Zeeland met 150 km door de polder Hoge snelheid kost 150 tot 200 levens niets aan het toeval over te laten Verhuizing coffeeshops Terneuzen in ijskast Jongen uit Rilland mishandeld Burgemeester Lonink wil evaluatie diverse antidrugsprojecten. Drie mannen slaan uit huis gelokt slachtoffer (17). Locaties flitspalen PZC Maandag 11 augustus 2008 3 De grote baas van de flitspalen in Neder land is Koos Spee. Hij is landelijk ver keersofficier van justitie en het hoofd van het Bureau Verkeershandhaving Openbaar Ministerie (BVOM). Spee is bij het grote pu bliek vooral bekend van televisieprogramma's als Blik op de weg en Wegmisbruikers. De inmiddels 80 mensen die bij dat bureau werken proberen het aantal verkeersovertre- ders en het aantal verkeersongevallen omlaag te brengen. Er wordt vooral gecontroleerd op overtredingen die in het verkeer tot de meeste ongevallen leiden. Verder hebben ze in de loop der jaren heel wat kennis over verkeersveiligheid en -handhaving verzameld. Zo wil het bureau toe naar verkeers handhaving op basis van feiten, informatie, sta tistieken en analyses. Woordvoerder Jos Stee houder van het BVOM legt uit dat jaarlijks 800 verkeersdoden in Nederland te betreuren zijn. Daarbij gaat het in 150 tot 200 gevallen om snel heidsovertredingen en in nog eens 150 tot 200 van de gevallen om alcoholmisbruik. Daar lig gen dan ook de prioriteiten van het bureau. Een van de middelen waarvan het bureau zich bedient is de inzet van flitspalen in een poging het aantal snelheidsovertredingen in te tomen. In Nederland staan 1700 flitspalen. Daarvan zijn er 1000 van het BVOM en 700 van andere wegbeheerders, zoals provincie en gemeenten. Het streven is er op gericht op termijn alle flits palen onder het beheer van het BVOM te brengen. Gemeenten komen wel eens met het verzoek langs een bepaalde weg een flitspaal neer te zet ten. Zo eenvoudig gaat dat niet, vertelt Steehou der. Eerst wordt gekeken of de weg wel zodanig is ingericht dat automobilisten min of meer ge dwongen worden langzamer te rijden. Als er echt alles aan is gedaan en de rijsnelheid daalt niet, dan kan overwogen worden daar een flits paal neer te zetten, geeft hij aan. Meer dan de helft van de snelheidsovertreders wordt bekeurd binnen de bebouwde kom. Op de provinciale wegen wordt ongeveer een kwart van het totale aantal overtredingen ge constateerd. De autosnelwegen nemen het resterende kwart voor hun rekening. Op de site van het BVOM staat allerlei informatie over snelheidsovertre dingen. Daar wordt ingegaan op de marges die de politie aanhoudt. Ook is te zien waar de snelheidscontroles per provincie worden ge houden. Verder biedt de site de mogelijkheid om te berekenen hoeveel boete er aan een be paalde snelheidsovertreding kleeft. www.verkeershandhaving.nl jaar bekeek hij het evenement in Groningen en maakte tweehon derd foto's, van afvalbakken, Rode Kruisposten, kortom van alles wat hem van enig belang leek om een mensenmassa in goede banen te leiden. Zo zag hij daar dat aan het eind alle 9000 fietsers de beroem de roos en nog vier losse attribu ten kregen overhandigd. Vijf voor werpen dus, maal 9000 deelne mers, dat betekende 45.000 hande lingen. In Groningen verdeeld over slechts twee uitdeelposten. De wachttijden waren er irritant lang. Dat kan beter, dacht Schou- wenaar. En hij bedacht twee verbe teringen. Om te beginnen het aan tal uitgifteposten. „We concentre ren alles op het parkeerterrein bij de Zeelandhallen in Goes", zegt de organisator. „Daar heb je de ruim te om veel mensen in te zetten, die de deelnemers aan een roos en andere attributen kunnen helpen. Ik hoop op eenzelfde soort erva ring als op de Franse autowegen. Kom je bij een tolplein aan, dan zijn er opeens heel veel loketten. Dat wil ik ook. En dan het liefst nog door mensen in Zeeuwse kle derdracht." Het tweede verbeterpunt betreft bundeling van de uit te reiken at tributen in een kunststof rugzakje. De deelnemers krijgen op die ma nier een flesje water en flyers van sponsoren mee. Het speldje, met naam en jaartal van de Ride for the Roses, zal waarschijnlijk het waardevolste hebbedingetje zijn. Wat Schouwenaar betreft is het te door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De verplaatsing van de Terneuzense coffeeshops naar het buitengebied van de gemeente is voorlopig van de baan. Het colle ge van burgemeester en wethou ders liet verschillende onderzoe ken verrichten naar altenatieve ves tigingslocaties, maar is niet van zin om die resultaten voor te leggen aan de raad. Wel wil het college dit najaar ver schillende drugsreguleringsprojec- ten evalueren. Het gaat dan om het regionale project Houdgreep, het project Ontmandeld en het Zeeuwse Vrijplaatsenconvenant. Houdgreep richt zich tegen de han del in hard- en softdrugs in Zeeuws-Vlaanderen, Ontmandeld spitst zich toe op de kweek van wiet en de growshops en het vrij- plaatstenconvenant richt zich op drugsgerelateerde criminaliteit op bijvoorbeeld woonwagenkampen. Hulst was zeer effectief bezig met het project Ontnameld en wist vier growshops te liquideren. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen: „Aan het drugsfront is de laatste tijd veel gebeurd. Het is goed om met de zaak verschillen de projecten eens te evalueren om dan voor de komende tijd op een rij te zetten hoe we met een han teerbaar beleid verder kunnen. Dat zal overigens in overleg met de buurgemeenten moeten gebeu ren, omdat bijvoorbeeld Houd greep een regionaal project is." vergelijken met het kruisje van de Elfstedentocht. Ook dat speldje zit in de tas, en hoeft dus niet los te worden uitgereikt. Sponsor Delta gebruikt het tasje om reclame te maken voor de toer tocht die op 13 juni 2009 zal wor den verreden. De opbrengst van die tocht komt ook weer ten goe de aan de Ride for the Roses. I Kijk voor eerdere afleveringen en meer nieuws op www.pzc.nl/ridefortheroses RILLAND - Een 17-jarige jongen uit Rilland is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Rilland ernstig mis handeld door drie mannen. Hij liep bloeduitstortingen en een ka potte knie en bovenarm op. De jongen zat in een woning aan de burgemeester Jobselaan in Ril land toen er plots dingen tegen het raam werden gegooid. Toen hij buiten ging kijken, trof hij een grote groep mensen aan. Drie mannen stapten uit de groep naar voren en werkten het slacht offer hardhandig tegen de grond. Daarna begonnen ze hem te slaan en te schoppen. Ze stopten daar pas mee toen enkele andere men sen uit de woning naar buiten kwamen. De politie kan nog niet zeggen of er een relatie is tussen de daders en de 17-jarige of dat hij een wille keurig slachtoffer was. De zaak is in onderzoek. In Zeeland staan vier verschillende soorten flitspalen. In de Westerscheldetunnel en op de Zeelandbrug wordt in beide richtingen de snelheid met behulp van trajectcontrole vastgesteld. A analoge snelheidspaal |p analoge rood licht/snelheidspaal P digitale snelheidspaal digitale rood licht/snelheidspaal werkt in beide rijrichtingen trajectcontrole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3