'Controle duinovergangen nodig' van onze voorvaderen' makelaar! Duidelijkheid grondeigenaren Plan Perkpolder Vastenactie gaat weer voor Gerrit Impens www.rotsvast.nl Deel politiek Sluis pleit voor betere toegang naar strand. M2Makefaars. n I Z PZC Zaterdag 9 augustus 2008 23 OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek «os aart cie Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar ven Nederland T, 0118 -611412 Enilddalburg@rotsvast,nl Christian Buijs (R) en Ingrid Nieuweiink bij het Boerengat van Zuiddorpe. foto Wim Kooyman KINDEROPVANG OP Dagopvang O tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar Weekendopvang 0 tot 12 jaar 686100 Axel Hulst Zuiddorpe Terneuzen Schoondijke Philippine vrijblijvend langs ieopend van maandag t/m zondag intrum Juultje maakt deel uit van Stichting Prokino door Frank van Cooten CADZAND-BAD - De gemeente Sluis moet er alles aan doen de duino vergangen bereikbaar te houden, vinden Gemeentebelangen en CDA. De respectievelijke fractie voorzitters William Gijsel en Lia Flikweert komen met deze bood- schaB- :si;ten- maakacfie aflopen donderdag door gasten van camping Welgele gen in Cadzand-Bad. Ook op andere campings wordt ge klaagd over de toegankelijkheid van de strandovergangen. „Ik sta al negentien jaar op De Pannen- schuur in Nieuwvliet. Al die tijd is heel weinig gedaan aan de zeekant van de strandovergang bij ons va kantiepark", zegt gast Ton Jansen. Pascale Pielaet van camping 't Schorre in Nieuwvliet deelt zijn mening. „De trap wordt aan de landzijde heel netjes bijgehouden maar niet aan de zeezijde. IK snap best dat de strandovergangen niet iedere week schoongemaakt kun nen worden maar toch wel net voor het hoogseizoen." Gijsel adviseert het college een kijkje te nemen bij andere bad plaatsen in de buurt waar toeris ten volgens hem wel in de watten worden gelegd. Flikweert: „Onze toeristen zijn ook de visitekaartjes van onze ge meente. Controle op de duinover gangen is belangrijk voor de bereik baarheid van ons strand voor be zoekers, toeristen en inwöiiëfs". SLUISKIL - De werkgroep Vastenac tie van de Elisabethparochie in de Kanaalzone houdt donderdag 21 augustus een ontmoetingsbijeen komst met Sassenaar Gerrit Im- pens, de projectleider in India van de Thiru Valgum Farm. Dit project is afgelopen zomer onderscheiden door de gemeente Terneuzen in het kader van de millenniumdoe- len. Ook de vastenactie van de de Elisa bethparochie heeft al enkele jaren actie gevoerd voor Gerrit Impens. Ook volgend jaar staat de vastenac tie weer in het teken van de Thiru Valagum Farm. In De opstap in Sluiskil geeft Im pens 21 augustus een toelichting bij zijn project. Muzikale medewer king verleent de White Group uit Breskens. Aanvang 20.00 uur. landpaden, inclusief een oversteek met een trekveer. „Daar kunnen wellicht ook fietsen over," denkt Buijs, „want dat is op deze routes niet overal even gemakkelijk." Dat blijkt ook uit de brochure over de wandelpaden, die ervoor waar schuwt dat sommige routes niet ge schikt zijn voor wandelwagens of rolstoelen. De wandelroutes zijn groter dan de kerkenpaden (Schaapdijk/ Bos- wegel en Wegelstuk) alleen. „Het zijn kleine 'stukskes' die er deel van uitmaken," zegt Buijs. „We zijn uitgegaan van de stukken die we hebben gevonden op de kaar ten van het kadaster. Op wat er nog was en nog toegankelijk was, 'De grote klapper moet nog komen', houden ze geheimzinnig voor hebben we de routes aan laten slui ten," vult Nieuweiink aan. Herstel lukte niet overal. Dat is bij voorbeeld het geval op plekken waar nu akkers liggen en het tracé van de vroegere paden door her verkaveling is verdwenen. Wel mocht gebruik gemaakt worden van percelen die eigendom zijn van het Waterschap of Staatsbosbe heer. het onderhoudswerk, zoals maaien, bollen planten of snoeien doen Buijs, Nieuweiink samen met Theo van Esbroek en Mare In- ghels. Onverwacht en soms onge zien, steken dorpsbewoners een handje toe. Zo wilde Nieuweiink eens een bankje schoonmaken, maar toen ze op de bestemde plek ke arriveerde constateerde ze dat ie mand anders haar was voor ge weest. Na enige aarzeling besluiten Buijs en Nieuweling dat de Boswegel hun favoriete stuk is, al zeggen ze er met het oog op de toekomst bij: „Het mooiste zit nog in ons hoofd." De bestaande routes zijn gemakke lijk te combineren en lopen in op zet al deels parallel. Ze beginnen en eindigen in ieder geval allemaal bij de kerk op het dorpsplein. door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - De grondeigena ren in het gebied van Plan Perkpol der bij Kloosterzande krijgen eind deze maand duidelijkheid over de stand van zaken omtrent de voort gang van het project. De informatie wordt gegeven door zowel de provincie Zeeland als de gemeente Hulst. Een woordvoer der van de provincie deelde dat gis teren mee. De grondeigenaren zijn bezorgd over hun eigen toekomst. Ze we ten al vier jaar niet waar ze aan toe zijn. De Dorpsraad Kloosterzande wil stoppen met het project totdat meer duidelijkheid is over bijvoor beeld de grondverwerving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67