We willen met stille trom weg 'l Gemeente Vlissingen wil fietspad langs buitenkant Boulevard LEZERSEXTRA PZ( J Opgeruimd staat netjes! Likeur van paardenmelk Kaartverkoop Goes in Concert kan beter Test je sportkennis en win! Oost- Souburgse stofFenwinkei gaat na veertig jaar dicht. Toerisme moet impuls krijgen door fïetsweg en zonneplateaus. w PZC Dinsdag 12 augustus 2008 23 L Ifj; www.arpas.sanidrome.nl Q-big badkamermeubel inclusief spiegelkast en kraan nu tijdelijk verkrijgbaar vanaf 875 Arpos unidrome Mortiereboulevard 7Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Nog een paar rollen voeringstof voor een euro per me ter, wat knopen, wat klosjes garen en wat restanten. En dan is het over. Delta Stoffenhuis in de Sou burgse Kanaalstraat gaat dicht na veertig jaar. Piet en Hetty Baas gaan iets anders doen. Eerst maar eens hun nieuwe huis opknappen. Ze hebben hun winkel de afgelo pen tijd steeds leger zien worden. Vorige week nog hebben ze alle pa tronen teruggestuurd naar de leve rancier. „Het is sneller gegaan dan we dachten", zegt Piet. „Ik denk nog een paar weken, tot het einde van de maand. We willen met de stille trom weg." Want het afscheid is al emotioneel genoeg, vindt Het ty. Toestanden wil ze niet. Die heb ben ze al genoeg gehad toen hun winkel - en hun woonhuis - vier jaar geleden werden verwoest door een brand. Ze willen er niet meer over praten. De afgelopen jaren hebben ze hun klanten ouder zien worden. Jonge mensen maken hun kleren al lang niet meer zelf „Het is een tijd slecht geweest", vindt Hetty. „Het 'Nu dragen mensen iets een maand en dan gooien ze het weer weg' is nu heel anders dan vroeger, ieder een borduurde breide en naaide toen. Nu dragen mensen iets een maand en dan gooien ze het weer weg. Ze kunnen nog geen knoop aanzetten. We leven in een weg- gooimaatschappij." Maar dat gaat veranderen, voorspelt Piet. Zelf naaien komt weer terug. Niet meer zo massaal als vroeger, maar toch. „Mensen willen weer wat anders dan H&.M", zegt Hetty. „Ze willen iets exclusievers. Alle kinderen in de klas hebben het zelf de shirtje aan." De vaste klanten hebben zich voor bereid op een leven zonder stoffen huis. „Ze hebben hele kasten vol ge kocht", vertelt Piet lachend. „Een zwarte, een witte en een beige broek, die kun je over een paar jaar ook nog wei aan", zegt Hetty. „Dat is gewoon zo." Zelf maakt ze ook nog altijd haar kleren zelf Tot nu toe tussen de bedrijven door, met maar één keer in de twee weken twee dagen vrij, want om de maan dag moesten ze inkopen. „Toen had je ook nog niet zoveel. Nu heb je de sportschool, mensen hebben de he le dag de televisie aan. Ik vond het wel fijn; even tijd voor mezelf" Echt trots zijn ze op de bestem ming van hun collectie oude naai machines. Die zijn allemaal naar mensen in de derde wereld gegaan; naar Gambia, Ghana en Indonesië. Vrouwen daar krijgen de kans om hun gezin te onderhouden op een trapnaaimachine uit de Souburgse Kanaalstraat. door Emile Calon VLISSINGEN - Als het aan de ge meente Vlissingen ligt, is het bin nenkort mogelijk te fietsen langs de buitenkant van de Vlissingse Boule vard. De gemeente is in gesprek met Rijkswaterstaat over de moge lijkheid om een fietspad aan te leg gen dat loopt vanaf hotel Arion naar de binnenstad, via de gang on der het standbeeld van Michiel de Ruyter. Dat zei wethouder Rob van Dooren gisteravond tegen de leden van de raadscommissie Economie. Het is volgens hem een mogelijk heid om de toeristische waarde en aantrekkelijkheid van Vlissingen verder te verhogen. Net als het plan om op de glooiing bij Boulevard Bankert twee zonneplateaus aan te leggen, waar mensen lekker kun nen zitten en genieten van de zon en het uitzicht. Hij hield de com missieleden voor dat zulke voorzie ningen een toegevoegde waarde NV Raadscommissie Economie toont zich gematigd enthousiast over de plannen van wethouder Van Dooren. De commissie twijfelt of deze het toerisme bevorderen. OOSTBURG - De jaarlijkse oogstde- monstratie bij paardenmelkerij Nortier-Buijze in Oostburg wordt dit jaar extra feestelijk. Er is morgen voor het eerst een proeverij van paardenmelklikeur. Het likeurtje heeft de naam 'pupe- schof gekregen, Zeeuws-Vlaams voor een korte rustpauze tijdens het werk. De proevers kunnen ook bonbons van paardenmelk probe ren. Bezoekers die de paardenmelkerij aan de Brugsevaart in Oostburg willen bekijken, zijn welkom van n.oo tot 19.00 uur. hebben voor Vlissingen. Het meren deel van de commissieleden toonde zich gematigd enthousiast over die mogelijkheden. Adri Hoefkens (CDA) vroeg zich daarentegen wel af hoe twee pla teaus, waar volgens hem hooguit tachtig mensen op kunnen liggen, echt een extra impuls vormen voor het toerisme naar Vlissingen. Hij bracht naar voren dat de glooiing zelf al een prima zonneplateau vormt. Jaap Koppejan (RPCU) vreest dat die plateaus straks hang plekken worden voor de jeugd. Hij liet dan ook doorschemeren dat de 140 mille, die nodig is voor de aan leg, beter elders gebruikt kan wor-1 den. Wethouder Van Dooren hield Kop pejan voor dat hij niet bang moet zijn voor rondhangende jongeren. Als de jongeren willen, kunnen ze nu immers ook al op die glooiing rondhangen. De Vlissingse gemeenteraad krijgt niet veel inspraak bij de vormge ving van de plateaus, zei de wethou der naar aanleiding van vragen van Gerard Aarden (POV). Ze moeten immers stormvast zijn en op geen enkele manier de zeewering ver zwakken. Hoe de plateaus, als ze er daadwerkelijk komen, uit gaan zien, kon de wethouder gisteravond nog niet vertellen. GOES - De kaartverkoop voor Goes in Concert laat enigszins te wen sen over. Inmiddels is de helft van de achtduizend beschikbare kaar ten verkocht voor het evenement, dat zondag 24 augustus plaats vindt op de Grote Markt. Tijdens Goes in Concert staan vanaf 18.00 uur Nick en Simon, Belle Perèz, Edwin Evers en Rowwen Hèze op het podium. Kaartjes a 20 euro zijn verkrijgbaar bij alle horecabe drijven op de Grote Markt en via de website www.goesinconcert.nl Ready, Set, Go! De olympische zomerspelen van 2008 zijn officieel van start gegaan. Welke records worden er verbroken dit jaar en hoe doen onze landgenoten het? Uw krant volgt de spelen op de voet. U maakt kans op een arrangement van Dorint Golfresort Spa Windha- gen (bij Bonn). Dit arrangement bevat een overnachting voor 2 personen incl. ontbijt en gratis gebruik van zwembad, whirlpool en sauna. De prijs wordt aangeboden door Dorint Golfresort Spa Windhagen Vraag 4 dinsdag 12 augustus 2008 Wat is nu geen Olympische sport? a. Tennis b. Rugby c. Zeilen Sms uw antwoord als volgt door naar telefoonnummer 2002: ACTIESPELEN12 spatie A, B of C Bijvoorbeeld: ACTIESPELEN12 B Spelregels: Sms uw antwoord naar telefoonnummer 2002 Prijs per ontvangen bericht is 0,60 Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Alleen de winnaar krijgt binnen 3 werkdagen bericht Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Het arrangement is te boeken tot en met 31 juli 2009 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid Piet en Hetty Baas sluiten over een paar weken hun stoffenwinkel in Oost-Souburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25