Alternatief ziekenhuizen zieke zwaan en Zeeland het al snel voor gezien Rozen en wijnstokken dode eenden Hospitaal in Vlissingen hoeft niet te worden gesloten. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl Open tuinendag op Noord-Beveland M2Makelaars.nl Boerenfietstocht vanuit Ouwerkerk Orgelconcert in kerk Haamstede Links het huis Windenburg in Oreischor. foto Dirk-Jan Gjeltema Langs de weg bij Dreischor staan lange rijen met wijn stokken. Het doet denken aan Frankrijk. Zelfs de uitbundig bloeiende rozen aan kop van de lange rijen ontbreken niet. Mijn gedachten dwalen bijna auto matisch af naar vakanties en de zwerftochten langs Franse wijn gaarden waar je gastvrij wordt ont haald om een glas van het een of ander te komen proeven. Een trekker komt om de hoek aan gereden. Aan het stuur zit wijn boer Johan van de Velde. Hij rijdt de wijngaard in en gaat met de kleine trekker over de smalle pa den tussen de wijnranken. Hij is de druiven aan het bespuiten. „Het is veel te nat" verklaart hij. „Het kan niet anders." Nattigheid in combinatie met warmte is funest voor de druiven. Het maakt de vruchten bevattelijk voor meeldauw. Druiven met meeldauw gaan kapot, ze barsten open en zijn waardeloos gewor den. De ziekte is gevreesd onder de wijnboeren en dat is nu juist ook de reden waarom er altijd rozen bloeien in de wijngaarden. Een roos is ook bevattelijk voor meel dauw. Maar nét iets eerder dan de druif en zodra de rozen last krij gen van de schimmelziekte weet de wijnboer dat het de hoogste tijd is om maatregelen te nemen. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het Vlissingse zieken huis hoeft niet te worden gesloten. Er is ook niet één hoofdziekenhuis nodig. Door alle Zeeuwse specialis ten te verdelen over de bestaande ziekenhuizen, kan goede zorg voor Zeeland behouden blijven. Patiën ten moeten reizen voor operaties, specialisten reizen om in de ver schillende ziekenhuizen diagnoses te stellen. Dit plan brengt de PvdA-Staten- fractie komende maandag op nieuw in om de discussie over de ziekenhuiszorg uit het slop te trek ken. Het is een 'oud' plan dat eer der dit jaar in opdracht van de par tij is opgesteld door Hans Adriaan- sens van de Roosevelt Academy. Omdat de verhoudingen tussen voor- en tegenstanders van een hoofdziekenhuis in Goes en een klein in Middelburg zich hebben verhard en van zinvolle dialogen geen sprake meer is, hoopt de PvdA de impasse te doorbreken. De PvdA wil een nieuw perspec tief bieden voor de ziekenhuis zorg. „Door wel samen te werken en één Zeeuwse ziekenhuisorgani satie te maken maar door tegelij kertijd de huidige ziekenhuizen te laten bestaan en er gelijkwaardige ziekenhuizen van te maken. Zo kun je ook een hogere kwaliteit bieden. Je kunt bijvoorbeeld Ter- neuzen aanwijzen als dottercen trum, Vlissingen voor behandeling van kanker. Want het is dan niet meer nodig Vlissingen te sluiten." Deze opzet dient twee doelen, legt Van Zandbrink uit. „De kwaliteit gaat omhoog én de zorg trekt de regio in. Wij denken dat het de sleutel tot succes is. In de conferen tie van maandag willen we contro leren of dat volgens deskundigen een reële en haalbare optie is." Van Zandbrink is maandag de dag voorzitter van een conferentie die de PvdA belegt en waaraan minis ter Klink van Volksgezondheid deelneemt. Volgens Van Zand brink vindt Klink het een interes sante gedachte. De conferentie vindt vanaf 15.30 uur plaats in het ziekenhuis in Terneuzen. ZIERIKZEE - Vrijwilligers van stich ting Dierenvrienden hebben gister avond twee zwanen gevangen uit de gracht van Zierikzee. De zwa nen (een jong en een van zijn ouders) zitten volgens Lia Storm van de stichting in de problemen. Het jonge zwaantje is ziek en is naar vogelopvang De Mikke ge bracht. De volwassen gevangen zwaan wordt later uitgezet in een natuurgebied. Voor de gezondheid van de rest wordt gevreesd. De af gelopen dagen heeft de dierenam bulance al vijf dode eenden uit de gracht gehaald. „Daar gaan ieder jaar beesten dood", zegt Storm. „Het is daar ondiep en smerig." Zij heeft de milieupolitie ingeseind. De vrijwilligers blijven proberen ook de andere zwanen te vangen. BURGH-HAAMSTEDE - Organist San- der van den Houten verzorgt vrij dag 15 augustus een orgelconcert in de hervormde kerk in Haamste de. Op het programma onder meer werken van Bach, Buxtehu- de en Sweelinck. Van den Houten is als organist verbonden aan de hervormde gemeente van Middel- harnis en Stellendam. Hij doet re gelmatig mee aan concoursen, on der meer in Melissant. Het concert in Haamstede begint om 20.00 uur. Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118- 611412 E. middeiburg@rotsvast.nl KORTGENE - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 13 augustus een open tuinendag op Noord-Beveland. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn zeven tuinen te bezoeken in Kortgene, Kamperland en Colijnsplaat. In de tuin van Magda van Dijke in Colijnsplaat is werk te zien van kunstenares Daniëlle Orelio. De toegangsprijs, 5 euro, gaat naar een goed doel. Meer informatie bij Nel Timmer man: 0113-302607. SPZC Zaterdag 9 augustus 2008 23 i OUWERKERK - Hij is tien kilometer lang en voert door landbouwge bied, langs de kreken die zijn ont staan na de watersnoodramp van 1953 en langs het Watersnoodmu seum. Maandag 11 augustus wordt de laatste boerenfietstocht van het seizoen gehouden. De tocht is een initiatief van brancheorganisaties VeKaBo en Agrarisch Schou- wen-Duiveland en gaat van start vanaf mini-camping De Vrijbuiter van de familie Bos aan de Vissers- weg. Aanvang 19.00 uur. Johan van de Velde inspecteert zijn druiven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57