21 spectrum M Vervulling van een oude droom RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE kieken Marjan Berk PZC Zaterdag 9 augustus 2008 ijn jongste kuiken gaat trouwen. Nu ja, jongste kuiken... hij is langzamer hand uitgegroeid tot een volwassen haan! En dit huwelijk wordt voltrok ken binnen de nieuwe code van jonge mensen: eerst een huis kopen, dan een kind maken en als dat allemaal goed bevalt is een huwelijk het lo gisch gevolg! Wij staan er bij en kijken er naar. De huwelijken van mijn kinderen zijn tot nu toe allemaal onder te brengen onder het kopje 'improvisatie'. Maar dit laatste kind is plotseling bezig een echte brui loft te organiseren met trouwkaarten, een receptie en een diner voor de familie met slapen toe! Ik greep mijn kans toen mijn allerliefste schoondoch ter een beetje aarzelend aan mij vroeg wat er moest worden aangetrokken. Ha! Mijn enige doch ter heeft zich van haar bruiloft afgemaakt door zo'n saai samenlevingscontract te tekenen, waar door ik haar alleen nog bars sommeerde dan ten minste met de zelfontspanner een leuk kiekje te maken met het door mij gestuurde nep-bruidsboe- ket voor haar buik. Hier was een schoondochter die haar schoonmoe der begreep. „Wit"', zei ik heel voorzichtig, nadat ik allerlei paarse, groene en blauwe jurken samen met haar had verworpen. „Maar', vervolgde ik, mij diep be wust van de klassieke hiërarchische lijnen die schoonmoeders dienen te volgen, „je moet die jurk wel samen met je eigen moeder kopen!" „Maar mijn moeder weet helemaal niet waar je zo iets koopt!", riep mijn schoondochter licht wanho pig uit. „OK", riep ik terug, „dan doe ik wel enig vóórwerk!" Zo gezegd, zo gedaan. Ik keek hier en ik keek daar en zo kwam ik in de kelder van een van mijn favo riete winkels terecht, waar de meest snoezige off-white pakjes en jurken hingen, uitstekend ge schikt voor mijn schoondochter. Er werd wat weg gehangen, de moeder van de bruid werd ingevlo gen en ging samen met haar dochter de kelder in. Ik wachtte gespannen af. „Helemaal goed!", juich te mijn schoondochter, „een snoezig satijnen pak je. Met een doorzichtige blouson! En mijn moeder heeft zelf ook een prachtig pak gekocht!" Missie volbracht. Nu de volgende stap. Want zo'n bruiloft zonder bruidsmeisjes is een beetje kaaL Zo dat ik nu in interessante onderhandelingen ben verwikkeld met Atelier Marleentje, specialiste in bruidskinderkleding. Drie kleindochters heb ik, respectievelijk 14, 4 en bijna twee jaar. Pikant de tail: de jongste is het kind van het bruidspaar! Ik leef mij uit. Drie witte sprookjesprinsessen zullen om het bruidspaar heen huppelen, met mandjes vol rozen blaadjes. En maar strooien. Zo haalt deze licht bejaarde oma haar gram op haar eigen twee huwelijken. Bij de eerste huwe lijksvoltrekking was ik gehuld in een grijs mantel pak, waarvan de rok drie centimeter open stond vanwege vier maanden zwangerschap. En de twee de keer trouwde ik in een zwarte jurk met een ge leend bontkraagje... Soms moet een mens heel lang wachten op de ver vulling van zijn dromen. Maar heeft Goethe niet ergens gezegd, dat - zolang je maar in je dromen blijft geloven, zelfs tegen beter weten in - dan wor den ze op een dag vervuld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 99