Ondernemer bezoekers willen vaker dansen Honderden Vlissingers zingen uit volle borst 200m2 Kerkorganist Lau de Graag gehuldigd in Arnemuiden Adverteren? Bel: 0113 - 315 500 Man aangehouden voor aanranding Vlissingse SIG VAN IWAARDEN SPUITCABINE Dronken automobilist twee keer betrapt W PZC Maandag 11 augustus 2008 1 3 door Emile Calon VLISSINGEN - Vlissingers en samen zingen, dat blijkt een perfecte com binatie. Vele honderden Vlissin gers en een handvol toeristen lie ten zaterdagavond horen dat ze maar wat graag samen zingen. Van Hey Jude van de Beatles tot en met Zij Gelooft In Mij van Andre Ha- zes. Elk nummer werd vanaf het eerste tot en met het laatste woord meegezongen. En het slotnum mer, We'll Meet Again van Vera Lynn, bezorgde menigeen zelfs kip- pevel. jong en oud, veel stellen, veel ouders met kinderen, bevolkten za terdagavond het Bellamypark om samen te zingen. En dat ondanks de regen die zeker aan het begin van de avond flink viel. Het ple zier waarmee er ook werd gezon gen vormt voor organisator Leen Wessels een signaal dat er volgend jaar weer zo'n zangavond moet ko men. Wessels bekende na afloop dat hij aanvankelijk vreesde voor een deceptie, een leeg Bel lamypark. Ook had niet verwacht dat zoveel Vlissingers samen wil den zingen. Hij verwacht dan ook volgend jaar, als voor de tweede maal 'Vlissingen Zingt' wordt ge houden, en het weer dan meezit, het nog veel drukker wordt. Vlissingen Zingt is afgekeken van 'Vlaanderen zingt'. Daar vinden al enkele jaren dit soort samen- zang-evenementen plaats. In Ant werpen bezochten vorig jaar zelfs iets meer dan 40.000 mensen zo'n happening. Niet voor niets noem de de Antwerpse burgemeester Pa trick Janssens die samenzang 'het middel tegen verzuring'. Wessels is voorlopig niet van plan om voor de samenzang uit te kij ken naar een andere locatie. „Het Bellamypark voldoet, het is een sfeervolle plaats." VLISSINGEN - De Vlissingse politie hield in de nacht van zaterdag op zondag op het Bellamypark in Vlis singen een 43-jarige Braziliaan aan- op verdenking van aanranding. De man zou eerder die nacht in een café in het Vlissingse uitgaans gebied een 29-jarige Vlissingse vrouw onzedelijk te hebben be tast. Tijdens de aanhouding gedroeg de man zich recalcitrant. Hij spuugde een verbalisant in het gezicht en verwondde een andere agent. De man zit vast in Torentijd. SCHILDERSBEDRIJF voor alle spuitwerken (o..ï. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon OM8 64 0400 SCHOONDIJKE - Agenten van de Zeeuwse politie hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een beschonken automobilist uit Lop- pem (B) twee keer aangehouden en uiteindelijk overgebracht naar het politiebureau in Oostburg. De 33-jarige West-Vlaming werd in Schoondijke betrapt met twee maal de toegestane waarde alcohol in zijn bloed. Dat kwam hem op een rijverbod van vijf uur te staan. Dik een uur later werd hij nog een keer gesnapt op de Rondweg bij Sluis. ARNEMUIDEN - Lau de Graag uit Oost-Souburg is gisteren in de ge reformeerde kerk van Arnemui den gehuldigd omdat hij een halve eeuw organist is van deze gemeen te. Burgemeester Koos Schouwenaar overhandigde tijdens de morgen dienst een oorkonde met draagin- signe in goud met briljant, na mens de Vereniging voor Kerkrent- meesterlijk Beheer in de Protes tantse Kerk in Nederland. Lau de Graag is in juli 1958 be noemd en heeft sindsdien vrijwel nooit een orgeldienst gemist. Bur gemeester Schouwenaar roemde hem om zijn mooie spel waarbij het fijn zingen is. Hij herinnerde ook aan de autoloze zondagen in 1972, tijdens de oliecrisis. De Graag kreeg toen een ontheffing, waar door hij toch naar Arnemuiden kon rijden om het kerkorgel te be spelen. Omdat hij vorige maand met vakantie was is hij gisteren ge huldigd. Witte outfits domineerden het dansfeest White Sunday's bij Kon-Tiki in Vlissingen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13