, hoofd van het organisatieco mité. Zowel de debuterende Martijn Rentmeester als Bennie Provoost bleef op de eerste speeldag op nul punten steken. Rentmeester onder vond aan den lijve hoe sterk Geor giev kan dammen. De nederlaag van Bennie Provoost tegen de Li touwer Edvard Boezinsky was een grote domper voor de man uit Aag- tekerke. Een omsingeling liep op niets uit en toen de Europese vete- ranenkampioen in het eindspel een sterk offer plaatste was het over en uit voor de Zeeuw. In de andere groep maakten de twee grootste favorieten, wereldkampi oen Alexander Schwarzman en Guntis Valneris, geen fouten. Schwarzman maakte korte metten met Nikolai Guljajev en de Let Val neris rekende via een sterke offer- manoeuvre af met aspirantenwe reldkampioen Roel Boomstra Eerste ronde Hoofdgroep A: A. Schwarzman(Rus) - N. Gulja jev (Rus) 2-0, G. Valneris (Letl) - R. Boomstra (Ned) 2-0, E. Boe zinsky (Lit) - B. Provoost (Ned) 2-0, H. Jansen (Ned) - R. Heus- dens (Ned) 1.01-0.99. Hoofdgroep B: A. Georgiev (Rus) - M. Rentmeester (Ned) 2-0, K. Thijssen (Ned) - P. Meurs (Ned) 0.96-1.04, J. M. Ndjofang (Kam) - A. Domchev (Lit) 1-1, Y. Anikejev (Ukr) - B. Derkx (Ned) 1-1. ZIERIKZEE - Tennisster Lesley Kerk hove doet deze week niet mee aan het NK voor senioren in 's Herto genbosch. De zestienjarige Zierik- zeese neemt in verband met klei ne pijntjes een week rust. Kerkhove begint volgende week aan een serie van drie challen- ger-toernooien in Nederland. Daar door hoopt ze een ranking te krij gen op de wereldranglijst voor se nioren. Aan de US Open voor ju nioren (begin september) zal ze dus niet meedoen. Ook Frank Clausing doet niet mee aan het NK vanwege een blessure aan zijn enkel. Suzanne van Hartingsveldt kwam gisteren in actie voor haar eerste partij in het gemengddubbelspel. Samen met Paul Logtens, met wie zij vorig jaar het NK won, werden Kim Rus en Eric Reuijl verslagen: 5-7 6-4 6-0. Morgen begint voor Van Hartingsveldt het enkelspel- toernooi. Vandaag komt Alexan der Nonnekes in actie voor zijn dubbelpartij. door Fred Rabout OOSTBURG - Zaterdag 9 augustus 2008. Het is een datum die Gerard van der Kamp niet vlug zal verge ten. De 70-jarige duivenmelker uit Noordwelle kende een topdag. Hij had drie jonge duiven in de provin ciale toptien op de vlucht vanuit Orleans. Hij werd eerste, derde en tiende. In totaal stonden er 28 van de 47 ingekorfde duiven op de uitslag van zijn vereniging, de Gevleugel de Vrienden Zierikzee en op het vitesseconcours vanuit Pomme- roeul deed hij het met de oude dui ven kwantitatief nog beter. Daar had hij er tien van de tien in de verenigingsuitsiag. De provinciale zege doet hem het meeste plezier. Daarvoor zorgde een donker kras duivinnetje. Van der Kamp: „En dat terwijl ze uit de richting Ouddorp kwam. Ik ver wachtte er dus niet zo heel veel van. Ze moeten bij mij vanuit de richting Neeltje Jans komen. Dan zit het goed, maar het bleek deze keer ook goed te zitten." Het was de dertigste getekende van de 47 die hij had ingekorfd. Ze vielen vervolgens als hagelstenen op de plank. Het resulteerde in een verenigingsuitslag die volgend beeld gaf: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9 en 10. Alleen Wim Blom nestelde zich met een zevende plaats tussen hem. Vanuit Pommeroeul verstoorden twee roofvogels de kansen op winst. Van der Kamp: „Terwijl mijn twee eerste duiven de lan ding inzetten, kwamen er ineens twee roofvogels aanvliegen. Die duiven schrokken daar zo van dat ze meteen weer het luchtruim ko zen. Ruim twee minuten later kwamen alle tien mijn ingekorfde duiven op mijn hok af Het leek wel of ze net buiten Noordwelle gelost waren. Ik had nog wel tien prijzen, maar zat niet meer aan de- kop." Van der Kamp krijgt zijn jonge dui ven goed naar huis. Vorige week vanuit Creil pakte hij in de vereni ging ook al de plaatsen één tot en met acht. „Er komen nog mooie concour sen, met twee 'Orleansen'. Dat is toch een beetje mijn concours. In 2001, op 25 augustus, won ik zelfs nationaal Orleans. Dat concours staat op 23 augustus weer op de ka lender, dus wie weet." Van der Kamp had zaterdag niet de autoprijs, omdat hij er zijn dui ven niet voor had aangemeld. Die ging naar de combinatie J 8cK. van Belzen uit Arnemuiden. De snel ste Zeeuwse duif op het natoercon cours vanuit Pommeroeul werd ge klokt door de combinatie Bentz/De Schepper uit Terneuzen met 1625 meter per minuut. Wl Gerard van der Kamp beleeft een prima seizoen. De 70-jarige duivenmelker uit Noordwelle wint de provinciale vlucht vanuit Orleans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39