water met windkracht vijf Lfe&a 200m2 Ondernemer Verbod strippenkaart valt slecht bij scholen VAN IWAARDEN SPUITCABINE Man aangehouden voor aanranding Vlissingse Vismijn Breskens moet attractie worden Scheldeveer zet dit jaar meer passagiers over Nepvuurwapen in beslag genomen Adverteren? Bel: 0113 - 315 500 S PZC Maandag 11 augustus 2008 1 3 SCHILDERSBEDRIJF voor alit' flipuil wt'i kon (O.o. timmerwerk on Industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 VLISSINGEN - De Vlissingse politie hield in de nacht van zaterdag op zondag op het Bellamypark in Vlis- singen een 43-jarige Braziliaan aan- op verdenking van aanranding. De man zou eerder die nacht in een café in het Vlissingse uitgaans gebied een 29-jarige Vlissingse vrouw onzedelijk hebben betast. Tijdens de aanhouding gedroeg de Braziliaan zich recalcitrant. Hij spuugde een verbalisant in het ge zicht en verwondde een andere agent. De man zit vast in Torentijd. BRESKENS - De vismijn in Breskens moet de komende jaren omge bouwd worden tot een toeris tische attractie. Dit stellen voorzit ter Jacques de Bliek van visserijver eniging Ons Belang en directeur Foort Lokerse van de plaatselijke vismijn. Burgemeester Jaap Sala beloofde dit weekeinde dat het gemeentebe stuur werk maakt van een plan voor de haven (inclusief mijn). Hij zei er bij dat de verwezenlijking van een herinrichtingsplan jaren zal vergen. VLISSINGEN - De veerdienst Vlissin- gen-Breskens zet naar verwachting dit jaar weer wat meer passagiers over. Op basis van de jongste cij fers verwacht manager John van den Broek van Veolia een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. Vorig jaar zetten de Prinses Maxi ma en de Prins Willem Alexander 657.000 passagiers over. De aanpassingen die de afgelopen periode aan de schepen zijn ver richt, hebben volgens Van den Broek ervoor gezorgd dat er nu be- drijfszekere schepen varen. SPIJKENISSE - Een 20-jarige man uit Spijkenisse is in de nacht van vrijJ dag op zaterdag aangehouden bij het verlaten van een café aan de Noordkade in Spijkenisse. De man zou een vuurwapen bij zich heb ben gehad. Twee plaatsgenoten die tegelijkertijd met de man naar bui ten liepen, werden eveneens aange houden. Het wapen dat de 20-jari- ge man bij zich had bleek na on derzoek nep te zijn; het ging om een zogenaamd balletjespistool De twee andere mannen mochter na verhoor weer naar huis. door Rob Paardekam THOLEN - De protestants-christelij ke scholen in Tholen zijn niet blij met voornemen van het college om de strippenkaart voor vrije da gen taboe te verklaren. „Als ze bij hun besluit blijven, rest ons niets anders dan de kaart af te schaf fen", zegt Robert Versteeg. „Maar we willen hier eerst nog wel eens een gesprek over hebben." Versteeg is voorzitter van de Vere niging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Tholen (VPCO). De vier basisscholen die daaronder vallen - in Tholen, Oud-Vosse- meer, Poortvliet en Sint Philips- land - gebruiken al drie jaar een strippenkaart waarmee ouders hun kinderen twee dagen per jaar thuis kunnen houden. In het verle den moesten de scholen altijd een strikt 'nee' verkopen en dat von den ze soms best vervelend. Er zijn immers best een aantal rede nen die het billijken dat ouders hun zoon of dochter een dagje thuis houden. „Wij zijn uitermate tevreden over de strippenkaart", zegt Versteeg. „Hij voorziet in een behoefte en heeft bovendien een regulerend effect op het ongewens te verzuim. Al met al denk ik dat het aantal dagen dat kinderen weg blijven, na het invoeren van de strippenkaart, misschien wel iets is gedaald." Toch wil de gemeente de strippen kaart in de ban doen. Niet omdat ze er zelf zo tegen is, maar omdat het ministerie van onderwijs een negatief advies heeft gegeven. Het initiatief zou niet binnen de leer plichtwet passen. Het college gaat de scholen die de kaart al gebrui ken daarom verzoeken ermee te stoppen. „Dat is heel erg teleurstel lend", vindt Versteeg. „Dat zullen we zeker nog laten weten aan het gemeentebestuur." Zeilinstructeurs Twan Verboom en Anne Roth met hun klasje op het Grevelingenmeer tijdens de zeilcursus van WV Scharendijke. Vandaag begint de laatste cursusweek van deze zomer. foto Dirk-Jan Gjeitema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57