Meningen Autovakantie TEXEL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 f Slechte rechters Campers 2 Campers 3 Rekenvaardigheid 2 Westerschelde ChristenUnie Burgemeester 2 Eerlijk en de duinen! m'MÊÊÊÊÊÊÊÊÈM Prijsverlaging 4- en 5-daagse reis bij vertrek in augustus tot wel 50 per boeking! NL PZC Zaterdag 9 augustus 2008 j 9 Vrije standplaatsen voor campers blijven omstreden. foto Willem Mieras LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl De advocatuur is op oorlogspad en bindt de strijd aan met - in haar ogen- falende rechters (PZC 04-08-2008). De kritiek is hard maar vooral ongebruikelijk open lijk. Speelt er meer? Strategische aanval? Kreten als 'OM faalt en lijdt gevoelige nederlaag' en 'poli tieonderzoek broddelwerk' ken nen we, maar publieke opsom ming van hetgeen 'de zwakkere broeders onder de rechters' zou den missen niet en is ongewenst. Het is voor alle partijen (inclusief cliënt/verdachte) van belang dat er wederzijds respect is. Personeels- klachten kunnen bij de rechtbank president worden neergelegd en als de rechterlijke uitspraak niet be valt, kan de hoger beroepsinstan tie de zaak overdoen. Bij de burger wordt ten onrechte de indruk ge wekt dat er iets mis is met onze rechters. Wat willen de heren Spong, Knoops e.a. met deze be wuste beschadiging? Of is het ge wone arrogantie van tv-advoca- ten? Bovendien moeten zij niet vergeten dat in de zittingszaal (zeer) goede advocaten optreden, maar (m.i.) ook zwakke broeders en zusters. Jeen Visser Nadorstweg 71, Middelburg Het Camper-volkje houdt niet op met uit te leggen waarom zij het recht op vrijheid hebben te gaan staan waar men wil en dat de ge meentes daaraan mee moeten wer ken. Er is BPM betaalt, wegenbelas ting, middenstand wordt er beter van, etc.etc. Laten we vaststellen dat een Cam per een caravan met ingebouwde motor is en dat een caravan dus de zelfde rechten heeft. Een caravan wordt getrokken door een auto en hiervoor is ook BPM betaalt en wegenbelasting (dit het gehele jaar door, wat bij een Cam per meestal niet het geval is). Verder vergeet men dat de midden stand en campinghouder inkom sten derven. De vergelijking met het buiten land slaat op niets. En de vergelij king met de watersport raakt hele maal 'kant nog wal'. Conclussie: de Camper hoort op de camping thuis, net als de cara van zonder ingebouwde motor. F.C.Sant Churchilllaan 668, Terneuzen Goed initiatief van de gemeente Tholen! Maar beperk de proef niet tot campers, maar laat ook cara vans daaraan meedoen. Want wie wil er nu niet voor één euro staan, in plaats van op een camping voor wel twintig euro. En caravaneige naars betalen géén BPM, dus die hebben nóg meer te besteden in horeca en winkels. L.A. d'Hondt Verdilaan 62, Vlissingen In de reactie van M. Giljamse op het artikel van Marloes de Koning (PZC 04-08-2008) wordt haar ten dentieuze verslaggeving aangewre ven over de problematische reken- vaardigheid in het basisonderwijs. Als oorzaken gelden daarbij nieu we niet-deugdelijke lesmethoden en een onevenwichtige samenstel ling van het docentenkorps. Na het lezen van het artikel had ik goed begrepen wat Marloes bedoel de en het bevestigde ook wat ik had gehoord over bijvoorbeeld de kwaliteit van het pabo-onderwijs in het recente verleden. Zelf denk ik overigens niet dat de aanwezig heid van meer mannen in het ba sisonderwijs het les geven veel zou verbeteren, al zal het de onderwijs- cultuur wel ten goede kunnen ko men. Maar waarom schrijven hier over in termen van 'opa's recept' tendentieus zou zijn? Nascholing van onderwijzers in dit 'recept' zou uitermate vruchtbaar zijn. Nu gaan zelfs universiteiten zich regu lier met dit onderwijs bezig hou den, wat volstrekt oneigenlijk is, maar wel een teken aan de wand. Rein Scheele Energiestraat 11, Terneuzen In de PZC van 5 augustus staat dat de provincie Zeeland laat onder zoeken of de toegankelijkheid tot de Westerschelde moet worden verboden of beperkt. Dit is toch te gek voor woorden: de provincie Zeeland, voorstander van het ont- polderen (waar veel Zeeuwen zich diep voor schamen) is nog bezig met het ontpolderingsvraagstuk of er komt al een nieuw plan van de provincie om haar inwoners nog meer vrijheid te ontnemen. Zeeuwen worden aangetrokken door het water, willen langs het water lopen, wat vissen, een bosje zeekraal of lamsoor plukken, naar de boten kijken, de wind voelen. En dat doen ze al eeuwen op die manier, dat hoort bij het 'Zeeuw zijn'. Wil het provinciebestuur de Zeeuwen dat ook afhandig ma ken? Er is door de provincie al met diverse belangengroepen gespro ken: zijn dat allemaal milieuclubs, of is er ook gesproken met de dorpsbewoners op Zuid-Beveland en in Zeeuws-Vlaanderen, de men sen die het aangaan? Het lijkt me geen goede keuze om bij het hui dig toenemend verzet tegen mi lieuplannen, ongestoord zijn inge slagen weg te vervolgen. A. Blok Vriesesweg 2, Bruinisse De ChristenUnie-minister Van Middelkoop heeft wat gesputterd over de GayParade in Amsterdam. Namens het kabinet Balkende stond onder andere minister Plas- terk als boegbeeld voor het ho- mo-emancipatiebeleid van deze links-christelijke coalitie op de re- geringsboci. Het CDA en de CU waren laf weggebleven, terwijl het kabinet toch met één mond spreekt. De fundamentalistische christenen gingen in alle media weer tekeer en beklaagden zich als vanouds dat juist zij gediscrimi neerd worden. Laat iedereen op de dag van de GayParade iets in de ei gen sfeer doen, voor de gays een gayparade, voor de aanhangers van het oude testament de moge lijkheid van een beleving in de leeuwenkuil. Daniël ging ze voor, het is (volgens henzelf) dus bewe zen dat er voor hun groep geen ri sico's zijn. Iedereen gelukkig en te vreden. Rob Swaak Statenhove 1-17, Middelburg In lezers schrijven van woensdag 6 augustus een stukje over de burge meester van Noord-Beveland. Het waren niet de wethouders bij wie hij voor 100% was meegevallen, maar het was een uitlating van een simpel gemeenteraadslid. Dat gemeenteraadslid had het niet hoog op met een burgemeester van SGP-huize. Niet als persoon, maar om het feit dat men er te veel op hamert dat de SGP een be ginselpartij is die alleen Gods woord en geboden wil naleven. Er zijn ook nog andere mensen op de wereld. Want wat staat er in dat stukje? Omdat hij als burge meester op zondag een startschot heeft gegeven voor een wielerron de zou hij op zijn vingers getikt moeten worden. Als dit nu iedere zondag zou gebeuren, dan zou ik zeggen dat dit geen goede zaak zou zijn. Maar één keer moet toch kunnen, want als burgemeester ben je er voor de hele bevolking en niet alleen voor je partijgeno ten. Als het gaat om het naleven van Gods woord en zijn geboden, raad ik iedereen aan om Mattheus 12 te lezen, misschien komt men dan tot een ander oordeel. Cor Quinten Rozenstraat 20, Colijnsplaat Afgelopen dinsdagmiddag was ik even in Goes. Auto geparkeerd, een paar boodschappen gedaan en weer terug naar Schouwen. Thuis ontdekte ik dat mijn portemonnee verdwenen was. Pasje erin, rijbe wijs, identiteitskaart, contant geld enz. Overal gezocht maar niets ge vonden. Ten einde raad belde ik de politie in Goes. De maakte mij heel blij met de mededeling dat mijn portemonnee met inhoud keurig was afgeleverd door twee meisjes van een jaar of vijftien. Omdat ze hun namen niet hadden achtergelaten kan ik hen helaas niet bedanken. Nu hoop ik maar dat ze dit lezen. Ik vind het gewel dig wat zij gedaan hebben, heel hartelijk bedankt!! Er wordt soms veel gemopperd op de jeugd van tegenwoordig, maar bovenstaand voorval geeft goede hoop voor de toekomst! Henk Kesteloo Nieuwstraat 27, Brouwershaven Vlakbij het strand Wegens groot succes, extra ingekocht! Één van onze inkopers heeft uiteraard tegen spectaculaire prijzen extra kamers weten te bemachtigen in Sandton Hotel De Cooghen! Dat hotel ligt in het pittoreske dorpje de Koog, vlakbij duinen, strand en zee. Een 3-daags verblijf boekt u nu al vanaf slechts 79 inclusief ontbijtbuffet! Bovendien kunt u nu ook nog eens profiteren van de prijsverlaging voor de 4- en 5-daagse reis bij vertrek in augustus tot wel 50 per boeking (2 personen)! U gaat toch ook genieten van al het leuks wat het mooiste Waddeneiland van Nederland te bieden heeft? Boek snel! ONTDEK TEXEL Op naar het mooiste Waddeneiland van Neder land! Geniet van een aantal dagen strand, bos en duinen. Proef de zilte zeelucht, ga heerlijk zonnen engenietvaneen stevige wandeling of heerlijke fietstocht op Texel! Texel heeft maar liefst 120 km fietspad tot haar beschikking. Het dorp De Koog is één van de 7 pittoreske dorpen die Texel telt en ligt aan de westkant van het eiland. Het dorpje heeft leuke winkeltjes, cafeetjes, restaurants en historische pandjes. Maar vergeet zeker Ecomare niet, het zeehondenopvang centrum! Ook een bezoek aan Texels grootste S|, n m dorp Den Burg is een echte aanrader! U kunt hier heerlijk ronddwalen door de straten! Wij wensen u alvast een fijne vakantie! SANDTON HOTEL DE COOGHEN Het 3-sterren Hotel Cooghen ligt in het plaatsje De Koog op slechts enkele minuten van het strand en de duinen waar u heerlijk kunt wandelen. Het hotel maakt deel uit van een complex met restaurants, bars en winkeltjes en beschikt o.a. over een lift, restaurant en wellnessfaciliteiten, zoals een sauna, stoomcabine en solarium (deels tegen betaling). INCLUSIEF: verblijf in Sandton Hotel De Cooghen in een 2-persoonskamer met ontbijt Aankomstdata: vrijwel dagelijks van 10/8 t/m 27/8 en ma., wo, vr. en za van 3/9 Urn 31/10 3 dagen 4 dagen 5 dagen Aug. v.a. 99 v.a. 139 v.a. 179 Sept. v.a. 99 v.a. 125 v.a. 149 Okt. v.a. 79 v.a. €119 v.a. 139 Prijzen zijn p.p., op basis van 2 personen. Res. kosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/17597 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9