Sport SKNWK is het scoren niet verleerd Van Raaij-Barends wint dubbelspel rolstoeltennis Zeeuwse beachvolleyballers laten zich zien Bastemeijer winnaar Kloetinge wint ook Strandloop Ouddorp tweede oefenduel Brouwershaven geeft voorsprong uit handen tegen Wemeldinge. Bruse Boys speelt op openingsavond BSC Thuisspeelster is ongenaakbaar in hoogste categorie. 02 Dingemanse/Hintzen en Steur halen finale in Vrouwenpolder. S PZC Maandag 11 augustus 2008 j 29 door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De voetballers van SKNWK openden de oefencam pagne zaterdag met winst op De Jonge Spartaan. Streekgenoten Me- vo en Brouwershaven startten met verlies. WIK'57 hield ZSC'62 op 1-1 en Renesse speelde met dezelf de cijfers gelijk bij MZVC. Bruse Boys won riant van YW De Zwer vers: 4-0. Bruse Boys-YW de Zwervers 4-0: Bruse Boys gaf voor rust wei nig weg tegen de Rotterdamse za terdag-derdeklasser, maar benutte zelf slechts één van de vele kan sen. Na de 1-0-ruststand (doelpunt Mats Willemse) zag trainer Edwin Kriens dat zijn ploeg effectiever met de kansen omging maar verde digend wel vaker steekjes liet val len. Door goals van Thomas Groe- neveld en twee keer Mats Willem- se won tweedeklasser Bruse Boys met 4-0. WIK'57-ZSC'62 1-1: WIK-trainer Patrick de Broekert toonde zich te vreden met het verloop van het eerste oefenduel van zijn ploeg. ZSC'62 voetbalde makkelijker, maar kreeg weinig kansen. Bij de eerste mogelijkheid zorgde Lenn- art den Boer na een dieptepass van Marco Ganzeman voor 1-0. Na rust scoorde Edgar Louwerse na een individuele actie de gelijk maker. Daarna kregen beide ploe gen nog wat kansen, maar ge- 1*^ Acht voetbalclubs van Schou- wen-Duiveland spelen oefenwed strijden. Alleen Mevo (tegen SNS) en Brouwershaven (tegen Wemeldinge) verliezen scoord werd er niet meer. Brouwershaven-Wemeldinge 3-4: Kees Verwest zag zijn ploeg vijftig minuten goed voetballen. Jaouad Fertoute gaf al na drie mi nuten zijn visitekaartjes af door 1-0 te scoren en Patrick Berrevoets maakte daarna 2-o>Via Pieter Bol le werd het 2-1 en op aangeven van Fertoute tekende Clement van Splunder voor 3-1. Na rust verzwakte Brouwershaven door een aantal wissels. Wemel dinge profiteerde en was via Pieter Bolle nog drie keer succesvol. De Jonge Spartaan-SKNWK 2-4: SKNWK speelde zeker voor rust sterk. Wilco de Valk zorgde met een schot voor 0-1, Richard Bevel ander kopte uit een voorzet van Sytze Stins raak en Erwin Nelissen scoorde uit een vrije trap. Emiel Kuijten scoorde na rust 0-4 en daarna scoorde de thuisploeg via Van der Spaan tegen. Johan Vroegindeweij (ex-Bruse Boys) be paalde de eindstand op 2-4. Mevo-SNS 3-7: Mevo kwam door treffers van Thomas Vos en Jeroen Volkeri op 2-0, waarna vierdeklas ser SNS via Leen Vroegindeweij nog voor rust op 2-1 kwam. Na rust was SNS sterker en scoor de er lustig op los. Arjan van Gurp (2x), Martin Fluizer, Robert Me- laard en Dennie van Druningen (2x) tilden de stand naar 2-7, waar na Jeroen Volkeri met een kopbal uit een corner voor de derde Me- vo-treffer zorgde. MZVC-Renesse 1-1: Renesse was voor rust de betere ploeg, maar drukte dat niet in goals uit. In de tweede helft was de thuisploeg de bovenliggende partij. MZVC kwam door een goal van Jo- ran Rijkse aan de leiding. Sven Ver- seput zorgde er daarna voor dat Renesse de eerste oefenwedstrijd met een 1-1-gelijkspel afsloot. GOES - Atleet Fred Bastemeijer van Delta Sport uit Zierikzee won het klassement van de 60-plussers de 24e Strandloop bij Ouddorp. Hij legde de tien kilometer over dui nen en strand af in 45.45 minuten. De jeugdige Tommy Staal (Delta Sport) eindigde in 15.21 als derde in de loop over 4,5 kilomer Vlissinger Tim Pleijte (Dynamica) won de wedstrijd bij de senioren, Wilko de Vos (AV'56) won de klas se van 40-plussers in 37.33. HALSTEREN - De voetballers van Kloetinge hebben zaterdag ook het tweede oefenduel van het nieuwe seizoen gewonnen. Halsteren, ge traind door Cees Houtepen, werd met 2-0 verslagen. Teun Rentmees ter, overgekomen van Nieuwdorp, nam de gehele productie voor zijn rekening bij de zaterdag-eersteklas ser. Eerder in de week had Kloetin ge al met 7-0 gewonnen bij Veere. Een andere nieuwkomer, Marinus Baas, scoorde toen drie keer. GOES - Bruse Boys speelt vandaag op de openingsavond van de Bor- sele Sloepoort Cup (BSC) in Nieuwdorp. De Bruse voetballers, die vorig jaar debuteerden met een twaalfde plaats, treffen GPC Vlissingen (de oude club van hui dige Bru-trainer Edwin Kriens), Nieuwdorp en Heinkenszand. De poulewinnaar speelt zaterdag met drie andere poulewinnaars om de hoofdprijs. Zierikzee komt donder dag in actie op het toernooi. door Jasper Harthoorn GOES - Yolanda van Raaij-Barends uit Goes heeft samen met Janneke Rouwkema het vrouwendubbel spel gewonnen op het Zeeland Open Rolstoeltennistoernooi, voor het eerst gespeeld bij 't Halve Maantje in Goes. Het duo won in de poule van Els Verhoeven en Louisa van der Wallen met 6-3 en 6-4. Het duo Ingrid van Steen/ Rianke Timmermans moest er met 6-2 en 6-3 aan geloven. In het enkelspel kwam Van Raa ij-Barends tot een derde plaats. De speelster uit Goes was de enige Zeeuwse die uitkwam in de main draw, de hoogste categorie. In haar poulewedstrijden rekende ze ge makkelijk af met Coba Goorden en Louisa van der Wallen. In de halve finale moest ze echter haar meerdere erkennen in Rianke Tim mermans (4-6 3-6). Johan Kooman uit 's-Heer Arends- kerke kon zijn favorietenrol niet waarmaken bij de second draw bij de mannen. Hij kwam de poule wedstrijden nog wel door, maar in de halve finale verloor hij kansloos met 6-1 6-0 van de als tweede ge plaatste Jeroen Staman. In het dub belspel kon Kooman samen met Johan Kooman verloor in de halve finale van het Zeeland Open Rolstoelten nistoernooi met 6-1 en 6-0 van Jeroen Staman. foto Willem Mieras Jeroen te Dorsthorst geen indruk maken. Thuisspeelster Linda Hulstein en Eline Eenhoorn (De Stoof) won nen het toernooi in de B-catego- rie. Ze waren in het poulesysteem te sterk voor Cora Goorden/ Leon- ne Mastboom (7-6 6-1) en Butter/Linnenbrink (6-1 6-0). Mastboom (De Stoof) werd sa- Linda Hulstein en Eline Eenhoorn zijn succesvol in de B-categorie van het vrouwendubbelspel. Ze winnen het toernooi zonder een set af te staan. men met Goorden tweede. In het enkelspel won Hulstein in de pou le van Eenhoorn (6-3 6-2), maar ze kwam in de halve finale tekort te gen Janneke Rouwkema (3-6, 5-7). Paul Martens (De Stoof) presteer de uitstekend in de C-categorie. Hij won het mannenenkeltoer- nooi. In de halve finale speelde hij Robert-Jan Bergmans zoek (6-1 6-1). In de finale kon de als eerste geplaatste Jos Dankers Martens niet in de problemen brengen. Martens won met 6-3 6-1. In het dubbelspel werd hij samen met Bergmans tweede. door Jasper Harthoorn VROUWENPOLDER - Saskia Steur ver raste samen met haar parmer Emi ly Kloos met een finaleplaats op het Palm Beach Life Volleybaltoer nooi in Vrouwenpolder. Het duo Marcel Dingemanse/John Hintzen presteerden eveneens boven ver wachting. Het 'veteranenduo', dat in het verleden samenspeelde bij WS in Vlissingen, haalden ook de finale in de eerste divisie. Voor Steur, woonachtig in Breda maar een geboren en getogen Mid delburgse, was het haar eerste op treden in de eerste divisie van het beachvolleybalcircuit. Extra frap pant was het dat ze deze mijlpaal bereikte met Kloos, waarmee ze een gelegenheidsduo vormt door de blessure van vaste partner Mi chelle Netten. Steur en Kloos speelden een span nende driesetter in de halve finale tegen het duo Nienke van Lamme ren en Marit Rijks (21-17, 19-21, 15-5). In de finale was het duo Mi chelle Boer/Iris van der Meer met 15-2110-21 duidelijk een maatje te groot. Ondanks het verlies was Steur blij met haar optreden op het grote toernooi in Vrouwenpol der. „Met een nieuwe partner is het erg wennen. Dat het zo goed ging, had ik niet verwacht." 'Zeg nou eerlijk, hier heb je het mooiste strand van heel Nederland' Marcel Dingemanse genoot zicht baar op het maar liefst 102 banen tellende toernooi in Vrouwenpol der. „Het niveau is altijd hoog en zeg nou eerlijk, hier heb je het mooiste strand van heel Neder land." Dingemanse (36) en Hintzen (34) hebben veel ervaring in het beach- volley. Dingemanse „We hebben natuurlijk affiniteit met beachvol- leybal. Vroeger gingen we in Vlis singen al lekker ballen op het strand. Twaalf jaar speelde ik sa men met Timko Lokerse, maar een peesontsteking in de schouder gooide roet in het eten." Van Mourik/Boehlee, de tegenstan ders in de halve finale, werden met 21-17 21-18 verslagen. In de fi nale ging het echter helemaal mis. Barend Bootsman en Wouter Pi- lon waren met 21-13 en 21-3 veel te sterk. Hintzen: „Het ging helemaal nergens over. Die lui serveerden met kracht mach 3 dwars door de wind heen. Er lukte helemaal niets meer bij ons." Voor Steur en Dingemanse is het beachvolleybal een welkome aan vulling naast het zaalvolleybal. „Ik vind het volleybal op het strand heel leuk, het is zo multifunctio neel. Je moet alles op volleybalge- bied beheersen", vertelt Steur. Din gemanse sluit zich daarbij aan. „Het is een prachf ge sport, zowel fysiek, tactisch als mentaal. In de zaal kun je wel eens even pauze nemen, je onttrekken aan het spel. Op het strand kun je jezelf niet verstoppen." Op 102 velden werd dit weekeinde gevolleybald op het strand bij Vrouwen polder. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53