Sport Reserve Sibon houdt Oranje in de race Brazilië, Argentinië en Italië zijn al door Oranje moet Sno ook in duel met Japan missen De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Olympisch elftal maakt in slotseconden gelijk tegen VS: 2-2. PZC Maandag 11 augustus 2008 23 door Roel Wiche TIANJIN - Heeft hij dan toch een toverstok die groter is dan die van Guus Hiddink? Of wordt Foppe de Haan tot diep in China achter volgd door puur geluk? Liefheb bers van olympische droomverha len hopen op het eerste, maar wie gisteren de wedstrijd tussen Neder land en de VS (2-2) heeft gezien, weet genoeg: het is een wonder dat dit Oranje nog leeft. Op een avond waarin het gros van het olympisch elftal genadeloos door de mand viel, kwam bijna een einde aan het zo ambitieuze project van Foppe de Haan, dat op 23 augustus in Peking door de goudsmid bekroond moet wor den. Uitgerekend Gerald Sibon, de dispensatiespeler die gedegradeerd was naar de reservebank, hield de magie van Friese coach overeind. Met een snoeiharde vrije trap in de allerlaatste seconden van de blessuretijd redde hij het peperdu re punt voor Nederland. Het succesverhaal van De Haan, dat begon met winst van het jeugd-EK in 2006, blijft zo voorlo pig intact. Maar de factor geluk gaat wel steeds een grotere rol spe len. Vorig jaar prolongeerde Oran je de Europese titel na het overle ven van een krankzinnige penalty reeks in de halve finale en ook op de Olympische Spelen is de coach de regie op cruciale momenten kwijt. Ja, zei De Haan gisteren, ook hij stond in de slotfase van het duel tegen de Amerikanen weerloos voor zijn dug-out. „We zijn op dit moment gewoon nog Het Nederlands voetbalteamdoet dankzij een snoeiharde vrije trap van Gerald Sibon (de 2-2) nog mee. Woendag is het derde en laatste pouleduel. niet klaar. We hebben echt meer tijd in dit toernooi nodig." Of zijn elftal die tijd krijgt, is een intrigerende vraag. Na een sterke beginfase, waarin Nederland op voorsprong kwam (Ryan Babel) en behoorlijk combineerde, viel de ploeg onbegrijpelijk ver terug. Met Roy Makaay half fit op de bank en de nog niet tot persoonlijkheid ge rijpte Hedwiges Maduro als aan voerder, was er niemand die op stond om de troepen bij de hand te nemen. Eén voor één zakten de Nederlandse spelers door het ijs en gingen de sluizen open voor voormalig wonderkind Freddy Adu en de rest van de Amerikaan se aanval. Dat die de stand via Kljestan en Altidore omboog van 0-1 naar 2-1 was niet eens het erg ste wat De Haan moest slikken. Dat was de chaos die zijn eigen ploeg regeerde. Dat pinchhitter Ge rald Sibon alsnog de gelijkmaker scoorde, bleek geen reden om in euforie het veld te verlaten. Het is De Haan die woensdag te gen het al uitgeschakelde Japan de puzzel opnieuw ineen moet leg gen. Winst met meer dan twee doelpunten verschil is noodzake lijk om de kwartfinales te halen. Bij een minimale zege is Neder land afhankelijk van het resultaat bij Nigeria-VS. SHENYANG - De voetballers van Bra zilië en Argentinië zijn na twee groepswedstrijden op de Olympi sche Spelen al zeker van een plaats in de kwartfinales. Brazilië ver sloeg gisteren Nieuw-Zeeland met 5-0. Argentinië boekte een late ze ge op Australië. Ronaldinho scoorde twee keer voor de Brazilianen, waarvan een keer vanaf de strafschopstip. De andere treffers kwamen op naam van Oliveira, Silva en Sobis. Brazi lië was eerder al met 1-0 te sterk voor België. Ezequiel Lavezzi was de matchwin ner voor Argentinië. Hij scoorde een kwartier voor tijd. Argentinië won donderdag met 2-1 van Ivoor kust. Ook Italië kwalificeerde zich een voudig voor de kwartfinales. De 'Azzurri' wonnen met 3-0 van Zuid-Korea en hebben na twee wedstrijden de volle score van zes punten. Kameroen volgt met vier punten. België deed een grote stap naar de kwartfinales door met 2-0 te win nen van China. Moussa Dembélé, aanvaller van AZ, en Kevin Miral- las maakten de treffers voor de Ro de Duivels. TIANJIN - De tuchtcommissie van de wereldvoetbalbond Fifa heeft Evander Sno fors aangepakt voor zijn rode kaart in de olympische openingswedstrijd donderdag te gen Nigeria (0-0). De middenvel der van Celtic is voor twee duels geschorst. Diens club Celtic wil ondertussen van de KNVB weten hoe de posi tie van Sno is na de uitspraak van het sporttribunaal CAS in de zaak-Messi. De Schotse club eist de middenvelder echter nog niet op. De KNVB wil Sno gewoon in Peking houden. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Veel consequenties heeft de mislukte poging niet voor Qingquan. Hij pakt het goud met een totaal van 292 kilo: 132 bij het trekken en 160 bij het stoten. foto Rungroj Yongrit/EPA PEKING - Gewichtheffer Long Qingquan slaagt niet in om 164 kilo te stoten. Nadat de ze ventienjarige Chinees, die uitkomt in de klasse -56 kilo, de halter loslaat, moet hij rennen om de halter niet op zijn rug te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25