Klussen in de zomer vooral zweten Hitte in de zomermaanden houdt klussers niet tegen. Wouter Karman laadt paketten laminaat in het busje voor Martijn Pouwelse. ver met de warmte dan met kou. Als je tijdens het klussen bijvoor beeld de verwarming af moet slui ten, is dat tenminste geen pro bleem omdat je niet in de kou komt te zitten." Een andere klusser, Ralph Toorop, is bezig op de bovenste verdieping van de Stadsschuur in Middelburg met het schilderen van de muren 'De klus moet toch geklaard worden, ook al is het bloedheet' in zijn nieuwe appartement. „Tij dens de hitte van vorige week heb ik me echt helemaal te pletter ge- zweten. Je wilt m'n klusshirt dan ook niet ruiken. Vooral één dag was het echt superwarm." Zijn vriendin Merel van Rens kan erover meepraten. „)e baalt behoor lijk als de verf niet goed dekt, want dat betekent dat je alles op nieuw moet doen met die hitte." Ralph voegt toe: ,Je ziet per dag het werk en dus ook de kosten groeien en zeker met die hitte heb je er na een paar dagen soms echt geen zin meer in." Gelukkig kon bij deze verbouwing gerekend worden op de hulp van vrienden. „Vorige week hielpen twee vrienden mee en dan merk je dat het veel sneller gaat. Met z'n vieren is de boel zo geverfd", zegt Ralph. Meer mensen maken ge bruik van hulp om het aantal uren zwoegen in de hitte een beetje te beperken. Martijn Pouwelse uit Vlissingen gaat op zichzelf wonen in Zeeuws-Vlaanderen en is druk bezig met zijn huisje voordat hij 'aan de overkant' aan het werk moet. Wouter Karman helpt hem vandaag met het leggen van een la- minaatvloer. „Overdag ben ik meestal aan het werk dus heb ik al leen 's avonds tijd om te klussen. Dan is het vaak al iets koeler", zegt Martijn. „Maar eigenlijk heb je niet zoveel keus; de klus moet toch geklaard worden, ook al is het bloedheet." Toch zijn er mensen die een manier hebben om koel te blijven tijdens het klussen. Bert Graaff is gipswanden aan het zet ten is in het nieuwe kantoor van Delta Safe Security en heeft verf en gereedschap gekocht. Achterin de auto staat zijn grote geheim voor klus-koelte: een mobiele air co. „Ik vind klussen sowieso wel prettig en met de airco en de radio aan heb ik al helemaal niks te kla gen", zegt Bert. Zomerklussers zul len wat extra zweetdruppels moe ten investeren, maar het resultaat maakt een hoop goed. door Nathalie van de Zande MIDDELBURC - De zomermaanden leveren voor veel huizenbezitters een dilemma op. Vanwege vakan tie zijn het vaak de enige weken waarin wat aan het huis kan wor den gedaan, maar met mooi weer doet men liever andere dingen dan binnenshuis zagen en zwoe gen. Vooral op tropische dagen is klus sen absoluut geen pretje, maar toch zijn er genoeg mensen die de hitte durven of moeten trotseren. Op woonboulevard de Mortiere in Middelburg is een aantal mensen al vroeg op pad om gereedschap en ander klusmateriaal te kopen. Niels Wisse laadt een flinke stapel gasbetonblokken van de kar in de achterbak van zijn auto. „Ik ben druk bezig een kinderkamer te bouwen, aangezien we net de eer ste echo hebben gedaan. Ik ben vrij van m'n werk vanwege de zo merstop en in de winter ben ik te druk met andere dingen. Daarom moet het nu gebeuren", vertelt Niels. Last van de warmte heeft hij niet echt. „Het is soms wel een beetje benauwd, maar ik werk lie Niels Wisse laadt een flinke stapel gasbetonblokken in zijn auto om thuis een kinderkamer te kunnen bouwen. Ralph Toorop en Merel van Rens poseren bij de pas geverfde muren van het nieuwe appartement in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38