Zeeland PZC I 2, Postkantoor Zierikzee sluit in 2009 OPRUIMING JriT TOT 60% KORTING 7 T/M 16 AUGUSTUS Vragen over huurgewenning dorpshuizen SHOP VOOR BIJNA NOP! SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 31 27 Bankzaken gaan naar ING, voor postzaken is nog geen huisvesting. Geschoten intratuin Burghenaren in de weer voor Burghse Dag In een groot gezin is er altijd iemand om mee te spelen of te ruziën Zaterdag 9 augustus 2008 Kennismaking via internet leidt tot huwelijk in ziekenhuis Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kieemans ZIERIKZEE - Het hoofdpostkantoor in Zierikzee gaat hoogstwaarschijn lijk in 2009 dicht. Postkantoren BV heeft in de monumentenstad echter nog geen alternatieve huis vesting voor haar diensten gevon den. Postkantoren BV sluit tussen 2009 en 2012 in totaal 250 hoofdpostkan toren in heel Nederland. In Zee land gaan naast het kantoor in Zie rikzee ook de hoofdpostkantoren in Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen dicht. Hoewel de vertrouwde stek verdwijnt, blijft de service aan de klant hetzelfde, zegt woordvoerder Floris Sterk van Postkantoren BV. „Het kan toor in Zierikzee gaat pas dicht op het moment dat wij alternatieve huisvesting hebben gevonden." Voor geld- en bankzaken kunnen postbankklanten terecht bij de iNG-bank in Zierikzee. Voor post zegels, postpakketten, aangeteken de stukken en dergelijke is nog geen nieuwe stek gevonden. Sterk heeft er alle vertrouwen in dat dat alsnog gaat lukken. „Ik weet dat TNT-post er achter de schermen hard aan werkt. Meer kan ik er in houdelijk niet over zeggen." Voorlichter Wendy Eelsing van TNT-post laat eveneens bar weinig los. De kans dat de klant straks net als nu bij één loket voor alle (post)diensten terecht kan, acht zij klein. Wil de klant ook niet vol gens haar. „Onderzoek heeft uitge- Het hoofdpostkantoor in Zierik zee wordt hoogstwaarschijnlijk volgend jaar gesloten. Postkanto ren BV heeft nog geen alternatie ve huisvesting gevonden. wezen dat mensen niet twintig mi nuten in de rij willen staan voor een postzegel. De klant wil ook een wat intiemere omgeving dan een postkantoor. En wat je nu vaak ziet, is dat postzegels in super markten en buurtwinkels ver kocht worden." Elders in het land wordt geëxperi menteerd met plaatsing van auto maten voor allerlei postzaken. De klant kan die zelf bedienen. Of der gelijke oplossingen ook voor Zie rikzee mogelijk zijn, is volgens Eel sing nog niet te zeggen. „In de re gel komen we uit op een mix van zelfbediening en postdiensten in een winkel." In een eerder sta dium is sprake geweest van vesti ging van een postagentschap in het Stadhuismuseum. De onder handelingen daarover liepen stuk omdat Postkantoren BV na ver loop van tijd de volledige exploita tie wilde overdragen aan de ge meente. Daar voelt het college niets voor. Schouwen-Duiveland telt momenteel postkantoren in Burgh-Haamstede en Zierikzee. Agentschappen van TNT-post zijn te vinden in winkels in Renesse, Scharendijke, Brouwershaven, Ou- werkerk, Nieuwerkerk, Oosterland en Bruinisse. ZIERIKZEE - Leefbaar Schou wen-Duiveland wil weten of de huurders van ruimten in de dorps huizen nog steeds aanspraak kun nen maken op huurgewenning. „Ik wil weten hoe het zit", zegt Jac queline van Burg. „Waarom wordt het bedrag dat wij als raad beschik baar hebben gesteld niet meer in gezet voor huurgewenning maar voor de totale exploitatie van de dorpshuizen?", vraagt zij zich af In 2005 heeft de gemeenteraad 500.000 euro beschikbaar gesteld om de gebruikers van de dorpshui zen te laten wennen aan de huur verhoging tot 25 euro per vierkan te meter. Toen was de gemeente nog eigenaar van de dorpshuizen. Nu zijn de dorpshuizen verkocht aan Zeeuwland en huurt de ge meente de dorpshuizen terug. Van Burg vreest dat dit een ander licht werpt op het raadsbesluit van 2005. Wethouder Roel van der Wekken wil eerst de vragen nader bestude ren voor hij er inhoudelijk op kan reageren. „Maar ik kan wel zeggen dat wij het geld gebruiken waar voor het bedoeld is. Het komt aan de gebruikers ten goede." ESHTO^Pb almanak Tip? redactie@pzc.nl Tijdens de bezoekjes van hun be vriende ouders waren de twee Zeeuws-Vlaamse jongens stee vast op een met voetbalposters behangen slaapkamer te vinden. Daar droomden ze van een voet balcarrière. Het liep allemaal an ders. De een balt nu in 't vuufde van Terneuzense Boys, de ander heeft het tot het eerste keurkorps van diezelfde club geschopt. Laatst kwamen ze elkaar weer te gen. „Jij hebt flink raak gescho ten", begon de een. „Ja, met een dubbelloopsgeweer", grapte de ander. Nu maar duimen dat mi nimaal een van de twee te ver wachten kindjes een natuurta lent zal zijn. Zo eentje voor wie je naar het stadion gaat. - - - - ::s-: Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl BURCH - In Burgh is gisteren door vrijwilligers hard gewerkt aan de voorbereidingen voor hét dorpsfeest van Burgh: de Burghse Dag. Nieuw ele ment is de demonstratie heien met spierkracht van de Wasschappelse heiploeg. Verder komen veel bekende elementen terug, zoals het paarden- evenement op het Hoge Burgh en de demonstra ties oude ambachten. De Weeldeweg is omge doopt tot Ot- en Sienstraatje. Daar werden giste ren de palen geplaatst voor het kinderringsteken. Het ringsteken voor volwassenen wordt gehou den in de Kerkstraat. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55