Zeeland Reynaert wint terrein in wijde regio Kreatieve Vorming Hulst sleept gemeente voor de rechtbank ALBERT HEIJN ZET PENDELBUS IN Jurry Terneuzen b.v. Standbeelden aan beide zijden van de grens vormen Reynaertroute. M= iori Uitblijven besluit B en W over bezwaarschrift subsidiebedrag. Kandidaten gezocht voor cultuurprijzen Onderhoudswerken aan straten Terneuzen Twee Axelaars vast voor beroven vrouw Wilhelminalaan, Sas van Gent Z PZC Zaterdag 9 augustus 2008 [25 door René Hoonhorst watervliet - Een kleine acht eeu wen nadat Willem de belevenis sen 'van den vos' optekende, waart Reynaert zichtbaarder dan ooit rond door de grensstreek tus sen Antwerpen en Aardenburg. Als het aan beeldhouwer Chris Fer- ket ligt, is er binnen afzienbare tijd een fantastische Reynaertroute te volgen in de Euregio Schelde- mond: de provincies Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland. Er staan al tientallen beelden uit het dierenepos in steden en dorpen als Gent, Hulst, Watervliet, Sint-Jan-in-Eremo, leper en Sint Margriete. In Aardenburg is on langs een beeld met het silhouet van Reynaert geplaatst en Ferket verwacht dat de beeldengroep De Koningsvrede binnenkort een plek krijgt in Breskens. „Zo komen er steeds meer beelden uit het Rey- naertverhaal in de streek te staan. Binnen afzienbare tijd is daar een mooie fiets- en autoroute uit sa men te stellen zonder dat er ooit bij een overheid om is gevraagd." Ferket is als geboren en getogen Waaslander gegrepen door het middeleeuwse Reynaertverhaal, omdat het ook in deze tijd nog steeds actueel is. Hebzucht en ijdel- heid vieren ook nu nog hoogtij en de zich via schelm en schurk tot sympathieke belhamel ontwikkel de vos stelt die eigenschappen ge nadeloos aan de kaak, stelt Ferket. De kunstenaar laat zich soms door hetzelfde thema inspireren. Zo zijn er in Hulst en in de Oude- manskreek bij het roemruchte ca fé-restaurant De Roste Muis beel dengroepen met dezelfde naam te zien: Als de vos de passie preekt.... In de kreek bij Watervliet probeert Reynaert met veel vleierij zes gan zen mee te lokken; in de schaduw van de basiliek doet hij hetzelfde, maar dan vanaf een altaar. Hij doet zich voor als geestelijke heili ge, maar staat in zijn blote kont, om zijn schijnheiligheid te bena drukken, verklaart Ferket. Reynaert lokt zes domme gansjes met flemerige verhaaltjes met zich mee, om ze vervolgens in zijn hol (hier de Oudemanskreek) op zijn gemak te verschalken. foto Peter Nicolai Reynaert laat zich aanbidden door zes (goed)gelovige ganzen. Een aureooltje moet hem het aanzien van een heilige geven, maar zijn naaktheid toont zijn schijnheiligheid, foto Peter Nicolai projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl rMBÊÊÊi. AANNCMEAS s door Eugène Verstraeten hulst - De Kreatieve Vorming (KV) Hulst sleept de gemeente voor de rechter omdat er maar geen besluit genomen wordt over het door de KV ingediende be zwaarschrift tegen het door de ge meente toegekende subsidiebe drag. Zolang er geen zekerheid is over de subsidie weet de KV niet of cursussen wel of niet kunnen doorgaan, zegt voorzitter Walter Naessens. De tijd dringt, omdat het nieuwe seizoen bijna begint. De KV maakt komend seizoen ge bruik van ruimte in de openbare Reynaertschool, maar weet nog steeds niet hoeveel daarvoor be taald moet worden. Vandaar dat werd gewacht met het indienen van de begroting. Op aandringen van de gemeente is dan toch maar een subsidieverzoek ingediend met een stelpost voor de Reynaert school. In totaal vroeg de KV 99.000 euro, maar de gemeente wil niet verder gaan dan 95.000 eu ro. De KV diende half april een be zwaar in. „Sindsdien hebben we niets meer gehoord, terwijl er wet telijk binnen acht weken een be sluit moet vallen", zegt Naessens. „We hechten aan een goede sa menwerking met de gemeente, maar we kunnen niet anders dan naar de voorzieningenrechter stap pen. Hoe zeer het ons ook spijt." De zaak dient dinsdag voor de rechtbank in Middelburg. Wethouder Frank van Driessche zegt het jammer te vinden. „We hadden er in goed overleg best op korte termijn uit kunnen komen." Kreatieve Vorming Hulst wil via de rechter een snelle uitspraak van de gemeente afdwingen op het bezwaarschrift tegen de toegekende subsidie. terneuzen - Tot en met 14 septem ber kunnen kandidaten worden aangedragen voor de twee nieuwe culturele prijzen in Terneuzen. De cultuurprijs en aanmoedigings prijs worden 29 november voor het eerst uitgereikt. De winnaar van de cultuurprijs krijgt 2.500 eu ro en een kunstwerk. De aanmoe digingsprijs is 1.000 euro en een kunstwerk. Iedereen kan kandida ten voordragen. terneuzen - Vanaf volgende week worden er onderhoudswerken uit gevoerd aan straten en trottoirs in Terneuzen. In de Evertsenlaan gaat het parkeerterrein naar de kin derboerderij op de schop. In het Schuberthof wordt een deel van de stoep en de rijbaan herstraat. Ook een deel van de Van der Peijl- straat wordt aangepakt. Tenslotte worden in de Karei Doorman- straat rijbaan en trottoir voor de woningen 32 tot 42 aangepakt. axel - De politie heeft de afgelo pen twee dagen twee Axelaars op gepakt die ervan worden verdacht in de nacht van 12 op 13 juli op het Hofplein in hun woonplaats een 53-jarige vrouw uit Goes te heb ben beroofd. Beiden zijn in bewa ring gesteld. De verdachten, een 18-jarige man en een 17-jarige jon gen belaagden de vrouw, waarna ze haar tas afpakten. Daarin zaten waardepapieren, een mobiele tele foon en enkele tientallen euro' s. Om ervoor te zorgen dat klanten zo min mogelijk hinder ondervinden van de verbouwing van de Cl 000 naar Albert Heijn aan de Wilhelminalaan 9 te Sas van Gent heeft Albert Heijn vanaf zaterdag 2 augustus een pendeldienst gestart om klanten naar het dichtstbijzijnde filiaal van Albert Heijn te rijden. De bus rijdt van maandag tot en met zaterdag gratis naar het Albert Heijn filiaai Zuidpolder in Terneuzen en weer terug. De bus vertrekt vanaf de Wilhelminalaan en heeft plaats voor 8 personen. Supermarktmanager Bas de Vries wil op deze manier zijn klanten tege moet komen die door de verbouwing van de C1000 naar Albert Heijn voor hun boodschappen iets verder van huis moeten: "Met het inzetten van de pendelbus zorgen wij ervoor dat klanten gewoon hun boodschappen kunnen blijven doen. Vanaf 27 augustus 18.00 uur kunnen klanten terecht in de nieuwe Albert Heijn, die uitgebreide keuze, volop voordeel en veel winkelplezier biedt." De pendelbus rijdt dagelijks (met uitzondering van zondag): Vertrek vanuit Terug vanuit Terneuzen Sas van Gent naar Sas van Gent 09.15 uur 10.30 uur i 1.05 uur 11.45 uur 12.20 uur 13.00 uur 13.35 uur 14.10 uur 14.45 uur De laatste terugrit vanuit Terneuzen zal zijn 16.00 uur Pendelbus Mb®rl Heijrt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69