'Mensen tellen szteea! Seniorenraad maakt zich sterk voor consultatiebureau ouderen Avontuurlijk tochtje met oude riviersleper Duwbakken lopen vast op dam Terneuzen Man aangehouden voor Thoolse rennertjes aanranding Vlissingse in de middenmoot Over twee maanden is duidelijk of gemeente Goes iets ziet in plan. Scheldeveer zet dit jaar meer passagiers over Man gewond door val van eigen constructie Gestolen auto wordt uitgebrand gevonden Sint Philipsland is dé Zeeuwse handelsplaats op Marktplaats.nl Rondvaarten vanuit Vlissingen met oude riviersleper Hermes. 1 2 Maandag 11 augustus 2008 PZC B VLISSINGEN - De Vlissingse politie hield in de nacht van zaterdag op zondag op het Bellamypark in Vlis- singen een 43-jarige Braziliaan aan op verdenking van aanranding. De man zou eerder die nacht in een café in het Vlissingse uitgaansge bied een 29-jarige Vlissingse vrouw onzedelijk hebben betast. Tijdens de aanhouding spuugde de man een verbalisant in het ge zicht en verwondde een andere agent. Hij zit nu vast in Torentijd. door Rob Paardekam GOES - De seniorenraad in Goes pleit voor de oprichting van een consultatiebureau voor ouderen. Daar zouden allerlei problemen en ziektes in een vroegtijdig sta dium kunnen worden ontdekt. De gemeente Goes wijst het idee niet direct van de hand. Volgens voorzitter Peter Bouman van de seniorenraad kun je een consultatiebureau voor senioren vergelijken met de variant voor ba by's. Al wordt er uiteraard gecon troleerd op andere dingen. „Op sui kerziekte en overgewicht, bijvoor beeld", stelt Bouman. „Maar ik kan me voorstellen dat er ook wordt gelet op zaken als eenzaam heid. ]e hoort tegenwoordig im- THOLEN - De drie Thoolse renner tjes zijn tijdens de Kleine Tour in de middenmoot geëindigd. Bij de jongens werd Leendert van Dijke (13) uit Sint Philipsland zestigste. Zijn plaatsgenoot Marijn Neele ein digde op plaats 76. De Thoolse in breng bij de meisjes bleef beperkt tot Charissa Kooien uit Oud-Vosse- meer. Ze werd veertigste. De Klei ne Tour is een Steenbergs evene ment dat een week duurt en ook een etappe over Tholen kent. VLISSINGEN - De veerdienst Vlissin- gen-Breskens zet naar verwachting dit jaar weer wat meer passagiers over. Op basis van de jongste cij fers verwacht manager John van den Broek van Veolia een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. Vorig jaar zetten de Prinses Maxi ma en de Prins Willem Alexander 657.000 passagiers over. mers vaak over eenzame ouderen. Ach, je kan heel veel dingen beden ken waar je naar kan kijken." Drie jaar geleden pleitte de senio renraad bij de gemeente al voor een consultatiebureau. Toen was ze teleurgesteld dat Goes niet mee deed aan een 'pilot'. Uiteindelijk gebeurde dat wel en die proef is volgens Bouman een succes gewor den. „Gebleken is dat er veel advie zen zijn gegeven, die zeer op hun plaats waren. Zo kun je mensen adviseren over een gezonde levens wijze. Maar door te controleren op bepaalde aandoeningen, kun je ook soms schade en invaliditeit voorkomen." De seniorenraad hoopt nu dat de De seniorenraad denkt dat leed is te voorkomen als senioren de kans krijgen zich vroegtijdig op ziektes te laten controleren in een consultatiebureau. 's-HEER ARENDSKERKE - Een 41-jari- ge man uit de gemeente Goes is za terdag gewond geraakt toen hij aan de Spoorstraat in 's-Heer Arendskerke ruim vijf meter naar beneden viel. Het slachtoffers was de nok van een woning aan het schilderen en stond op een zelfge maakte constructie. Die bleek niet stevig genoeg. De man liep een hersenschudding op en een pijnlij ke arm. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. RILLAND - Een auto die in de nacht van zaterdag op zondag werd gesto len op een bedrijventerrein in Ril land, is zondagochtend uitgebrand teruggevonden in de buurt van Antwerpen. De politie heeft nog geen idee wat er precies mee is ge beurd. Van twee andere auto's op het Rillandse terrein werden de kentekenplaten gestolen. gemeente wil meewerken aan de permanente vestiging van een con sultatiebureau in Goes. De GGD zou het project kunnen uitvoeren, maar uiteraard moet de gemeente er een financiële bijdrage aan leve ren. „Maar op lange termijn hoeft het helemaal niet zoveel geld te kosten", zegt Bouman. „Misschien levert het zelfs wel geld op. Ik be doel: als je vroegtijdig ziektes kunt opsporen bij oudere mensen, voor komen je wellicht dat ze invalide worden. Dat is voordelig voor de gemeente, want die betaalt veel van de voorzieningen, die deze mensen nodig hebben. De seniorenraad heeft een brief ge stuurd aan het college. Dat heeft echter nog geen besluit genomen. „We nemen deze wens mee in een onderzoek naar diverse steunpun ten in de wijken", stelt een woord voerster. „Dat onderzoek is in sep tember of oktober afgerond." door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Sint Philipsland mag dan wel eens worden neerge zet als een achtergebleven gebied, de inwoners van het eiland blijken de weg op het digitale snelweg goed te kunnen vinden. Uit onder zoek blijkt dat nergens anders in Zeeland zoveel wordt gehandeld via Marktplaats.nl als in Anna Jaco- bapolder en Sint Philipsland. „Het is gewoon ideaal om toch nog wat geld te vangen voor spulletjes, die je anders misschien naar de milieu straat zou brengen." Frank Krijnse Locker weet er alles van. Hij zit met een enorme hoe veelheid tegels, waar hij via het in ternet nog iets voor hoopt te krij gen. „Wie weet kan ik er nog ie mand een plezier mee doen", zegt hij. „Voor vijf euro de vierkante meter kunnen ze worden opge haald." 'Soms hou ik weer eens grote opruiming en zet ik wat spullen op Marktplaats' Krijnse Locker kocht onlangs een oud boerderijtje aan de Langeweg in Anna Jacobapolder. De vorige bewoners lieten de tegels er achter. Het is een enorme hoeveelheid. „Ja, ik had ze naar de milieustraat kunnen brengen, maar weggooien is zo gemakkelijk. Ik dacht: laat ik het eerst eens op deze manier pro beren. Het loopt overigens nog niet storm." Dan had Martin Verdoes uit Sint Philipsland meer geluk. Hij plaats te een aantal dagen geleden twee kinderwagens op Marktplaats. „En de volgende dag was er al één ver kocht", zegt hij. „Wij plaatsen niet elke maand tien dingen op inter net, maar maken zeker regelmatig gebruik van Marktplaats. Het is ge woon lekker toegankelijk." Kopen doet de Fliplander ook wel eens iets via de website. Nare erva ringen heeft hij daar nooit mee ge had. „Je hebt dat zelf een beetje in de hand", vindt hij. „Zo ga ik altijd kijken. Ik rij liever een stukje dan dat ik geld overmaak en iets laat opsturen." Frank Krijnse Locker hanteert dezelfde tactiek. Hij rijdt stad en land af om spullen op te halen. „Ik ben al eens in Utrecht geweest voor een schoorsteenpijp en voor een houtoventje ben ik zelfs naar Overijssel gereden. Ik wil vooraf graag zien wat ik koop en van wie ik dat doe." Een andere Frank - hij blijft liever een beetje anoniem - handelt ook regelmatig op de populaire websi te. „Bij vlagen", zegt de Fliplander. „Dan hou ik weer eens grote oprui ming en zet ik wat spullen op Marktplaats. Op het meeste wordt niet geboden, hoor. Maar laatst vond ik nog wat oude lego op zol der. Een politiebureau en wat huis jes. Het was weg voor ik er erg in had. Er zijn een hoop liefhebbers, die daar forse bedragen voor neer tellen. Ik heb er een dikke hon derdvijftig euro mee verdiend. Da's toch mooi meegenomen." Naast tegels, kinderwagens en lego kunnen kooplustige internetters in Flipland ook terecht voor onder meer balletschoentjes, Royal Al- bert-serviesgoed, picknickkoffers, en speedboten. En oh ja, mocht ie mand toevallig nog een keepers shirt van Edwin van der Sar, Oli ver Kahn of een andere topkeeper op zolder vinden, ene Jan-Willem zou er heel blij mee zijn. Marktplaats Onderzoek wijst uit dat Zeeuw en op Marktplaats het meest handelen in ansichtkaarten, modeltreinen, badtextiel, an tiek en postzegels uit Zwitser land. Ter vergelijking: Brabanders ko pen en verkopen vooral carna valskleding, tekenfilms, vinyl singles en gereedschap. »- Marktplaats.nl bestaat sinds 1999. Per dag worden worden circa 240.000 advertenties op de site geplaatst. In elke provincie is de actief ste plaats opgezocht. Het zijn bijna alle kleine dorpjes. Vari hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.ni door Emile Calon VLISSINGEN - De natte schoenen, daar lachte Hans Dietrich om. Even als het buiswater waardoor andere passagiers van de Hermes zaterdag nat werden. De inwoner van Hoek stelde dat een tochtje met de oude sleper nog valt in de categorie avon tuurlijk. „Dus een paar natte schoe nen, ach wat." Samen met elf ande re passagiers voer hij zaterdag mee met de Hermes, vanaf de Vlissing se Binnenhaven de Westerschelde op tot bij het Nollehoofd en vervol gens weer terug. Sinds ruim een maand biedt Wim Vreke deze bijna twee uur durende tocht aan met zijn klassieke motorsleepboot, bouwjaar 1940. Hij kocht de rivier- sleper na zijn scheiding en gebruik te hem enige tijd als woning. Nu hij een vriendin in Heinkenszand heeft, slaapt hij nog maar zelden in het vooronder van de Hermes. Hij begon met de rondvaarten om te kunnen blijven varen ondanks de dure stookolie. Hij vaart elke 'Hermes blijft in de haven liggen als er het harder waait dan windkracht zes' woensdagavond, vrijdagavond en zaterdagmiddag en zondagmiddag uit, mits er voldoende passagiers zijn en het weer het toelaat. Want varen met een windkracht van meer dan zes Beaufort heeft vol gens hem geen zin. „De Hermes kan die windkracht wel hebben. Maar het gros de passagiers niet." Marianne van der Meulen uit Ter- neuzen had tijdens de tocht niets Sleepboot Hermes vaart met een kalm gangetje door de Binnenhaven van Vlissingen. foto Lex de Meester dan lof voor de rondvaart. Het is volgens haar een mooie manier om de Vlissingse Boulevard eens vanaf de andere kant te zien. „Echt gewel dig." Het bijna rakelings passeren van grotere schepen, noemde haar vriend Dietrich ook 'heel bijzon der'. Daarnaast was hij zeer te spre ken over de verzorging aan boord zoals het bakje koffie en de koeken. Wat hem betreft is een tocht met de Hermes een echte aanrader en een goede aanvulling op de be staande toeristische attracties. Hij is zeker van plan om nog eens mee te gaan met de Hermes. Wat schip per Vreke betreft kan dat want hij is van plan om zeker tot en met september zijn rondjes voor de Vlis singse kust te blijven maken. www.sleepboot-hermes.nl TERNEUZEN - De bergingsbedrijven Multraship en Union hebben gis termiddag de duwbakcombinatie Lianco vlotgetrokken die bij het opvaren naar het sluizencomplex bij Terneuzen door onbekende oorzaak was vastgelopen op de oostelijke havendam. De duwbakcombinatie had twee met 35 ton ijzererts geladen bak ken bij zich, die beide op de dam vastliepen. De Lianco was van Rot terdam op weg naar staalfabriek Sidmar in Zelzate. De Multratug 9 wist kort na enen de eerste bak vlot te trekken. Kort daarna klaarden de sleepboten Gent en de Zeeland van Union de twee klus. Beide bakken liepen wat schade op, maar konden door de slepers de haven van Terneuzen worden binnengesleept. Onduidelijk is of de havendam veel schade heeft op gelopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46