soms forse bedragen neer' 200m2 Zwanen gered uit vies water Verbod strippenkaart valt slecht bij scholen Vader wint dagklassement bij ringrijden SIG VAN I WAARD EN SPUITCABINE Adverteren? Bel: 0113 - 315 500 B PZC Maandag 11 augustus 2008 1 3 ZIERIKZEE - Een zwanengezin dat zaterdag uit de gracht langs de Zie- rikzeese Grachtweg is gehaald, zwemt nu veilig in het natuurge bied bij Bommenede tussen Brou wershaven en Zonnemaire. De stichting Dierenvrienden Schou- wen-Duiveland en de reddingsbri gade Zierikzee hebben de dieren zaterdagavond geëvacueerd. Het gaat om twee volwassen die ren en zeven jongen. Het water in de gracht is te vervuild voor de beesten. Het is aangetast door een vorm van botulisme, een soort na tuurlijk gif dat in ondiep, stil staand water ontstaat als de water temperatuur te hoog wordt. De zwanen maken het nu uitste kend. „We hebben ze in overleg met vogelopvang de Mikke direct naar Bommenede gebracht", zegt Lia Storm van de Dierenvrienden. „Ze waren licht aangetast, maar zwemmen nu in schoon water in een goede omgeving. We hebben zondagochtend gecontroleerd hoe het ging en ze liepen heerlijk te grazen." 'A %V/ SCHILDERSBEDRIJF voor alle spuitwerken (o.a, timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 door Rob Paardekam THOLEN - De protestants-christelij ke scholen in Tholen zijn niet blij met voornemen van het college om de strippenkaart voor vrije da gen taboe te verklaren. „Als ze bij hun besluit blijven, rest ons niets anders dan de kaart af te schaf fen", zegt Robert Versteeg. „Maar we willen hier eerst nog wel eens een gesprek over hebben." Versteeg is voorzitter van de Vere niging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Tholen (VPCO). De vier basisscholen die daaronder vallen - in Tholen, Oud-Vosse- meer, Poortvliet en Sint Philips- land - gebruiken al drie jaar een strippenkaart, waarmee ouders hun kinderen twee dagen per jaar thuis kunnen houden. In het verle den moesten de scholen altijd een strikt 'nee' verkopen en dat von den ze soms best vervelend. Er zijn immers best een aantal rede nen die het billijken dat ouders hun zoon of dochter een dagje thuis houden. „Wij zijn uitermate tevreden over de strippenkaart", zegt Versteeg. „Hij voorziet in een behoefte en heeft bovendien een regulerend effect op het ongewens te verzuim. Al met al denk ik dat het aantal dagen dat kinderen weg blijven, na het invoeren van de strippenkaart, misschien wel iets is gedaald." Toch wil de gemeente de strippen kaart in de ban doen. Niet omdat ze er zelf zo tegen is, maar omdat het ministerie van Onderwijs een negatief advies heeft gegeven. Het initiatief zou niet binnen de leer plichtwet passen. Het college gaat de scholen die de kaart al gebrui ken daarom verzoeken ermee te stoppen. „Dat is heel erg teleurstel lend", vindt Versteeg. „Dat zullen we zeker nog laten weten aan het gemeentebestuur." DOMBURG - Tijdens de klassements wedstrijd ringrijden in Domburg staken vier ringrijders alle dertig ringen. Ramon Vader, René Pro voost en de broers Roel en Sander Willemse moesten daarom de kamp op het dagklassement met elkaar aan, waarbij Vader won. Coen Minderhoud miste welis waar een ring, maar pakte in de kampen wel de eerste beker én de pollepel. Bram de Visser reed de tweede beker af en de derde beker was voor Roel Willemse, die 'ook al de eerste ochtendbeker won. Martijn Minderhoud ging met de tweede ochtendbeker naar huis. Bij het ringrijden in Koudekerke lukte het alleen Simon de Pagter al le dertig ringen te steken. De kam pen van de kleine en de grote fina le waren spannend. Peter de Pag ter (28 ringen) won de eerste be ker in de grote finale. Yasmin van Sluijs (20 ringen) werd de verrassende winnares van de kleine finale. Voor de pollepel kamp kwamen dertig rijders in ac tie. Henja Besuijen bleek ijzer- sterk, zij won deze ereprijs door" als enige de 10 mm-ring te steken. Frank Krijnse Locker uit Anna Jacobapolder vond een hoop achtergebleven tegels in het huis dat hij kocht aan de Langeweg in Anna Jacobapolder. Hij pro beert ze nu via Marktplaats van de hand te doen. „Wie weet kan ik er nog iemand een plezier mee doen." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47