Strijd nu naar Abchazië :0 Goud en brons in openingsweekeinde Spelen OQO Man dringt slaapkamer meisje binnen Russen steunen opnieuw separatisten tegen Georgisch leger. Estafettezwemsters en judoka Houkes maken verwachtingen waar. Word ook abonnee! 21 o HET WEER Bewolkt zie pagina 34 t/m 37 Maandag 11 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 188 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door onze correspondent Remco Reiding MOSKOU - Georgië mag dan de strijd in Zuid-Ossetië gestaakt heb ben, in de afvallige regio Abchazië laait de strijd juist op. In het ge bied in noordwest-Georgië, dat zich in 1992 onafhankelijk verklaar de, vielen Abchazische separatis ten Georgische troepen aan. Dat gebeurde in de Kodorivallei, het enige stuk Abchazië dat nog onder controle staat van Georgië. Russische eenheden steunden de separatisten. De Russische lucht macht voerde bombardementen uit en voor de kust patrouilleerden Russische marineschepen. In Ab chazië is de noodtoestand afgekon digd. De Russen zouden intussen VN-vredestroepen hebben ver zocht Abchazië te verlaten. De strijd in Zuid-Ossetië heeft vol gens Rusland zeker tweeduizend levens gekost. Tbilisi heeft het over 129 doden en 748 gewonden. De Russische president Dmitri Medve- dev sprak van 'volkerenmoord'. De Georgiërs zouden volgens hem bewust op vrouwen en kinderen hebben geschoten. Vanuit Rusland is humanitaire hulp onderweg. Het Rode Kruis stuurt een team chirurgen en noodhulp naar het conflictgebied. Gisteren arriveerde al een team in het door luchtaanvallen getroffen Gori om te kijken welke ziekenhui zen dringend hulp nodig hebben. Volgens het Rode Kruis zijn veer tigduizend mensen op de vlucht geslagen voor het geweld. Moskou liet weten de strijd pas te staken als Georgië alle troepen uit Zuid-Ossetië heeft weggehaald en schriftelijk aangeeft voortaan af te W* Georgië heeft zich teruggetrok- ken uit de opstandige regio Zuid-Ossetië en een bestand aan geboden. In Abchazië, een ande re twistplek, laait de strijd op. zien van geweld. Intussen bracht de Russische marine een Geor gisch oorlogsschip en enkele klei nere vaartuigen tot zinken. De Russische aanval was een reactie op Georgische beschietingen, meldde het persbureau Interfax. De VS en de Navo hebben het Rus sische optreden veroordeeld. Na mens de EU zijn de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken, Ber nard Kouchner, en zijn Finse colle ga Stubb naar Georgië afgereisd om te bemiddelen. Vandaag reizen ze door naar Moskou. ALo pagina 6-7: achtergronden pagina 27: Georgische sporters willen naar huis PEKING - Het eerste olympische weekeinde heeft Nederland een gouden en een bronzen medaille opgeleverd. Gisteren wonnen de estafettezwemsters goud op de 4x100 meter vrij en zaterdag be haalde judoka Ruben Houkes brons in het lichtgewicht. Inge Dekker, Ranomi Kromowidjojo, Femke Heemskerk en Marleen Veldhuis waren als wereldrecord houdsters een van de grote favorie ten op de 4x100 meter vrije slag en maakten gisteren in de Water- cube alle verwachtingen waar. Dekker dook als eerste in het wa ter en tikte aan als zevende. Kro mowidjojo en Heemskerk begon nen daarna aan een geslaagde in haalrace, waarna Veldhuis de voor sprong niet meer uit handen gaf De 3.33,76 was weliswaar niet snel genoeg voor een wereldrecord, maar wel genoeg om de Verenigde Staten (3.34,33) en Australië (3-35,05) ruim voor te blijven. Judoka Ruben Houkes pakte zater dag de eerste plak voor Nederland. De lichtgewicht (-60 kilo) ging voor goud, maar was zaterdag met brons ook heel gelukkig. Zijn grootste opstakel bleek Min-ho Choi te zijn. De Zuid-Koreaan ver sperde Houkes in de halve finale Stand na 21 van 302 onderdelen: 1 China 2 Zuid-Korea 3 Ver. Staten 7 Nederland pagina 22: Zorgen rond Zonderland zijn voor niets geweest pagina 23: Sibon houdt Oranje in de race pagina 24: Vos raakt bevangen door de kou zie ook: www.pzc.nl AXEL - De politie heeft gisteren een 27-jarige een man uit Axel aan gehouden die ervan wordt ver dacht de slaapkamer van een 17-ja- rig meisje in zijn woonplaats te zijn binnengedrongen. Het meisje schrok gisternacht rond kwart voor twee plotseling wakker. Naast haar stond een man die haar wilde betasten. Het meisje wist hem echter af te weren en riep dat hij moest vertrekken. De Axelaar verdween daarop en is korte tijd later door de politie aan gehouden. STELLING Rusland moet zich niet bemoeien met Georgië reageer op www.pzc.nl MENING Nu de Spelen zijn begonnen moeten de protesten stoppen 47% eens oneens aantal reacties: 425 53% Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 t/m 9; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 33; Televisie: 38 en 39. De zwemsters Marleen Veldhuis, Femke Heemskerk, Ranomi Kromowidjojo en Inge Dekker (vlnr) maken hun favorietenrol op de 100 meter vrije slag waar en pakken goud. foto Thomas Kienzle/AP de weg richting goud. De strijd om brons won de 29-jarige wereld kampioen uit Haarlem vervolgens wel. Er waren ook al teleurstellingen binnen de Nederlandse afvaardi ging. Wielrenster Marianne Vos, getipt voor drie gouden medailles, kwam in de wegwedstrijd niet ver der dan de zesde plaats. pagina 21: pieken in Peking, daar gaat het om Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1