Bibliotheek wordt weer hotel Vier keer zonder spanning 'Volksgezondheid staat achter verhuizen verslaafdenopvang' Hovenier wordt onwel in kraan Vier gewonden door ongeluk bij Kortgene Verdachten roof Axel opgepakt Op de Markt in Sint Maartensdijk komt een hotel met 10 kamers. Nieuwe aanpak sociale opvang heeft gevolgen voor locatie HKPD. Oude beschadiging zet Vlissingse straat vier keer zonder stroom. B PZC Zaterdag 9 augustus 2008 25 door Maartje Huijben SINT MAARTENSDIJK - De kogel is door de kerk. In de voormalige bi bliotheek aan de Markt in Sint Maartensdijk komt opnieuw een hotel. Opnieuw, omdat daar halver wege de jaren vijftig hotel De Gou den Leeuw was gevestigd. Initiatiefnemers Marijn van Son en Kyra Bijlstra uit Den Haag ope nen begin volgend jaar hotel Kom! In zijn werkkleding doet Marijn de statige deur van het pand uit 1592 open. Slechts posters van Floddertje en andere kinderboe ken herinneren nog aan de tijd dat hier de bibliotheek was gevestigd. KAMPERLAND - Een 56-jarige inwo ner van Noord-Beveland, werkne mer bij een hoveniersbedrijf is gis termiddag onwel geworden. Hij was bezig met grond te verzetten met een grijpkraan aan de Peppel- dreef in Kamperland. Een buurtbe woonster zag de man vanuit haar raam vastzitten tussen de cabine en de grijper. Politie, ambulances en traumahelikopter waren snel ter plaatse. Ook de brandweer werd er bij geroepen, omdat aan vankelijk werd aangenomen dat het om een beknelling ging. Dat bleek niet het geval. De man is vermoedelijk getroffen door her- senfalen op het moment dat hij op het plateau de grijper wilde be dienen. Hij is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De benedenverdieping is open en leeg. „We zijn net begonnen", zegt Van Son. „We moeten nu vooral slo pen. Boven zijn kleine kantoortjes. Dat moeten straks mooie, grote ho telkamers worden." Op de boven ste etage zijn de hulptroepen bezig met de sloop van dunne wandjes. Op de deuren is nog zichtbaar dat hier ooit hotelkamers waren. Sier lijke cijfers pronken op de deuren. Trots geeft Kyra met haar 2-jarig zoontje Mauk een rondleiding. „In totaal komen er tien hotelkamers. Op iedere verdieping vijf Het wordt modern maar met behoud van de oude elementen. De sierlet ters van het vorige hotel proberen we te behouden." Op de begane grond komen een bar, een ontbijtruimte en twee ver- door Maurits Sep VLISSINGEN - Het ministerie van Volksgezondheid steunt de nieu we aanpak van provincie en ge meenten in Zeeland rond de zorg voor verslaafden. Volgens wethou der Frans Prins van Vlissingen worden nog dit jaar duidelijk hoe veel geld het Rijk steekt in dat pro ject (Zeeuws Kompas). Het Zeeuws Kompas gaat over maatschappelijke opvang en geeste lijke gezondheidszorg, waaronder de zorg voor drugsverslaafden. gaderzalen. In het achterste gedeel te gaat het gezin wonen. „Het is een flinke stap en het zal best wennen worden hier in het dorp. Maar voor ons is het een droom die in vervulling gaat. Al ja ren dromen we van een eigen zaak. Vorig jaar kwam dit op ons pad. Een mooi pand met potentie. 'Het wordt modern, maar met behoud van de oude elementen' Wij waren na de eerste bezichti ging gelijk verkocht." Dat Kyra uit eindelijk het hotelwezen in zou stappen, had ze als kind nooit kun nen denken. „Mijn ouders hadden vroeger een klein hotel. Het was Daarom heeft het Zeeuws Kompas ook gevolgen voor de vestiging van het huiskamerproject voor drugsgebruikers (HKPD) in Vlissin gen. Het Zeeuws Kompas wil ver slaafden zo veel mogelijk in hun ei gen omgeving helpen, aldus Prins. Bovendien heeft de Dr. Staverman- straat als nieuwe locatie het grote voordeel dat er andere instanties in de buurt zitten zoals de sociale dienst en stichting Door (die ex-ge detineerden helpt). Die functies Vlissingen praat met het Rijk over geld voor nieuwe vormen van sociale hulpverlening. Het Zeeuws Kompas gaat ook over verslaafdenopvang. ontzettend hard werken en mijn vader was daardoor weinig thuis, ik heb altijd geroepen dat ik later nooit een hotel zou beginnen. Maar wij woonden niet bij het ho tel." Het komt er nu dus toch van. In het eerste kwartaal hoopt het stel de deuren te openen. „We kun nen wonen en werk combineren. Ideaal." Kom! is geen alledaagse naam. „Die hebben we al jaren in ons hoofd", zegt Kyra. „Het stamt uit de tijd dat we nog dachten aan een lunchroom of restaurant als ei gen zaak. We wilden alles uit een mooie kom serveren. Eigenlijk von den we het wel een korte, krachti ge naam voor het hotel." Kom! richt zich deels op de toerist die rust zoekt en deels op de zakelijke markt. Op dat gebied is er hier wei nig." versterken elkaar, meent Emergis, waartoe het HKPD behoort. Dat was voorheen voor de gemeen teraad nu juist reden het HKPD niet in zo'n buurt te huisvesten, zei raadslid Cock Kapaan van de RPCU donderdagavond tijdens een extra commissievergadering. Dat het college toch instemt met die plek komt echter doordat na die eerdere raadsbesluiten over voorwaarden voor huisvesting van het HKPD het Zeeuws Kompas tot stand is gekomen. Of zoals Prins zei: „De omstandigheden zijn ver anderd." Dat verklaart volgens het college ook waarom de raad nu geen zeggenschap meer heeft over de locatie van het HKPD. VLISSINGEN - Bewoners van de Pau- lus Potterstraat in Vlissingen en en kele straten daar omheen hebben gisteren vier keer achtereen zon der elektriciteit gezeten. De stroom viel rond drie uur 's nachts voor het eerst uit. Die sto ring hield een half uur aan. Om half tien hielden de apparaten er opnieuw voor een tijdje mee op en om elf uur 's ochtends gebeur de dat weer een keer. Tussen twaalf uur en kwart voor twee 's middags was de laatste en tevens meest meest langdurige stroomsto ring. Het was een uiterst complexe sto ring, bevestigt woordvoerder Peter Kouwenberg van energiebedrijf Delta. „De kabel bleek op twee plaatsen beschadigd, vermoedelijk door graafwerkzaamheden die een poosje geleden werden uitgevoerd. Zo'n beschadiging wordt soms pas weken na het graafwerk ontdekt." De breuken zaten in een laagspan- ningskabel: de storing bleef daar om beperkt tot een relatief klein gebied. De laagspanningskabels zijn onderdeel van het fijnere dis tributienetwerk. KORTGENE - Bij een ongeluk in Kortgene zijn gisteren rond 15.25 uur vier mensen gewond geraakt. Een 18-jarige automobilist uit Goes reed over de Provincialweg vanuit de richting van Geersdijk. Door onbekende oorzaak raakte hij in een bocht in de slip en botste frontaal tegen een links in de berm staande boom. De be stuurder en zijn drie inzittenden, een 17-jarig meisje uit Zierikzee, een 32-jarige vrouw uit Goes en een 29-jarige man uit Goes raak ten gewond. Ze zijn door de brand weer uit het wrak van de auto ge haald. De bestuurder, het 17-jarige meisje en de 32-jarige vrouw zijn vervoerd naar het ziekenhuis in Goes. De 29-jarige is later overge bracht naar het Erasmuszieken- huis in Rotterdam. Bij de bestuur der is de bloedproef afgenomen. AXEL - De politie heeft de afgelo pen twee dagen twee Axelaars op gepakt die ervan worden verdacht in de nacht van 12 op 13 juli op het Hofplein in hun woonplaats een 53-jarige vrouw uit Goes te heb ben beroofd. Beide mannen zijn in bewaring gesteld. De verdachten, een 18-jarige man en een 17-jarige jongen belaagden hun slachtoffer, waarna ze zich meester maakten van haar tas. Daarin zaten, behalve waardepa pieren, een mobiele telefoon en en kele tientallen euro's. Opening6ttydert Marijn, Kyra en kinderen voor de ingang van de voormalige bibliotheek waar zij een hotel-restaurant willen openen. foto Chris van Klinken/Fotoburo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49