PZC had relatie met Toth Binnen zes weken velt rechter besluit over Roxy 21 Spoedreparaties Oost-Souburgse school nodig WALCHEREN 1 27 29 Raadsman houdt vol dat zijn cliënt niets met moord te maken heeft. Op naar het NK Rechter hoort rechercheur in zaak sluiting coffeeshop. zeeuwseESSElMISI Vogel Dinsdag 12 augustus 2008 Minister Klink ziet bezwaren in plan ziekenhuizen PvdA Volop aandacht voor Zeeuwse verdwenen nederzettingen Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De verdachte van de moord op Ilonka Toth kende haar goed. De 52-jarige Vlissinger, die door de politie wordt gezien als de mogelijke dader, had volgens advo caat Mark Dunsbergen een relatie met haar. De raadsman wilde echter geen antwoord geven op de vraag of de relatie tussen de twee Vlissingers duurde tot en met de dag van haar dood. Wel vertelde de advocaat dat zijn cliënt Ilonka Toth nog ge zien heeft op de dag van haar dood. Maar volgens hem hebben ze elkaar niet ontmoet op het kerk hof Daar is de Vlissinger volgens zijn raadsman ook niet geweest. Ilonka Toth werd zondag 6 juli dood gevonden op de Noorderbe- graafplaats in Vlissingen. De poli tie tastte aanvankelijk volledig in het duister, maar uitzendingen via Opsporing Verzocht en Omroep Zeeland en getuigenoproepen in de PZC leverden ruim zeventig tips op. Die gingen over het leven van de Vlissingse vrouw, de perio de vlak voor haar dood en de men sen met wie zij in contact is ge weest. Die tips leidden ruim een week later ook tot de aanhouding van de verdachte. De Vlissinger zat tot en met deze week in beperking zodat hij alleen contact mocht hebben met zijn ad vocaat. Op verzoek van de raads man zijn die beperkende maatrege len nu opgeheven en mag zijn ad- Wl De Vlissinger die verdacht wordt van de moord op Ilonka Toth had een relatie met haar, meldde zijn advocaat gisteren. De man houdt zijn onschuld nog steeds vol. vocaat ook - zij het summier - in gaan op vragen van de pers. Volgens Dunsbergen ontkent zijn cliënt nog steeds elke betrokken heid bij de dood van Ilonka Toth. „Hij zegt dat hij haar niet om het leven heeft gebracht." De raadsman is blij dat de recht bank het voorarrest van zijn cliënt onlangs verlengde met een maand en niet met de drie maanden, zo als gevraagd door het Openbaar Ministerie. „Als er voldoende over tuigend bewijs was, was het zeker verlengd met drie maanden." Als het OM voor eind augustus niet met aanvullend bewijsmateri aal komt, overweegt de raadsman zelfs om schorsing van het voorar rest te vragen. De advocaat ver moedt dat politie en het OM niet zo zeker zijn van hun zaak tegen zijn cliënt. Hij wijst daarbij naar de oproep van de politie, twee weken gele den, waarin die nieuwe getuigen vraagt zich te melden. „Een derge lijke oproep doet de politie niet als ze de zaak rond heeft." Esther Boot van de politie geeft echter aan dat die extra oproep al les te maken heeft met checken en dubbelchecken van de gegevens. „We willen absolute zekerheid." MIDDELBURG - Als je ook maar heel even omkijkt, heb je een doelpunt tegen. De bal gaat snel bij Panna-Knock-Out. Deze hele week zijn in verschil lende Middelburgse en Vlissingse wijken de voor rondes voor het Zeeuws kampioenschap in Hein- kenszand. Wie daar wint, mag gaan voetballen om de nationale titel. Gisteren werd één van de voorrondes gespeeld in Middelburg-Zuid. Ongeveer dertig kinderen pro beerden zich daar te plaatsen. De verliezers kun nen het nog een hele week in een andere wijk proberen. foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG - Binnen zes weken laat de Middelburgse bestuursrech ter G. Nomes weten of coffeeshop Roxy in de Zandstraat terecht door de gemeente Middelburg is gesloten. Gisteren hoorde hij een recher cheur van de Zeeuwse politie. Die was betrokken bij het verhoor van de Fransen die op 1 september 2007, volgens hun oorspronkelijke verklaring, tweemaal achter elkaar inkopen zouden hebben gedaan bij Roxy. Daarbij zouden ze in to taal dertig gram wiet hebben ge kocht. Op basis van die verklaringen be sloot burgemeester Schouwenaar Roxy te sluiten, omdat het de vier de maal was binnen enkele jaren dat die coffeeshop de gedoogregels overtrad. Op verzoek van de verdediging hoorde Nomes kort voor de zo mervakantie twee van de drie Fransen. Die vertelden toen dat ze destijds hadden gelogen tegen de politie. Ze zouden die softdrugs bij zowel een coffeeshop in Vlissin gen als bij Roxy hebben gekocht, zo bezwoeren ze. Ook zouden ze, voorafgaand aan hun verhoor door de politie, informeel gespre id Binnen zes weken wordt duide- lijk of Middelburg coffeeshop Roxy terecht sloot. De rechter heeft intussen een rechercheur gehoord in de kwestie. ken hebben met een rechercheur. Die zou hen gezegd hebben dat hun vriend, bij wie alle drugs wa ren aangetroffen, een risico liep als ze zouden verklaren dat de drugs van hem waren. De rechercheur die gisteren werd verhoord door Nomes verklaarde dat hij zoiets beslist niet gezegd kon hebben. Vooral niet omdat hij, afgezien van enkele woorden, geen Frans spreekt. Of andere agenten zoiets wel gezegd konden hebben tegen de Franse softdrugs kopers wist de rechercheur niet. OOST-SOUBURG - De Oost-Souburg- se basisschool Het Kompas mag onmiddellijk twee nieuwe airco's aanschaffen en vloeren laten repa reren. Dat is nodig om ervoor te zorgen dat leerlingen ook de ko mende drie jaar veilig en gezond les kunnen krijgen in het schoolge bouw aan de Roerstraat. Het gemeentebestuur van Vlissin gen geeft het schoolbestuur extra geld voor de kleine verbouwing. Voor nog geen vijftienduizend eu ro kan de school weer een paar jaar mee. Het Kompas krijgt een nieuwe ruimte in de brede school die in Oost-Souburg wordt ge bouwd. Maar die is pas in 2011 klaar. De school aan de Roerstraat bestaat uit semipermanente gebou wen die vijftien jaar mee kunnen, maar waarvan sommige delen al 26 jaar in gebruik zijn. Het gemeentebestuur is zelf in juni op werkbezoek geweest en heeft gezien dat een vloer is be schadigd door verzakking, dat ra men zijn dichtgespijkerd vanwege rotte kozijnen en dat het daarom bij mooi weer al gauw 35 graden in de klas wordt. 'De situatie is on houdbaar', erkent het college. Tip? redactie@pzc.nl De veertienjarige Middelburgse tiener werkt op zondag als vrij williger bij vogelopvang De Mik- ke. Dat doet hij met veel plezier. Onlangs kon hij echter niet naar zijn werk, omdat hij familiever plichtingen had. Dus pakte hij het telefoonboek om het nummer op te zoeken zo dat hij zich vervolgens netjes kon afmelden. Na een tijdje riep hij de hulp in van zijn moeder, want hoe hij ook zocht, het nummer van De Mikke kon hij echt niet vinden. Niet vreemd, zo bleek toen zijn moeder over zijn schouder mee keek. Zoonlief zocht het nummer van de vogelopvang in Vogel waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23