Mare Overmars maakt rentree Ajax eindigt na verlies tegen Inter op laatste plaats van eigen toernooi Zweistra overtuigt in halve finales NK Van Hartingsveldt verliest twee finales Nonnekes boekt dubbel succes in Roden Wielrenner Eckhardt pakt nationale titel Petra Dugardein maakt officieel Oranje-debuut Bestuurslid Go Ahead Eagles rest van seizoen ook speler in Deventer. Amsterdammers spelen met B-team tegen Italiaanse kampioen. Man. United wint in 'Supercup' van Portsmouth 32 j Maandag 11 augustus 2008 PZC Na vier jaar pakt Mare Overmars de draad weer in het profvoetbal. Hij gaat dit seizoen bij Co Ahead Eagles spelen, de club waar hij in 1990 zijn profcar rière begon. foto Toni Albir/EPA GOES - Drie Zeeuwse ruiters heb ben zich gisteren in Kootwijk ge plaatst voor de finales van de Ne derlandse kampioenschappen dres suur in de klassen ZZ licht, ZZ zwaar en lichte tour. Thamar Zweistra gaat met Hexagons Trup- pa als favoriet naar de eindstrijd in de lichte tour. Zij won gisteren de halve finale met een score van 69,38 procent. Laurens van Lieren plaatste zich met Laterna ook dankzij een elfde plaats met een score van 64 procent. Ook in de klasse ZZ zwaar was Thamar Zweistra op dreef. Hier won ze met Hexagons Update de tweede proef met 67,86 procent. Ook de Zeeuws-Vlaamse Stepha nie de Frel haalde met Inter Acces Valentino de eindstrijd, dankzij een klassering in de toptien. De fi nales worden over veertien dagen in Almelo gehouden. BRUNSSUM - Suzanne van Hartings veldt is er niet in geslaagd het na tionaal ranglijsttoernooi (vier ster ren) in Brunssum te winnen. De uit Goes afkomstige tennisster, achtste op de Nederlandse enkel spelranglijst, verloor de finale met 4-6 3-6 van Stephanie Gomperts. Ook de dubbelfinale met Gom perts ging verloren. In het man- nentoernooi verloren Frank Clau sing (Wemeldinge) en René Lin- denbergh (Goes) al in de eerste ronde. RODEN - Alexander Nonnekes heeft het met twee sterren gedo teerde nationaal ranglijsttoernooi in Roden gewonnen. De uit Goes afkomstige tennisser rekende in de eindstrijd in twee sets af met Sa- bin Tigu (6-3 6-1). Nonnekes won ook het in dubbel spel. Samen met zijn partner Ro bert van Straaten versloeg hij het duo Dave de Graaf/Lennert van der Linden. Getuige de setstanden van 6-2 en 6-3 was ook dit een dui delijke overwinning. GOES - Wielrenner Evert Eckhardt uit Kruiningen is gisteren in Bid dinghuizen Nederlands kampioen geworden in de categorie 50+ van de Wielerfederatie Nederland. In een winderige en natte koers van zestig kilometer versloeg Eek- hart zijn medevluchter Peter van der Geest in de eindsprint. Jack van der Horst uit Oost-Souburg be haalde bij de renners tussen de veertig en 49 jaar de vierde plaats. GOES - Petra Dugardein heeft haar officiële debuut gemaakt voor het Nederlandse vrouwenvoetbalelftal. De keepster uit Zierikzee viel giste ren in voor Loes Geurts in het oe fenduel van Nederland tegen Zuid-Afrika. Het duel werd in het Zuid-Afrikaanse Arcadia gespeeld en werd met 2-1 gewonnen door Oranje. Dugardein speelde al eer der voor het Nederlands team, maar geen officieel duel. door Harry Hekkert DEVENTER - Mare Overmars keert terug op het voetbalveld. De 35-ja- rige oud-international speelt de rest van het seizoen bij Go Ahead Eagles, de club waar hij sinds drie jaar ook bestuurslid technische za ken is en in 1991 zijn debuut in het betaalde voetbal maakte. Destijds ook al in de eerste divisie. „Ik doe het voor Go Ahead", zegt Over mars. „Om de club vooruit te hel pen. En natuurlijk vind ik het ook leuk om weer te spelen." Het verlangen om opnieuw het door Jop van Kempen AMSTERDAM - „Natuurlijk is dit niet leuk voor onze supporters", zei Ajax-trainer Marco van Basten zaterdag over het B-team dat hij in het met 1-0 verloren duel met In- ternazionale had opgesteld. „Maar het is belachelijk dat de toernooior- ganisatie twee speeldagen achter el kaar plant." Op de tiende editie van het Am sterdam Tournament waren de twee wedstrijddagen op vrijdag en zaterdag vastgesteld. In het verle- veld op te gaan won het van de pijn in zijn rechterknie. Kort na het EK van 2004 stopte Overmars met voetballen en leverde zijn doorlopende contract in bij Barce lona. Een chronische blessure aan de knie maakte het de rappe vleu gelspits onmogelijk langer op top niveau te voetballen. Tijdens de afscheidswedstrijd van Jaap Stam, ruim drie weken gele den, maakte Overmars indruk door Ajax-rechtsback en Roe meens international Ogararu zoek te spelen. Na die wedstrijd in Zwolle werd Overmars voortdu rend gevraagd waarom hij niet meer speelde. Mede op verzoek van trainer Andries Ulderink trekt de meest succesvolle speler uit de den speelden de teams op vrijdag en zondag. Waar de tweede wed strijd van Ajax bij vorige edities al eens een verzameling was van spe lers uit de B-garnituur vanwege het spelen van de voorronde in de Champions League, was nu de toernooiorganisatie dus het knel punt, aldus Van Basten. Hij vond het niet verstandig dat zijn beste spelers een dag na de nederlaag te gen Arsenal (2-3) opnieuw tegen een topploeg in actie kwamen. Vergeleken met de opstelling tegen Arsenal koos Van Basten voor maar liefst negen andere spelers. Alleen Maarten Stekelenburg en Dario Cvitanich begonnen voor de tweede keer op rij. Stekelen historie van de Deventer club van daag zijn voetbalschoenen weer aan. Overmars: „Ik was zelf ook verbaasd dat het in die wedstrijd met [aap Stam nog zo makkelijk ging en de snelheid er nog was. Ik train nog maar één keer per week. Maar op wilskracht kan veel. Dat hoop ik ook bij Go Ahead op de ploeg over te brengen." De rentree van Overmars heeft niets te maken met de smadelijke nederlaag die de Deventenaren vrijdag in de openingswedstrijd Een knieblessure noopt Mare Overmars in 2004 tot een af scheid als speler in het betaalde voetbal. Vrijdag keert hij weer te rug op het veld. burg speelde omdat Dennis Gente naar last van zijn rug had. Zo kon het dus gebeuren dat de verdienstelijk spelende Toby Alder- weireld (Jong Ajax) en Gregory van der Wiel als bewakers van de wereldberoemde spitsen Zlatan Ibrahimovic en Adriano het veld werden ingestuurd. Ook Javier Martina, Mitchell Donald, Dono van Slijngard, Siem de Jong en de door Van Basten eigenlijk al afge schreven Leonardo, Dennis Rom- medahl en George Ogararu speel den tegen de kampioen van Italië. Hoewel Internazionale in de begin fase van kansen kreeg, trof al leen Ad riano doel. Eerder speel den Arsenal en Sevilla gelijk (1-1). van het seizoen tegen VW leden (5-0). Tot een rentree werd een dag voor de wedstrijd al besloten. Ulderink, die in maart door be stuurslid Overmars werd aange steld, vroeg Overmars overigens kort na zijn komst in Deventer al om terug te keren. „Maar dat was toen nog een beetje in een lacheri ge sfeer", zegt Ulderink. „Maar na die eerste training zag ik al hoe goed hij nog was. Pas op het trai ningskamp in Billerbeck heb ik se rieus aan hem gevraagd of hij over een comeback na wilde denken." Vanmiddag traint Overmars al mee met de Deventer selectie. Vrij dagavond speelt GA Eagles thuis te gen Fortuna Sittard, volgens plan maakt hij dan al zijn rentree. LONDEN - Manchester United heeft gisteren op Wembley de eerste prijs van het nieuwe voetbalsei zoen behaald. De ploeg pakte te gen Portsmouth voor de dertiende keer de Community Shield, de strijd tussen kampioen en FA-be- kerwinnaar, via strafschoppen (3-1). De 84.808 toeschouwers in Londen zagen het duel in de regu liere speeltijd eindigen in 0-0. In de strafschoppenreeks stopte Edwin van der Sar namens United de penalty van Arnold Mvuemba. Aangezien Lassana Diarra en Glenn Johnson van Portsmouth hun strafschop over het doel werk ten, bleek dit voldoende voor de zege van Manchester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34