verwachting Niet Haverbeke, maar Scherbeyn is de sterkste RIA W. schiet acht keer raak Provoost alsnog in WK-selectie GTI Suez Cup krijgt volgend seizoen zeker een vervolg. Corn Boys gaat zwaar onderuit tegen Veere Térèse van Lare wint Schotsmantriatlon Vergauwen volgt trainer naar Vrasene IJzendijke met 10-1 in Vlissingen onderuit tegen Walcheren. Tennisser van Sjef wint toernooi van Tiola in IJzendijke. PZC Maandag 11 augustus 2008 door Barry van der Hooft SCHOONDIJKE - De organisatoren steken hun trotse gevoel niet on der stoelen of banken, de beste spe ler van het toernooi moet een beet je blozen en de winnende ploeg staat met slaperige oogjes een eind je verderop. Het loopt zaterdagmid dag tegen half zes als de tweede editie van de GTI Suez Cup een einde krijgt dat aansluit bij het ver loop van het toernooi. Gemoede lijk, met vooral tevreden gezichten en een verwachte winnaar. De brede selectie van Terneuzen is namelijk een maatje te groot voor de concurrentie en benadrukt dat in de finale. Hoewel vaste basis krachten als Jonathan Constancia, Sinan Coban, Maik de Wolf, Peter Reijn en Remco van Leeuwen aan de kant blijven, is Hulsterloo geen partij voor de zondag-tweedeklas ser. Het 35 minuten durende duel ein digt in 5-1, met een opvallende rol voor Serge Merckx. De spits die Steen 3 heeft verruild voor Ter- neuzen scoort twee keer en krijgt ook evenveel assists achter zijn naam. Eerst stelt hij het jonge ta lent Joris Geelhoedt in staat de 1-0 aan te tekenen, daarna ziet hij hoe Dwight van Hulle voor 2-0 zorgt. Na het aangeven van de 3-0 aan Fa bian Wilson, zorgt Merckx van dichtbij voor de vierde en vijfde Terneuzense treffer. Remy van Ite- gem bepaalt met een bekeken lob de eindstand op 5-1. De spelers van Terneuzen maken vooral een vermoeide indruk, na een lange nacht en weinig nacht rust. Vrijdag is de ploeg al neerge streken in Schoondijke, voor een driedaags trainingskamp. De tech nische staf stemt in met een be zoek aan de Visserijfeesten in Bres- Vlak na afloop van de GTI Suez Cup blikt de organisatie alweer vooruit. Het streven is dat vol gend jaar het maximale aantal van twintig clubs meedoet. kens. Maar op één voorwaarde: za terdagochtend moeten ze allemaal om negen uur klaar staan om te trainen op het strand. De kleine oogjes zijn meteen verklaard. Bart van den Hemel, de jonge, fris voetballende middenvelder van Groede, wordt uitgeroepen tot bes te speler van het toernooi. De zon- dag-vijfdeklasser eindigt op de der de plaats. Het rekent in de kleine finale af met het tweede team van HW'24, dankzij treffers van Ralf Kramer en de behendige Van den Hemel. Hij is goed. Eigenlijk te goed voor Groede, maar zijn hart klopt voor de club uit zijn dorp. Net als dat van zijn jongere broertje Arno, die volgens kenners misschien nog wel beter wordt. Jos de Block en Rinus Kornelis, voorzitters van respectievelijk Graauw en Schoondijke, staan even later gebroederlijk naast el kaar. De twee leden van de organi satie blikken tevreden terug op een geslaagd evenement, dat met zeventien Zeeuws-Vlaamse ploe gen prima bezet is. Volgend jaar moet dat aantal worden uitgebreid tot het maximum van twintig clubs. „We gaan bekijken of we dan een week later in de voorbereiding kunnen gaan zitten", vertelt Kor nelis. „Veel clubs hebben dan al meer getraind en kunnen met een completere selectie komen." Het moet de kwaliteit van de GTI Suez Cup verder verhogen. Prijs voor Sluis Na afloop van de GTI Suez Cup werd zondag-vijfdeklasser Sluis uitgeroepen tot de sportiefste ploeg. Kristof Coenen werd met vier doelpunten topscorer van het toernooi. Hij scoorde evenals Sinan Co- ban (Terneuzen) en Metin Ya- vuz (Groede) vier keer. »- Coenen won echter omdat de op de finaledag gemaakte tref fers dubbel telden. SAS VAN GENT - De voetballers van Corn Boys hadden zaterdag geen gepast antwoord op de speelwijze van Veere. De zaterdag-derdeklas ser uit Walcheren won met 10-0. In de eerste helft was het in Sas van Gent al 7-0 in het voordeel van de bezoekers. Zowel Rene-Mi- chel Gerritsen als Ricardo Telussa was vier keer trefzeker. De overige doelpunten kwamen op naam van Matthijs van Gilst en Michaël Stenk. KAMPERLAND - Térèse van Lare heeft zaterdag in Kamperland de Schotsmantriatlon gewonnen. De atlete uit Sluis had voor één kilo meter zwemmen, veertig kilome ter wielrennen en vijf kilometer hardlopen één uur, 58 minuten en 56 seconden nodig. In verband met het slechte weer werd de fietsafstand ingekort. Vlis- singer Remy Vasseur was in 1.34,42 de snelste triatleet bij de mannen. HULST - Randy Vergauwen speelt volgend seizoen bij het Belgische Vrasene. De back stapt over van voetbalclub HW'24. Vrasene wordt getraind door Michel Leo nard, die daarvoor drie jaar oefen- meester was van de Hulstenaren. Vergauwen is al de derde speler van HW'24 die de overstap maakt naar Vrasene. Jaimy de Visser en Jari Vyaene gingen hem voor. De Belgische club komt uit in de eer ste klasse provinciaal. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - RIA W. liet zich gis termiddag op eigen veld van zijn beste kant zien tegen VSV Gent. De Zeeuws-Vlamingen wonnen met 8-1. IJzendijke ging in Vlissin gen met een 10-1 onderuit tegen Walcheren. Ria W-VSV Gent 8-1 (3-1). Werd het vorig jaar nog 2-7 voor VSV Gent, dit keer won Ria W met 8-1. De ruststand was 3-1. Ferdi Kabal was met vijf treffers topscorer, Siem Gans (2x) en Mo Kilic (lx) scoorden de overige doelpunten. Voor de tegenstander scoorde doel man Thierry Simoens met een ver re trap over Danny Pijcke. Walcheren-IJzendijke 10-1 (2-0). Walcheren had vooral na de rust geen enkele moeite om het geha vende IJzendijke naar een ruime nederlaag te spelen. Voor Walche ren scoorden Wouter van Belzen (2x), Nigel Holmes (3x), Vincent de Rijke (tx), Sjoerd Rijnhoudt (tx), Fred Compeer (ix) en Antoni Oprecio (2x). Voor IJzendijke was Rutger van Merode (8-1) de enige die de weg naar het doel vond. Domburg-Axel 2-0 (2-0). Qua voetbal deden beide ploegen wei nig voor elkaar onder, maar waar Axel zich nauwelijks een kans wist te scheppen kon Domburg zich aanvallend wel onderscheiden. Chiel Maranus en Robin Geelen waren de doelpuntenmakers. Sluiskil-Koewacht 1-4 (0-1). Koe wacht was met name na de rust een maatje te groot voor Sluiskil. Voor Koewacht waren Johnny Len- sen, Bart van Remortele, Meivin Rijckaert en Jarmo Giling de doel puntenmakers. Yannick Vanhijfte scoorde nog tegen. Philippine-Terneuzen 2 2-2 (1-1). In een gelijkopgaand duel scoor den Philippine en Terneuzen 2 elk tweemaal. Kevin Nielen bracht de thuisclub in de eerste helft op voorsprong. Stefan Dobbelaar be paalde de ruststand op 1-1. Via Ric ky Bos werd het vervolgens 1-2, voordat Ostar Dieleman voor de 2-2-eindstand zorgde. Biervliet-Veere 2-3 (1-3). Daags na het duel met Corn Boys had Veere meer moeite om tegen Biervliet tot de volle winst te komen. In Biervliet werd het 2-3. Matthijs van Gilst (2x) en Giovanni Wattel scoorden in de eerste helft voor de bezoekers. Voor Biervliet waren Ti nton van der Hooft (1-1) en Ben Ongenae (2-3) trefzeker. Vogelwaarde-Steen 2 3-1 (2-1). Vo gelwaarde had aanvallend meer in zijn mars dan Steen 2 en won ver diend met 3-1. Wouter van Maele bracht de bezoekers nog op voor sprong. Bart Mangnus en Artjan Lamberten Sebastiaan Muller scoorden namens Vogelwaarde. Lewedorpse Boys-Clinge 0-3 (0-3). Clinge had veruit het beste van het spel. Martin Leeghwater zorgde voor 0-1 en 0-2. Percy Ver linden maakte de 0-3. door Jasper Harthoorn DOMBURG - Christiaan Provoost uit Domburg wordt alsnog uitgezon den naar het wereldkampioen schap mennen. In eerste instantie stond Provoost, tot zijn eigen te leurstelling, op als eerste reserve. De bond had meer vertrouwen in Leonne van Gestel. Door zijn goede optreden dit weekeinde op een internationaal evenement in het Duitse Krefeld kon de kiescommissie niet om Pro voost heen. In Krefeld won hij het onderdeel dressuur en bleef fout loos op vaardigheid. De Dombur ger eindigde daarmee als tweede, ruim voor Van Gestel. Het wordt het derde WK voor Pro voost, met als beste prestatie een vierde plaats. Hij denkt niet aan het podium. „Het is voor mijn paard Umiro pas het tweede sei zoen dat hij aan wedstrijden mee doet." Het WK mennen vindt van 27 tot en met 31 augustus plaats in het Poolse Jarantow. door Sven Bakker IJZENDIJKE - Niet Ruben Haverbe ke, maar Remy Scherbeyn heeft het Rabo Mauritshof Open in IJ zendijke op zijn naam geschreven. Haverbeke was na zijn eindzege op het Vliegende Hollandertoer- nooi in Terneuzen van vorige week de gedoodverfde favoriet in de 3-categorie bij de mannen. Hij speelde nota bene bij zijn eigen tennisclub. De halve finale bleek echter zijn eindstation. Hij was niet opgewassen tegen Remy Scherbeyn tegen. De tennisser van Sjef (Aardenburg) is een gerenom meerde 3-speler in Zeeuws-Vlaan- deren en dat bewees hij afgelopen week in IJzendijke. Van Haverbeke won Scherbeyn met 7-6 1-6 7-5 en daarvoor won hij ook al in drie sets (2-6 6-4 6-4) van Paul Hen- drikse. In de finale had Scherbeyn het relatief gemakkelijk. Hij ver sloeg Patrick Marteijn met 6-1 6-1. Het mannendubbel 3 werd wel ge wonnen door Ruben Haverbeke. Samen met verliezend finalist Mar teijn werden de nummers twee Scherbeyn en Christiaan Trapman met 4-6 6-3 7-5 geklopt. Bij de vrouwen in de 4 was het Bri gith de Waele die de titel pakte door in de finale met 6-0 3-6 6-3 van Imre van Overloop te winnen. Brigith de Waele pakt in zowel het enkel- als het dubbelspel de eindzege De Waele was ook al de beste in het vrouwendubbel 3. Samen met Tanja van den Dikkenberg werd het 6-3 6-3 tegen Marianne Fraan- je en Imre van Overloop, de num mers twee. Op het De Kroon Smashtoernooi in Sint Jansteen liet Alexander Bau- wens er geen misverstand over be staan wie de beste was in de 3-cate- gorie van het mannenenkelspel. Bauwens, speler van tennisclub Ga- me'78 uit Clinge, stond tegenover Dennie Cappendijk (de nummer één van de plaatsingslijst), niet meer dan twee games af: 6-2 en 6-0. Bauwens zat Cappendijk ook dwars in het mannendubbel 3. Daarin pakten pakten Tom Huis en Niek de Koster de toernooize ge. Bauwens en Richard Bral hiel den het koppel Cappendijk/Marcel Groffen achter zich in de poule. Huis en De Koster werden eerste door een 6-3 6-3-zege op Bauwens en Bral. Huis was ook in het gemengddub- bel 3 de beste. Samen met Tessy Kint won hij gisteren van Sophie en Desiré de Schepper met (5-7 6-1 6-3). In het vrouwenenkelspel 5 ging de eindstrijd tussen Saskia Haayer en Lotje Kerckhaert. Hoewel Haayer lager was ingeschaald dan Kerck haert, pakte zij toch met tweemaal 6-4 de zege. Bij de mannen in de 5 waren de twee hoogstgeplaatste spelers voorafgaand aan de eind strijd reeds uitgeschakeld. In die fi nale won Richard Bun in drie sets (1-6 6-4 6-2) van Michel Pateer. Brigith de Waele beleefde een succesvol toernooi op de banen van Tiola in IJzendijke. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69