in Kamperland Van Raaij-Barends wint dubbelspel rolstoeltennis Van Haneghem kopt Borssele naar toernooizege Triatleet uit Vlissingen vertrouwt op zijn sterke slotonderdeel en wint. Kloetinge wint ook tweede oefenduel Tim Pleijte winnaar Marielle Ridderikhoff Strandloop Ouddorp slaat dubbelslag Thuisspeelster is ongenaakbaar in hoogste categorie. Rillandia opent Reimerswaalcup met riante overwinning. B PZC Maandag 11 augustus 2008 29 door Sjaak Sinke kamperland - In een verregende Schotsmantriatlon haalde Remy Vasseur uit Vlissingen de wed strijd op het looponderdeel naar zich toe. Daarmee prolongeerde hij zijn zege van vorig jaar. Térèse van Lare uit Sluis was de sterkste bij de vrouwen. Het was meteen al lastig zwem men met de korte golfslag en de sterke wind op het Veerse Meer. Menigeen kreeg daarbij het troebe le water binnen. Carlo van den Bergh uit Rotterdam kennelijk het minste en hij stapte na 14 minu ten en 53 seconden op de fiets voor 40 km afzien. Vasseur volgde op vier seconden. De Belg Mario Appermans besteeg als derde zijn aluminium ros gevolgd door Leon Jacobse (Zoutelande), Lous Won- dergem (Middelburg) en Cesar Bei- lo (Breda). In de stromende regen liep Apper mans meer dan een minuut weg bij Van den Bergh en Vasseur. Vas seur liet zich niet gek maken en vertrouwde op zijn sterke laatste onderdeel: het lopen. Dat liep nog bijna fout af, omdat de organisatie tijdens de wedstrijd besloot om maar vijf kilometer te laten lopen in plaats van de reguliere tien kilo meter. Dat werd gedaan om proble men als onderkoeling te voorko men bij de mindere goden. Op het soppige parkoers hield Vas seur het tempo strak, waarbij hij zich eerst ontdeed van Van den Bergh om daarna Appermans te achterhalen, in te halen en achter zich te laten. Vasseur won zo in 1 uur, 34 minuten en 4 seconden; hij werd op 22 seconden gevolgd door Appermans, die voor de zo veelste keer tweede werd in Kam perland. „Vasseur was gewoon de sterkste", Remy Vasseur slaat zijn slag op het laatste onderdeel tijdens de Schotsmantriatlon bij Kamper land. Tijdens het lopen maakt hij zijn achterstand goed. liet de Belg bij de prijsuitreiking weten. Voor Vasseur was het één van de laatste tests voor het WK O3 op 31 augustus in Almere: „Het gaat prima. De snelheid zit er goed in en de conditie is prima", zei hij. Térèse van Lare speelde het toch weer klaar om als eerste vrouw over de finish te komen. Nu ze te gen de zestig jaar loopt, staat ze nog maar één keer in de twee we ken aan de start en dat deed ze in Kamperland met verve. Na het zwemmen, haar zwakste onder deel, had ze maar weinig achter stand op Gerda Boschker (Apeldoorn), wat ze goed maakte door op de fiets een kleine voor sprong te nemen. Tijdens de vijf kilometer lopen be hield ze haar nipte voorsprong om een winnende tijd van 1.59.29 neer te zetten. „Ik ben hartstikke blij dat ik gewonnen heb, want iedere keer denk ik: dat kan wel eens mijn laatste overwinning zijn", zei Van Lare. Opvallende was het de buut van hardloopster Anita Jozias- se uit Goes op de triatlon, die haar meteen de zege bij de vouwen D40 opleverde. Op de achtste triatlon maakte ex-profwielrenner Patrick Tolhoek (Yerseke) een verdienstelijk de buut. Hij finishte op de vijfde plaats, slechts drie minuten achter de winnaar Jerome de Vos (Rotter dam). Alle winnaars Mannen H20: 1Remy Vasseur (Vlissingen) 1.34.42. Mannen H40:1. Herman de Waal (Rhoon) 1.43.52. Mannen H50:1. Arie van Stel (Zuid-Beijerland) 1.47.41. Mannen H60:1. Bep Hendriks (Krimpen aan den IJssel) 1.55.37. Vrouwen D50: 1Térèse van Lare (Sluis) 1.58.56. Vrouwen D20:1. Crada Bosch ker (Apeldoorn) 1.59.29. Vrouwen D40:1Anita Jozias- se (Goes) 2.06.05. halsteren - De voetballers van Kloetinge hebben zaterdag ook het tweede oefenduel van het nieuwe seizoen gewonnen. Halsteren, ge traind door Cees Houtepen, werd met 2-0 verslagen. Teun Rentmees ter, overgekomen van Nieuwdorp, nam de gehele productie voor zijn rekening bij de zaterdag-eersteklas ser. Eerder in de week had Kloetin ge al met 7-0 gewonnen bij Veere. Een andere nieuwkomer, Marinus Baas, scoorde toen drie keer. goes - Vlissinger Tim Pleijte heeft de 24e Strandloop bij Ouddorp ge wonnen. De atleet van Dynamica legde de tien kilometer over dui nen en strand af in 33,45 minuten. AV'56-atleet Wilko de Vos uit Wil- helminadorp won de klasse van 40-plussers in 37.33. Hij werd acht ste in het overall-klassement. Ma- riëtte van Anrooy van AV'56 was de snelste bij de vrouwelijke 40-plussers in 47.31. Clubgenote In- grid Koen was tweede in 50.49. waarde - Het Scaldistennistoer- nooi heeft twee titels opgeleverd voor Marielle Ridderikhoff De speelster van Tebo (Heinkens- zand) was succesvol in het vrou wenenkelspel en -dubbelspel in de 5-categorie. Gisteren was zij in het enkelspel met 6-3 6-1 te sterk voor Cora van de Pas en in het dubbel won ze samen met Margreet Snoeck. Annemarie Verschuure en Jose de Koeyer wonnen het ge- mengddubbel 5. door Jasper Harthoorn goes - Yolanda van Raaij-Barends uit Goes heeft samen met Janneke Rouwkema het vrouwendubbel spel gewonnen op het Zeeland Open Rolstoeltennistoernooi, voor het eerst gespeeld bij 't Halve Maantje in Goes. Het duo won in de poule van Els Verhoeven en Louisa van der Wallen met 6-3 en 6-4. Het duo Ingrid van Steen/ Rianke Timmermans moest er met 6-2 en 6-3 aan geloven. In het enkelspel kwam Van Raa ij-Barends tot een derde plaats. De speelster uit Goes was de enige Zeeuwse die uitkwam in de main draw, de hoogste categorie. In haar poulewedstrijden rekende ze ge makkelijk af met Coba Goorden en Louisa van der Wallen. In de halve finale moest ze echter haar meerdere erkennen in Rianke Tim mermans (4-6 3-6). Johan Kooman uit 's-Heer Arends- kerke kon zijn favorietenrol niet waarmaken bij de second draw bij de mannen. Hij kwam de poule wedstrijden nog wel door, maar in de halve finale verloor hij kansloos met 6-1 6-0 van de als tweede ge plaatste Jeroen Staman. In het dub belspel kon Kooman samen met Johan Kooman verloor in de halve finale van het Zeeland Open Rolstoelten nistoernooi met 6-1 en 6-0 van Jeroen Staman. foto Willem Mieras Jeroen te Dorsthorst geen indruk maken. Thuisspeelster Linda Hulstein en Eline Eenhoorn (De Stoof) won nen het toernooi in de B-catego- rie. Ze waren in het poulesysteem te sterk voor Cora Goorden/ Leon- ne Mastboom (7-6 6-1) en Butter/Linnenbrink (6-1 6-0). Mastboom (De Stoof) werd sa- Linda Hulstein en Eline Eenhoorn zijn succesvol in de B-categorie van het vrouwendubbelspel. Ze winnen het toernooi zonder een set af te staan. men met Goorden tweede. In het enkelspel won Hulstein in de pou le van Eenhoorn (6-3 6-2), maar ze kwam in de halve finale tekort te gen Janneke Rouwkema (3-6, 5-7). Paul Martens (De Stoof) presteer de uitstekend in de C-categorie. Hij won het mannenenkeltoer- nooi. In de halve finale speelde hij Robert-Jan Bergmans zoek (6-1 6-1). In de finale kon de als eerste geplaatste los Dankers Martens niet in de problemen brengen. Martens won met 6-3 6-1. In het dubbelspel werd hij samen met Bergmans tweede. goes - Een kopbal van Marc van Haneghem bezorgde Borssele za terdag de verrassende winst in het Zeeland Assurantiën Voetbaltoer nooi in Heinkenszand. De boom lange aanvaller scoorde als enige in de finale tegen Nieuwdorp: 1-0. Daarmee bezegelde Borssele het ju bileumjaar - de club bestaat vijftig jaar - met een prijs. Borssele startte het toernooi niet als favoriet. In een poule met orga nisator Heinkenszand en Patrijzen was Borssele een outsider. De ploeg won echter brutaalweg met 1-0 van Patrijzen, met 2-1 van Vol harding en plaatste zich voor de fi nale door Heinkenszand op een doelpuntloos gelijkspel te houden. In de andere poule bevestigde de hoogst spelende club uit de regio - Nieuwdorp - zijn reputatie. Achter eenvolgens 's-Heer Arendskerke (2-0), Hoedekenskerke (1-0) en me deorganisator Luctor'88 (1-0) wer den zonder zelf een treffer te incas seren opzij gezet. De finale tegen het twee klassen la ger spelende Borssele leek een for maliteit. Het spelbeeld was eenzij dig met een aanvallend Nieuw dorp. Bij een van de spaarzame 'In een poule met Patrijzen en Heinkenszand was Borssele een outsider' momenten dat Borssele op de helft van Nieuwdorp kwam, kopte Marc van Haneghem een vrije trap prompt binnen. Die marge bleef intact. De troostfinale - een dash tussen de plaatselijke organisatoren - werd gewonnen door Luctor'88. Serge de Blaeij maakte al in de eer ste minuut het enige doelpunt. De vijfde plaats ging naar 's-Heer Arendskerke door een 3-0-zege op Volharding. Hoedekenskerke werd laatste na een 3-0-nederlaag tegen Patrijzen. De eerste beslommeringen in de Reimerswaalcup leverden Rillan dia een riante zege op tegen Waar de. Het werd 7-0 door onder meer twee doelpunten van Arjan Koop- mans. De derde ploeg in deze pou le, Hansweertse Boys, is morgena vond de opponent van Waarde en donderdag van Rillandia. In de andere poule startte Kruinin- gen met een 2-1-zege bij Yerseke. Titelverdediger Krabbendijke speelt morgenavond tegen Yerseke en donderdagavond tegen Kruinin- gen. Op de finaledag, zaterdag in Rilland, worden de hoofdprijzen verdeeld. William Sallet rent namens verlie zend finalist Nieuwdorp richting het vijandelijke doel. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73