Sport in Kamperland Lourens pakt tweede toernooizege op rij Zeeuwse beachvolleyballers laten zich zien Toernooizeges voor De Stoof-duo Triatleet uit Vlissingen vertrouwt op zijn sterke slotonderdeel en wint. Tim Pleijte winnaar Strandloop Ouddorp Na titel in Vlissingen wint speler van DOS ook die in Middelburg. Bobouh zorgt voor overwinning RCS Kloetinge wint ook tweede oefenduel Dingemanse/Hintzen en Steur halen finale in Vrouwenpolder. W pzc Maandag 11 augustus 2008 29 door Sjaak Sinke kamperland - In een verregende Schotsmantriatlon haalde Remy Vasseur uit Vlissingen de wed strijd op het looponderdeel naar zich toe. Daarmee prolongeerde hij zijn zege van vorig jaar. Térèse van Lare uit Sluis was de sterkste bij de vrouwen. Het was meteen al lastig zwem men met de korte golfslag en de sterke wind op het Veerse Meer. Menigeen kreeg daarbij het troebe le water binnen. Carlo van den Bergh uit Rotterdam kennelijk het minste en hij stapte na 14 minu ten en 53 seconden op de fiets voor 40 km afzien. Vasseur volgde op vier seconden. De Belg Mario Appermans besteeg als derde zijn aluminium ros ge volgd door Leon Jacobse (Zoutelan- de), Lous Wondergem (Middel burg) en Cesar Beilo (Breda). In de stromende regen liep Apper mans meer dan een minuut weg bij Van den Bergh en Vasseur. Vas seur liet zich niet gek maken en vertrouwde op zijn sterke laatste onderdeel: het lopen. Dat liep nog bijna fout af, omdat de organisatie tijdens de wedstrijd besloot om maar vijf kilometer te laten lopen in plaats van de reguliere tien kilo meter. Dat werd gedaan om proble men als onderkoeling te voorko men bij de mindere goden. Op het soppige parkoers hield Vas seur het tempo strak, waarbij hij zich eerst ontdeed van Van den Bergh om daarna Appermans te achterhalen, in te halen en achter zich te laten. Vasseur won zo in 1 uur, 34 minuten en 4 seconden; hij werd op 22 seconden gevolgd door Appermans, die voor de zo veelste keer tweede werd in Kam perland. „Vasseur was gewoon de sterkste", Remy Vasseur slaat zijn slag op het laatste onderdeel tijdens de Schotsmantriatlon bij Kamper land. Tijdens het lopen maakt hij zijn achterstand goed. liet de Belg bij de prijsuitreiking weten. Voor Vasseur was het één van de laatste tests voor het WK O3 op 31 augustus in Almere: „Het gaat prima. De snelheid zit er goed in en de conditie is prima", zei hij. Térèse van Lare speelde het toch weer klaar om als eerste vrouw over de finish te komen. Nu ze te gen de zestig jaar loopt, staat ze nog maar één keer in de twee we ken aan de start en dat deed ze in Kamperland met verve. Na het zwemmen, haar zwakste onder deel, had ze maar weinig achter stand op Gerda Boschker (Apeldoorn), wat ze goed maakte door op de fiets een kleine voor sprong te nemen. Tijdens de vijf kilometer lopen be hield ze haar nipte voorsprong om een winnende tijd van 1.59.29 neer te zetten. „Ik ben hartstikke blij dat ik gewonnen heb, want iedere keer denk ik: dat kan wel eens mijn laatste overwinning zijn", zei Van Lare. Opvallende was het debuut van hardloopster Anita Joziasse uit Goes op de triatlon, die haar met een de zege bij de vouwen D40 op leverde. Op de achtste triatlon maakte ex-profwielrenner Patrick Tolhoek (Yerseke) een verdienstelijk de buut. Hij finishte op de vijfde plaats, slechts drie minuten achter de winnaar Jerome de Vos (Rotter dam). Alle winnaars Mannen H20: 1Remy Vasseur (Vlissingen) 1.34.42. Mannen H40:1Herman de Waal (Rhoon) 1.43.52. Mannen H50: 1Arie van Stel (Zuid-Beijerland) 1.47.41. Mannen H60: 1. Bep Hendriks (Krimpen aan den IJssel) 1.55.37. t- Vrouwen D50: 1. Térèse van Lare (Sluis) 1.58.56. Vrouwen D20:1. Crada Bosch ker (Apeldoorn) 1.59.29. Vrouwen D40: 1Anita Jozias se (Goes) 2.06.05. goes - Vlissinger Tim Pleijte heeft de 24e Strandloop bij Ouddorp ge wonnen. De atleet van Dynamica legde de tien kilometer over dui nen en strand af in 33 minuten en 45 seconden en bleef daarmee de nummer twee Fouad Fertoute 59 seconden voor. Ook AV'56-atleet Wilko de Vos uit Wilhelminadorp was op dreef Hij won de klasse van veertigplussers in een tijd van 37.33. Hij werd achtste in het over all-klassement. middelburg - Bij het Drukkerij Verhage MLTC-toernooi heeft Alex Lourens zijn tweede toernooi zege op rij in de wacht gesleept. De tennisser van DOS uit Vlissin gen was de beste in de vijfde cate gorie van het mannenenkelspel. Gisteren versloeg Lourens in de fi nale Arjan de Visser met 6-4 en 7-6. De partij stond onder leiding van een officiële KNLTB-scheids- rechter, iets dat weinig voorkomt bij de Zeeuwse tennistoernooien. De zege was voor Lourens de twee de opeenvolgende, nadat hij vorige week het 5-toernooi bij tennisclub goes - De rolstoeltennissers Eline Eenhoorn en Paul Martens, bei den spelend voor De Stoof uit Kou- dekerke, zijn met een toernooize ge op zak teruggekeerd van het Zeeland Open in Goes. Eline Eenhoorn was met Linda Hulstein ('t Halve Maantje) de sterkste in de B-categorie van het vrouwendubbel. Het Zeeuwse duo was in het poulesysteem de sterk- terneuzen - Zeelands hoogst spe lende zondagclub RCS heeft het oefenduel bij Terneuzense Boys met 1-2 gewonnen. De eersteklas sers deden nauwelijks voor elkaar onder. Dennis de Nooijer bracht RCS in de eerste helft op voorsprong, maar nog voor de rust zorgde Ra- mazan Kesikbas weer voor even wicht. Tien minuten na de hervat ting viel de beslissing toen Morad Bobouh de score op 1-2 bracht. De Schelde (Vlissingen) al won. In de vierde en sterkste categorie kwam Lourens er niet aan te pas. Daarin ging Sven Bakker met de ti tel aan de haal. Nadat Bakker eer der in de week al in drie sets (4-6 6-3 7-5) van nummer twee Rob Thielen had gewonnen en in twee sets (6-2 6-4) van nummer vier Alex Lourens, kwam daar gisteren een zege op Erik Bakker bij. Het werd 6-3 6-4 voor Bakker. Bij de vrouwen in de 4 eindigde Kimberly Goudt bovenaan in de poule, door met 6-1 6-3 van Lies- beth Voeten te winnen. Goudt Was eerder al te sterk voor Anneke Hoogesteger: 6-3 5-7 6-4. Een cate gorie lager, in de 5, werd Ria van der Meijden eerste, voor Kim Hou- mes. In het gemengddubbelspel 5 ste. Leonne Mastboom (ook van De Stoof) werd samen met Coba Goorden tweede. In het enkelspel won Hulstein in de poule van Een hoorn (6-3 6-2), maar ze kwam in de halve finale tekort tegen Janne- ke Rouwkema (3-6 5-7). Paul Martens (De Stoof) won het mannenenkel in de C-categorie. In de halve finale speelde hij Ro- bert-Jan Bergmans zoek (6-1 6-1). halsteren - De voetballers van Kloetinge hebben zaterdag ook het tweede oefenduel van het nieuwe seizoen gewonnen. Halsteren, met trainer Cees Houtepen en speler Peter de Jong, werd met 2-0 versla gen. Teun Rentmeester, overgeko men van Nieuwdorp, nam de ge hele productie voor zijn rekening. Eerder in de week had Kloetinge al met 7-0 gewonnen bij Veere. Een andere nieuwkomer, Marinus Baas, scoorde toen drie keer. had Houmes meer succes, want in die categorie was zij samen met Andros Bosman de sterkste. Hou mes en Bosman, die afgelopen voorjaar samen competitie speel den voor tennisclub Oost-Sou burg, waren twee maten te groot voor Erica Smits en Sjaco Nieu- wenhuyze: 6-1 en 6-0. In het mannenenkelspel 6 was er een mooie finale tussen Pascal Kos ter en Rudy de Vroe. Onder luid enthousiasme van de supporters naast baan 4 op tennisclub MLTC, won Koster in straight sets van De Vroe: 6-3 7-6. Ook in het dubbelspel 6 ging Kos ter er met de hoofdprijs vandoor, samen met René Broerse. Paul Schipper en Rudy de Vroe werden tweede. In de finale kon de als eerste ge plaatste Jos Dankers Martens niet in de problemen brengen. Hij won met 6-3 6-1. In het dubbelspel werd hij samen met Bergmans tweede. Meer Zeeuws succes was er voor Yolanda van Raaij-Barends uit Goes, die het vrouwendubbel in de hoogste categorie won samen met Janneke Rouwkema. door Jasper Harthoorn vrouwenpolder - Saskia Steur ver raste samen met haar partner Emi ly Kloos met een finaleplaats op het Palm Beach Life Volleybaltoer nooi in Vrouwenpolder. Het duo Marcel Dingemanse/John Hintzen presteerden eveneens boven ver wachting. Het 'veteranenduo', dat in het verleden samenspeelde bij WS in Vlissingen, haalden ook de finale in de eerste divisie. Voor Steur, woonachtig in Breda maar een geboren en getogen Mid delburgse, was het haar eerste op treden in de eerste divisie van het beachvolleybalcircuit. Extra frap pant was het dat ze deze mijlpaal bereikte met Kloos, waarmee ze een gelegenheidsduo vormt door de blessure van vaste partner Mi chelle Netten. Steur en Kloos speelden een span nende driesetter in de halve finale tegen het duo Nienke van Lamme ren en Marit Rijks (21-17, 19-21, 15-5). In de finale was het duo Mi chelle Boer/Iris van der Meer met 15-21 10-21 duidelijk een maatje te groot. Ondanks het verlies was Steur blij met haar optreden op 'Zeg nou eerlijk, hier heb je het mooiste strand van heel Nederland' het grote toernooi in Vrouwenpol der. „Met een nieuwe partner is het erg wennen. Dat het zo goed ging, had ik niet verwacht." Marcel Dingemanse genoot zicht baar op het maar liefst 103 banen tellende toernooi in Vrouwenpol der. „Het niveau is altijd hoog en zeg nou eerlijk, hier heb je het mooiste strand van heel Neder land." een peesontsteking in de schouder gooide roet in het eten." Van Mourik/Boehlee, de tegenstan ders in de halve finale, werden met 21-17 21-18 verslagen. In de fi nale ging het echter helemaal mis. Barend Bootsman en Wouter Pi- lon waren met 21-13 eri 21-3 veel te sterk. Hintzen: „Het ging helemaal nergens over. Die lui serveerden met kracht mach 3 dwars door de wind heen. Er lukte helemaal niets meer bij ons." Voor Steur en Dingemanse is het beachvolleybal een welkome aan vulling naast het zaalvolleybal. „Ik vind het volleybal op het strand heel leuk, het is zo multifunctio neel. Je moet alles op volleybalge- bied beheersen", vertelt Steur. Din gemanse sluit zich daarbij aan. „Het is een prachrge sport, zowel fysiek, tactisch ais mentaal. In de zaal kun je wel eens even pauze nemen, je onttrekken aan het spel. Op het strand kun je jezelf niet verstoppen." Dingemanse (36) en Hintzen (34) leybal. Vroeger gingen we in Vlis- hebben veel ervaring in het beach- singen al lekker ballen op het volley. Dingemanse „We hebben strand. Twaalf jaar speelde ik sa- natuurlijk affiniteit met beachvol- men met Timko Lokerse, maar Op 102 velden werd dit weekeinde gevolleybald op het strand bij Vrouwen polder. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31