Binnenspeeltuinen in Zeeland Een oplossing voor kindervermaak bij slecht weer. Donna en Iris vermaken zich prima in de binnenspeeltuinen. door Daisy van Poelje AACTEKERKE - Klimmen, klaute ren, springen en glijden. Bij mooi weer kan dit buiten, maar wat te doen bij slecht weer? Een binnen speeltuin biedt de oplossing en 'daarvan zijn er velen te vinden in Zeeland. Donna (12) en haar zusje Iris Ize- boud (7) uit Yerseke hebben veel verstand van speeltuinen. Ze zijn al op veel verschillende lo caties geweest, zowel in Zeeland Overige binnenspeeltuinen De Afslag, Kieweg 2 Breskens Vierlinden, Kattendijkse dijk 19, Goes t- Toversluis, Nieuwstraat 83a, Sluis 't Klokuus, Wissekerkseweg 6, 's-Heer Arendskerke 't Kraaynest, Daleboutseweg 9, Burgh Haamstede 't Krekeltje, Valeiskreek 12, Ee- de De Paardekreek, Havenweg 1, Kortgene Reynaertland, Kreekzoom 2, Hulst Pierewiet, Mettenijedijk 16, Nieuwvliet als daarbuiten. Zij testen twee ver schillende speeltuinen. De eerste is Zwierenlantijn in Aagtekerke. De speeltuin is gelegen buiten het dorp, op het terrein van de cam ping. Bij binnenkomst vallen de gekleur de speeltoestellen, die afgezet zijn met netten, meteen op. Donna: „Deze speeltuin is iets gro ter dan gemiddeld. Vooral de kleu ren en schilderingen op de muren vind ik erg leuk. In de toestellen is het jammer genoeg erg warm. Ook zijn doorgangen erg klein, ik kan er soms bijna niet door heen." Zwierenlantijn meldt dat ze zich voornamelijk richten op kinderen tot en met 10 jaar. Iris vindt het allemaal geweldig. „Je kan hier overal naar toe krui pen door verschillende gangetjes. Eén glijbaan gaat snel en een ande re glijbaan komt uit in de ballen bak. Bovenin is er een uitkijkto ren, dan kijk je over de camping en het land uit", vertelt ze. Voor de hele kleintjes (tot en met 4 jaar) is er een apart speelgedeel- te. Ook zij kunnen hier klimmen, glijden en spelen in de ballenbak. Tevens zijn er hele grote blokken waarmee gebouwd kan worden. Iris: „Kijk, daar is een spookhuis. Het is helemaal donker en er zit een echt spook in. Jammer genoeg is het heel klein, maar wel eng hoor. En daar achterin kan je met een slee naar beneden, die gaat lek ker hard. Er zijn maar vier sleetjes, Donna kruipt door één van de vele tunnels. Doordat alle speeltoestellen met elkaar verbonden zijn, kom je overal. dus soms moet je wachten tot an dere kinderen klaar zijn. Ik wil hier eigenlijk nog wel een paar uur blijven." 'Hier was vroeger een zwembad en daar hebben ze goed gebruik van gemaakt.' Aan de ouders is natuurlijk ook ge dacht. Er is voldoende zitruimte langs de kant, met stapels tijd schriften op de tafels. Het meenemen van eigen eten en drinken is niet toegestaan, maar het is hier goed te betalen. Zo kost een beker fris 1,40 euro, koffie 1,50 euro en broodjes kosten tussen de 1,50 en 2,50. In de zomer is er zes dagen per week een animatieteam aanwezig op de camping. Het team komt ook naar de binnenspeeltuin, dus kinderen van buiten de camping kunnen er eveneens van genieten. De toegangsprijs is 4 euro per kind, voor volwassenen is de toe gang gratis. De volgende stop is Speelcircus Bambini in Vlissingen. Ook hier zijn verschillende ruimtes voor kleine en grote kinderen. „Dat hier een zwembad was is goed te zien en er is handig gebruik van ge maakt", zegt Donna. „In het twee meter bad is de speel ruimte voor de grotere kinderen. Daarom zijn de kooien hier ook hoger. Dat is fijn, want ik kan hier rechtop staan. Alles is in dit gedeel te afgestemd op de grotere kinde ren. Er is een springkussen, twee trampolines, een kabelbaantje op een paar meter hoogte en een paar glijbanen. De rode glijbaan is erg stijl, je gaat bijna recht naar bene den." De ouders vinden het erg leuk hier. Zij zijn namelijk ook in grote getale te vinden in de speeltoestel len. „Bij de ballenbak kun je balletjes afschieten met een kanon", vertelt Iris. „Voor de kleinere kinderen is er een fietsbaan. En daar bovenin kun je klimmen in touwen." In Bambini is in de vakantie ook een animatieteam aanwezig. Fris drank is te verkrijgen vanaf 1,60 eu ro en broodjes zijn te verkrijgen van 1,50 tot 4,00 euro. Entreeprij zen zijn 6,50 euro voor kinderen tussen de 2 en 16 jaar en 1,50 euro voor volwassenen. Op de vraag welke van de twee speeltuinen er het leukst is, ant woorden de meiden in koor: „Bambini! Het is hier groot en er zijn veel verschillende toestellen voor groot en klein."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16