eeland effeweg. I Canadees ontrafelt de geheimen van de oester supervoordelige busreizen Studenten op stage in Ambon Geld gestolen uit kassa winkel Vlissingen Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 8 dagen - Meer van Genève - Chatel Boek over het kopen, openen en eten van oesters. 5 dagen - Kopenhagen Malmö 8 dagen - Tsjechië Reuzengebergte PZC Maandag 11 augustus 2008 I 1 5 Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) WFA Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten, entreegelden en ANVR \sïW M brandstoftoeslag a €1,- p.p.p.d. Fouten voorbehouden. De aanbiedingen zijn sew r Rsïfif geldig vanaf de verschijningsdatum t/m 16 aug. of zo lang de voorraad strekt. GerechtsDeunvoardersKantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeur waarder J.L. van Doorn d.d. 06-08- 2008 blijkt, dat t.v.v. Mabel Lessor, wonende te Middelburg aan JOHAN WILLEM HOLTROP, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking van de rechtbank te Middelburg d.d. 09-04- 2008 waarbij (ondermeer) de echt scheiding is uitgesproken in het tussen partijen gesloten huwelijk. Genoemde J.W. Holtrop kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes VLISSINGEN - Een groep van twaalf studenten vertrekt donderdag voor een stage van twee weken naar het Molukse eiland Ambon. De leerlingen van de Hogeschool Zeeland en het ROC Zeeland be zoeken hotels, scholen en zieken huizen. „Vorig jaar hebben enkele pabo-studenten leskisten gemaakt voor milieu-onderwijs. Dit jaar kij ken de studenten hoever de scho len zijn", zegt begeleider Agus La- tuheru van Stichting Samenwer king Vlissingen - Ambon. De stage is onderdeel van Xplore, een pro ject van het ministerie voor Ont wikkelingssamenwerking. „Na te rugkomst moeten de studenten hun ervaringen doorvertellen." In oktober komen twaalf Ambonese studenten naar Vlissingen. Yerseke komt er als oesterdorp bekaaid van af in het boek van Patrick McMurray. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - Drie mannen worden ervan verdacht dat ze zaterdag in Vlissingen geld hebben gestolen uit een kassa van een winkel aan de Lange Zelke. Een medewerkster van de winkel wilde enkele artikelen afrekenen voor een klant. Het viel haar op dat er ineens nog maar erg weinig geld in de kassalade zat. Nadat zij navraag had gedaan bij collega's bleek dat het geld moge lijk uit de kassa gestolen is. Dat is waarschijnlijk gedaan door de drie mannen, die zich eerder in de win kel nogal opvallend gedroegen. De opbrengst van de diefstal be draagt waarschijnlijk enkele hon derden euro's. €50,- korting bij boeking voor vertrek op: 29 augustus Hoogtepunten: Yvoire, kuuroord Evian les Bains, mineraal waterbronnen, Genève, boottocht Meer van Genève, Mont Blanc, ijsgrot Mer de Glacé. Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt 7 maal diner Vervoer per Comfort Class touringcar door René Schrier Als je het goed beschouwt heeft de Canadees Patrick McMurray een bruin leven tje. Hij reist de wereld rond op zoek naar oesters en alles wat daar mee te maken heeft. Hij is in 2002 wereldkampioen oesters openen geworden in het Ierse Galway en inmiddels eigenaar van de Starfish Oyster Bed and Grill in Toronto. Hij kan zich zijn eerste oester nog goed herinneren: „Koud, zoet en zilt, net als de oceaan." Gelukkig voor ons heeft hij de er varingen die hij op zijn oesterrei- zen heeft opgedaan, opgeschreven in een boek genaamd 'Neem nu oesters' met de toepasselijke onder titel 'een opening van zaken'. Een boek vol feiten en wetenswaardig heden over deze schelpdieren. Om maar meteen een vooroordeel weg te nemen: oesters bevorderen het libido niet. Al zien ze er vol gens de auteur wel sexy uit. Hij beschrijft daarnaast allerlei res taurants waar oesters geserveerd worden met volgens McMurray de oesterbar van het Grand Central Station in New York als onbetwis- Yerseke wordt in dit hele oesterboek niet eenmaal genoemd te uitschieter. Ook twee Zeeuwse restaurants zijn tot het boek door gedrongen. Bijna vanzelfsprekend Oud Sluis in Sluis, al wordt in de beschrijving van dat restaurant het woord oester niet gebruikt. Verras sender is de vermelding van Bras- €30,- korting bij boeking voor vertrek op: 1 22 september Hoogtepunten: stadstour Kopenhagen, kasteel Amalienborg, Tivoli, Oresundbrug, stadstour Malmo, slot Kronburg, Dom van Roskilde. Inclusief: 4 hotelovernachtingen met ontbijtbuffet Bootovertochten Stadswandeling Kopenhagen o.l.v. gids Stadswandeling Malmö o.l.v. gids Vervoer per Tourist Class touringcar serie Maritime in Zierikzee, waar over lovend wordt geschreven. Overigens mogen in het boek dan wel twee Zeeuwse restaurants ge noemd worden, voor het overige komt Zeeland er zeer bekaaid af Het ziet er naar uit dat McMurray nog niet klaar is met zijn reizen over de wereld, want Yerseke, hét schelpdierencentrum voor Neder land en België, wordt in dit oester- boek niet genoemd. Slechts eenmaal is er een verwij zing naar Zeeland als het gaat over de Crassostrea Gigas waarover hij schrijft: „De Japanse oester wordt door Zeeuwse kwekers creuse ge noemd. Hij komt op de markt als wilde oester ter onderscheiding van de platte oester of belon." Dus zo volledig is het boek nu ook weer niet. Neem nu Oesters van Patrick Mc Murray. Uitgeverij Inmerc. ISBN 9789066115674. Prijs 19,95 euro. €50,- korting bij boeking voor vertrek op: 29 augustus, T9 september Hoogtepunten: Harrachov, Mumlava watervallen, Spindleruv Mlyn, de hoogste berg van Tsjechië, burchtruïne Trosky, de Witte Rotsen, Liberec. J Ven/oer per Tourist Class touringcar Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt 7 maal diner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65