Sport Dammer Aleksandr Ceorgiev vereert Hiltex Zeeland Open met komst Ernst houdt het kort in Vlissingen Ajax kan Arsenal een helft partij bieden WEEK Van de inzenders met de goede antwoorden is na loting Kees Willemsen uit Kruiningen winnaar geworden van de 25 euro. Russische grootmeester speelt in Goes en geeft simultaan in Renesse. Fries kanshebber op de eindzege in HZ-schaaktoernooi. PZC Zaterdag 9 augustus 2008 37 Nederlandse vraag 1Welke Nederlandse sporter droeg de vlag vier jaar geleden het Olympisch stadion binnen? A. Pieter van den Hoogenband B. Anky van Grunsven C. Leontien van Moorsel D. Mark Huizinga Zeeuwse vraag 2. Hoe heet het paard waarmee Hans Peter Minderhoud uit West- kapelle deelneemt aan het onderdeel dressuur in Peking? A. IPS Salinero B. Hunter Douglas C. Exquis Nadine D. Parzival Tijdens de drie grote sportevenementen deze zomer schotelt de PZC zijn lezers op zaterdag een sportquiz voor. Vandaag de eerste van drie Olympische-quizzen Elke week verdient de winnaar 25 euro. Wie na elf quizzen de meeste vragen goed heeft beantwoord, wint de eindprijs van 250 euro. Vormgeving: Rolant Quist. Samenstelling: Rudy Boogert Fotovraag 3. Wie is deze Nederlandse gigant? A. Wim Ruska B. Anton Geesink C. Ben Sonnemans D. Job Gouweleeuw Gouden vraag _\*d 4. Sprinter Ben Johnson werd in 1988 als winnaar uit de uitslag van de 100 meter geschrapt, nadat was gebleken dat hij doping had gebruikt? Wie nam de gouden plak over? A. Linford Christie B. Carl Lewis C. Calvin Smith D. Frankie Fredericks Mail uw antwoorden naarsportquiz@pzc.nl of SMS uw antwoord als volgt naar telefoonnummer 2002: PZCQUIZ spatie antwoorden spatie uw postcode spatie uw huisnummer Bijvoorbeeld: PZCQUIZ ABCD 4462DZ 28 U betaalt 0,90 per verzonden SMS, de helft hiervan komt ten goede aan vogelop vang De Mikke. Spelregels: - nadat u uw sms-bericht heeft verzonden, krijgt u direct per sms een ontvangstbevestiging - uw sms dient uiterlijk 3 dagen na publicatie van de quiz, bij ons binnen te zijn - de winnaars ontvangen persoonlijk bericht - over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd - deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar De juiste antwoorden van vorige week waren: OPLOSSING IBJean-PaulvanPoppel 2A twee keer VORIGE 3D Djamolidin Abdoesparov 4A Oostenrijk door Roeland van Vliet GOES - Dat de Rus Aleksandr Geor- giev, viervoudig wereldkampioen dammen, volgende week meedoet aan het Hiltex Zeeland Open is zeer bijzonder. Dat stelt organisa tor Aart Walraven, die na lang lob byen een wens in vervulling ziet gaan. „Hij speelt dit soort toer nooien bijna nooit. Het is dan ook de eerste keer dat hij in Goes erbij is." De 33-jarige Georgiev, die een ra ting heeft van 2424, vindt de toer- nooiformule aantrekkelijk, weet Walraven. „Wij hebben hier nog steeds de experimentele punten telling met plus- en minremises. Hij heeft gezegd dat hij ook wel eens wil ervaren hoe dat gaat. Daar zijn wij natuurlijk zeer con tent mee." In de hoofdgroep van het Hiltex Zeeland Open zitten in totaal zes tien topdammers. De regerend we reldkampioen, de Rus Alexander Schwarzman, is één van hen. En ook de Nederlanders Kees Thijs- sen en Ron Heusdens en de Let Guntis Valneris - allen oud-win naars in Goes - doen mee aan het laatste zomertoernooi in Neder land. Martijn Rentmeester uit 's-Graven- polder is naast Aagtekerkenaar Bennie Provoost, die al vaker mee deed en vorig jaar als zesde eindig de, de tweede Zeeuw in de hoofd groep. De dammer van PWG was de nummer drie van het Zeeuws kampioenschap. „We nodigen al tijd de Zeeuws kampioen uit", zegt Walraven, „maar Arjo Kouse maker kon niet. En ook de num mer twee, Johnny de Leeuw, zeg de af Maar met Martijn Rentmees ter hebben we het ook prima ge troffen. Hij heeft echt talent, ik ver rot Tijdens het negende Zeeland Open is de Rus Aleksandr Geor giev de grootste naam. Hij is vier voudig wereldkampioen en komt voor het eerst naar Goes. wacht een zonnige damtoekomst voor hem." Voor de open groep hebben zich inmiddels 63 spelers aangemeld. Uit Rusland komen achttien men sen over, uit Mali vier. Walraven: „Natuurlijk is dit mooi voor ons toernooi, het is altijd een verras sing of er nog talenten tussen zit ten. Maar de deelname uit Neder land stelt teleur. Blijkbaar hebben niet veel mensen trek om aan het einde van de zomer nog naar Goes te komen. Dat baart me wel zor gen. Nu zijn we in de open groep voor een groot deel afhankelijk van toevallige aanmeldingen uit het buitenland." Ook de toekomst van het Zeeuwse toernooi bezorgt Walraven enige hoofdbrekens. Hiltex sponsort het Zeeland Open tot en met 2009 het Zeeland Open. Voor daarna moet de Stichting Damevenementen Zeeland op zoek naar een nieuwe geldschieter. „Er eentje vinden, zal niet makkelijk zijn", weet Walra ven. „Ze zijn niet dik gezaaid." Het toernooi van 2008 begint ko mende maandag. De opening is om 14.30 uur, de eerste stenen worden om 15.00 uur verschoven. De finaleronde is op zaterdag 16 Aleksandr Georgiev Dammer Aleksandr Georgiev is op 17 juli 1975 geboren in Rus land, dicht bij grens met Polen. k- In 1994 pakte hij zijn eerste be langrijke titel: hij werd Rus sisch kampioen. In 1995, 1997, 2000, 2005 en 2006 deed hij dat weer. In totaal greep de Rus zes we reldtitels: twee bij de junioren (1995 en 1996) en vier bij de senioren (2002, 2003, 2004 en 2006). Georgiev was in juli al in Delft voor een sterk bezet rapidtoer- nooi. Hij won daar, voor Alexan der Schwarzman en Jean Marc Ndjofang. augustus. De wedstrijdlocatie is Sportpunt Zeeland. Op woensdag 13 augustus geven Georgiev - in Renesse - en Schwar zman - in Oostkapelle - een simul taan. Beide grootmeesters nemen het vanaf 19.00 uur op tegen zo'n twintig geïnteresseerden. Owww.adbouwens.nl/hil- tex2008.html Pieter van Vollenhoven wenst Alexander Schwarzman (links) en Alexander Georgiev (rechts) - beiden deelnemer in Goes - geluk met hun openingspar tij van het WK dammen in 2003. foto Vincent Jannink/ANP door Koen de Vries VLISSINGEN - Sipke Ernst lijkt al zijn krachten te sparen voor de laatste dag van het HZ-schaaktoer nooi. Nadat de Fries woensdag aan de leiding kwam, speelde hij twee snelle remises. Vandaag lijkt Ernst een surplus aan energie te hebben om het toernooi tot een goed eind te brengen. Gisteren aanvaardde Ernst al na veertien zetten een remise-aanbod van de Cubaan Bruzon. „Hij was een paar jaar geleden een wereld topper. Als je tegen zo iemand een halfje kunt pakken, moet je het al tijd doen", vond Ernst. En over zijn vermeende overtolli ge energie: „Die heb ik voor ande re dingen aangewend. Voor het Middelburgse nachtleven bijvoor- bfceJMx» ab ai bjmetow nutigéeb Ernst, die gisteren samen met Bru zon en de Braziliaan Fier aan de voorlaatste ronde begon, kreeg ge zelschap van onder meer de Indiër Sandipan (zege op Spoelman), Fri- so Nijboer (die zich langs de Brazi liaan Diamant worstelde). Ook de Tadzjiek Amonatov en de Rus Ikonnikov schaarden zich bij de koplopers. Achter dit groepje staan meer dan tien schakers mor gen paraat om het halve puntje achterstand dat ze hebben in laat ste instantie weg te werken. Voor Ernst is Bruzon de favoriet voor de eindzege. „Hij speelt in de laatste ronde waarschijnlijk met wit. Hij is in staat om zonder veel risico op winst te spelen." De strijd om de titel 'beste Zeeuw se schaker' is nog niet beslist. Si mon Provoost (Oostburg), René Tiggelman (Vlissingen) staan op 5,5 punten. Vlissinger Johan de Wolf had lang de beste papieren, maar leed gisteren een nederlaag tegen Arno Bezemer. De Wolf staat een half punt achter zijn pro vinciegenoten. HZ-toernooi Belangrijkste uitslagen acht ste ronde: Ernst (Nl)-Bruzon (Cub) rem., Landa (Rus)-Fier (Bra) rem., Spoelman (Nl)-San- dipan (Ind) 0-1, Jerez Perez (Sp)-Van den Doel (NI) rem., Nijboer (Nl)-Diamant (Bra) 1 -0, Di Berardino (Bra)-Genzling (Fr) 1-0, Duijker (Nl)-Llaneza Vega (Sp) 0-1, Gonzalez (Cub)-Timmermans (NI) 1-0, Brandenburg (Nl)-Bok (NI) rem., Go(NI)-Sriram (Ind) rem., De Jong (NI)-Piket (NI) 1-0, Be zemer (Nl)-De Wolf (Vlissin gen) 1 -0, Afek (Isr)-Soors (Be) 1-0, In 't Veld (Nl)-Tan (NI) 0-1, Bach (Dui)— Hamblok (Bel) 1-0, Colijn (Nl)-Llaneze Vega (Sp) 1 -0, Sprangers (Nl)-Rey- niers (Be) 1-0. k- Stand aan kop: 1Fier, Ernst, Bruzon, Sandipan, Nijboer, Ikon nikov, Amonatov 6,5 punten. AMSTERDAM - Ajax onderstreepte gisteren tijdens de presentatie voor het eigen publiek dat het net zo makkelijk kansen schept als weggeeft. De Amsterdammers na men tijdens de eerste wedstrijd op het eigen Amsterdam Tournament tegen Arsenal voor de rust brutaal de leiding (2-0), maar verspeelden in de tweede helft ook kinderlijk eenvoudig de zege: 2-3. Uitblinker Luis Suarez trof in de 35e minuut met links prachtig doel (1-0). Het Amsterdamse pu bliek, de laatste jaren weinig ver wend, was nog niet van de verba zing bekomen of Klaas-Jan Huntel- aar schoot twee minuten later ook raak (2-0). De voorsprong van Ajax was geflat teerd maar ook verdienstelijk. Ar senal begon het duel in de sterkst mogelijke samenstelling. De Engel se club beschouwde de or.tnioe ting in de redelijk gevulde ArenA als een laatste test voor het sei zoen dat woensdag met een uit wedstrijd tegen FC T\vente in de voorronde van de Champions Lea gue van start gaat. Ajax is vergele ken met Arsenal veel korter in trai ning. Voor de Amsterdammers start het nieuwe seizoen pas op za terdag 30 augustus, als ze op be zoek moeten bij Willem II. Veelzeggend voor het huidige Ajax was ook de manier waarop het de treffers na rust weggaf. De lange Adebayor mocht eerst raakkoppen van de kleine Anita (1-2). Invaller Nicklas Bendtner profiteerde even later van slecht ingrijpen van Schil der en opnieuw Adebayor liet vlak voor het einde vooral de defensie van Ajax met huiswerk achter: 2-3. Internazionale en Sevilla kwamen tijdens het eerste duel op het Am sterdam Tournament niet tot sco ren. De toeschouwers in ^e ^re/14 zagen nauwelijks doelkansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73