Sport Lang wachten op de wi Potin doorb Terechte zege Salm in laatste editie van Rabo Top Dressuurcompetitie Zure start Poortvliet bij Southampton 1 30 I Maandag 11 augustus 2008 PZC Amazone uit Yerseke houdt Emmy Bouthoorn achter zich. 02 Drie spelers delen eindzege op HZ-schaaktoernooi. Nijskens mist zege op 3000 meter schoolslag in Breskens. door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Op het Alfonds con tours hippique in Vlissingen schreef Wilma Salm met Victoria taterdag de Rabo Top Dressuur competitie op haar naam. In de eindstand eindigde zij met vier punten op gelijke hoogte met de Zaamslagse Emmy Bouthoorn op Parlando. Dankzij een prima kür op muziek ging het goud naar de ieugdinternational uit Yerseke. Mie- ke Evertse uit Heinkenszand won brons met Trischa. De Rabo Top Dressuurcompetitie houdt op te bestaan. Laurens van Lieren, die vier keer won, bezorg de stal Hexagon de eerste zege ooit. Gelet op de stand in het voor lopige klassement leek nationaal kampioene Chan tal Nijpjes ook de laatste editie namens de stal -uit Schore op haar naam te schrijven. Dat pakte anders uit. Wilma Salm schreef met Victoria de klassieke proef Zt op haar naam. Daardoor nam zij samen met Emmy Bouthoorn, die met Parlando de beste was in de klas sieke proef Z2, de leiding in het klassement. Door een derde plaats met Hexagon's Variety in de Zt en U've Got It in de Z2 was het snel duidelijk dat Chantal Nijpjes haar tweelingzus Jessica, vorig jaar win nares met Hexagon's Replay, niet zou opvolgen. Tijdens de kür op muziek bena drukte Wilma Salm dat zij met Victoria de beste was. Met veel vanzelfsprekendheid en precisie danste de combinatie naar een sco re van 74,13 procent en een ruime overwinning. Een tweede plaats bracht Emmy Bouthoorn met Par lando (69,63 procent) op gelijke hoogte in het eindklassement. Dankzij de beslissende kür ging de eindzege naar Wilma Salm. Juryvoorzitter Margo Bosch zei na afloop dat ze in de toekomst nog veel verwacht van Salm en de door haarzelf opgeleide Victoria. „Deze combinatie stak er met kop en schouders bovenuit. Het paard beweegt mooi bergopwaarts en werd door Wilma met veel schwung en lef voorgesteld. Tact en regelmaat voerden de boven toon. De overgangen waren su bliem. Dat miste ik bij de overige combinaties", aldus Bosch, die niet wist dat de succesvolle merrie geen eigendom is van Salm en nu ook te koop staat. De amazone uit Yerseke betreurt dit uiteraard. „Het is een fantastisch paard en ik vind het doodzonde dat ze wordt verkocht. Maar ja, dat weet je. Dat is het risico als je paarden voor an deren rijdt", vertelde ze. Er is waarschijnlijk geen man over boord. Want met Zazou lijkt Wil ma Salm alweer een opvolger on der het zadel te hebben.In de klas se Li stuurde ze de San Remo-af- stammeling in beide proeven, met respectievelijk 216 en tweehon derd punten, naar een overtuigen de zege. De 216 punten waren ook goed voor de zege in het overall klassement van het Alfonds con- Wilma Salm met Victoria. foto Lex de Meester De dressuurcombinatie Wilma Salm/Victory dreigt uit elkaar te vallen. In Zazou lijkt de amazone uit Yerseke alweer een opvolger onder het zadel te hebben. GOES/SOUTHAMPTON - In zijn eer ste competitiewedstrijd als coach van Southampton leek Jan Poort vliet zaterdagmiddag op weg naar een punt. Op bezoek bij Cardiff Ci ty stond het na negentig minuten 1-1, maar in blessuretijd pakte de thuisclub dankzij een omstreden doelpunt alsnog de volle winst. Tegen het team dat in mei nog de finale van de FA Cup speelde, had een gelijkspel een prima resultaat geweest bij de start van het sei zoen. Nu had Poortvliet een twee slachtig gevoel. „Ik ben teleurge steld omdat we het in de slotfase nog uit handen geven", zei de coach uit Arnemuiden. „Aan de andere kant ben ik trots op wat De laatste partij van het HZ-toernooi tussen Amotanov en Ikonnikov (rechts) trekt zowel binnen als buiten de speelzaal vee door Koen de Vries VLISSINGEN - Het HZ-schaaktoer- nooi zal zelden zo'n spannend ver loop gekend hebben als de editie van dit jaar. Zaterdag, bij het in gaan van de laatste ronde, hadden nog 21 deelnemers kans op de eindzege; bijna tien procent van het totaal. En het duurde tot drie kwartier na de laatste zet voordat bekend was wie er met de hoofd prijzen vandoor gingen. Er moest een speciale commissie aan te pas komen om te bepalen dat er drie eindwinnaars waren: de Cubaan Bruzon, de Indiër Chanda en ten slotte ook de Tadzjiek Amotanov. Aan het eerste bord vochten Amo tanov en de Rus Ikonnikov in de allerlaatste partij van het toernooi en in de allerlaatste seconden die op hun klokken stonden om een goede eindklassering. Amotanov had een pionnetje meer, maar leek niet meer te kunnen winnen. Hij kon zich daar echter niet mee ver zoenen en speelde door. Alleen bij een zege zou hij eerste worden. Ikonnikov, die de minste tijd over had, claimde remise bij de arbiter. Hij vond dat Amotanov hem door het doen van zinloze zetten door zijn tijd probeerde te jagen. De scheidsrechter wilde dat er nog even doorgespeeld werd, zodat hij de stelling beter kon doorgronden. Hij gaf daarbij aan dat hij de partij achteraf altijd nog remise kon ver klaren. Toen beging Ikonnikov, na acht da gen schaken door vermoeidheid overmand, een blunder die alleen beginnelingen maken. Hij zag een schaakje over het hoofd, pakte zijn loper vast en moest die dus verzet ten. Om schaak op te heffen kon hij het stuk op maar één plaats kwijt en dat was een kansloze: hij kon meteen opgeven. De Rus vond dat hij te lang had moeten doorspelen en vond dat de partij door de scheidsrechter alsnog re mise verklaard moest worden. Het protest bleek vergeefs. Dankzij de discutabele zege voeg- fJJ De Cubaan Bruzon, de Tadzjiek Amotanov en de Rus Ikonnikov eindigen eindigen bovenaan in het eindklassement van het HZ-schaaktoernooi. mijn spelers hebben laten zien. We hebben Cardiff City vooral in het eerste half uur onder druk ge zet, alleen verzuimden we te sco ren." Vijf minuten voor rust slaagde de ploeg uit Wales, met ex-Feyenoor- der Glenn Loovens in de basis, daar wel in. David McGoldrick maakte enkele minuten later al weer gelijk namens Southampton (1-1). Cardiff City scoorde in de blessuretijd van de tweede helft alsnog de winnende treffer via Ro ger Johnson. Southampton-doel- man Kelvin Davis redde een inzet van Johnson, maar volgens scheids rechter Mathieson was de bal de doellijn gepasseerd. Ryan Verplanke op weg naar de zege op de 3000 meter schoolslag in Bres- kens. Naast haar zwemt Eline Nijskens. foto Wim Kooyman door René van Stee BRESKENS - Een teenlengte. Met zo'n klein verschil schreef Charles Potin (Luctor et Emergo) zaterdag de 3000 meter vrije slag van de Ha venwedstrijd in Breskens op zijn naam. De Oost-Souburger ont troonde drievoudig winnaar Niek de Ridder (De Bruinvis) en dwars boomde daarmee een vierde dub belslag van de Zuiddorpse zwem- tweeling Niek en Carmen de Rid der. Toby Aarnoutse (Luctor et Emergo) werd derde. Zelfs materiaalpech - de rits aan de achterkant van zijn zwempak i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74