is dubbel verlies voor Goes Rechter beboet Aquadelta Gemeente verkoopt grond jachthaven Opluchting na oppakken van brandstichter M2Make!aars.nl Vakantiepark was nalatig bij onderhoud van speeltoestellen. Kamperlands project onder voorwaarden eigendom van Intree. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl B PZC Zaterdag 9 augustus 2008 [23 spelen, de legers en de kaartspe len, zullen de komende weken worden afgeprijsd en de speelta fels zullen worden verkocht. Ma rianne Bremmers hoopt dat de ta fels ergens heengaan waar ze toch door meer spelers tegelijk zullen worden gebruikt. Want van het verdwijnen van de spelers heeft ze het meeste hartzeer. „Ergens an ders zouden ze hartstikke blij zijn met zo'n opvang voor die leeftijds groep, er zijn gemeenten die het subsidiëren. Goes heeft nooit erg door Ad Roos MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren vakan tiepark Aquadelta in Bruinisse ver oordeeld tot een voorwaardelijke boete van achtduizend euro. De of ficier van justitie had zestiendui zend euro geëist. Op het terrein van Aquadelta be vindt zich onder meer een speel- huisje met glijbaan en bij het zwembad een trap die naar de wa terglijbaan leidt. In 2004 consta teerde de Voedsel en Warenautori teit (VWA) dat de glijbaan bij het speelhuisje spleten vertoonde, waarachter kledingkoordjes van kinderen konden blijven haken. Hierdoor konden kinderen bij het glijden verstrikt raken, met alle ge volgen van dien. De trap van de waterglijbaan vond veel waardering laten blijken. Met hangen en wurgen hebben we toe stemming gekregen om een pop neer te zetten die voorbijgangers op ons afgelegen bestaan in het Groene Weidje wijst." Ze is maar matig te spreken over de gemeente Goes. „Voor een zelf standige ondernemer in de bin nenstad gebeurt er eigenlijk niets. Er is geen muziek, geen feestver lichting er is alleen heel duur pla veisel neergelegd, wat de onderne mer wel moet betalen. Als je de ge- de VWA wel erg smal. Ook was er geen 'tussenplatform'. Omdat er een verbouwing zat aan te komen, kreeg Aquadelta destijds ruim de tijd om de boel op orde te breng en. Een jaar later werden evenwel de zelfde gebreken geconstateerd en in 2007 was er - ondanks diverse reparaties van de glijbaanleveran cier - nog niets veranderd. „Alles was volgens de NEN-normen", be toogde de raadsman van Aquadel ta echter. NEN staat voor Neder landse Norm. Juist om die NEN-normen meende de raads man dat Aquadelta niets kon wor den verweten. Hij haalde daarbij het vonnis van de rechtbank aan, dat in april 2005 werd gewezen in de zaak van de Goese peuterspeel- Vakantiepark Aquadelta in Bruinisse is veroordeeld tot een voorwaardelijke boete omdat gebreken aan speeltoestellen niet snel werden verholpen. meente aanspreekt op dat soort dingen - ze willen tenslotte een winkelstad zijn - wordt je doorver wezen naar de ondernemersvereni ging OOG. Die doet ook niets. De Goese binnenstad blijft op rustige dagen een stil, donker gat." Maar daar ligt het niet aan dat Fan- tus dicht moet. „Ik zou graag ie mand de schuld geven, maar dat kan niet. Het staat de verhuurder vrij om het contract niet te verlen gen, en de gemeente, noch OOG kunnen er iets aan doen dat een zaal De Polderrakkertjes. Daar raakte een kind op de glijbaan ver strikt en overleed. Toen constateer de de rechtbank dat de NEN-nor men niet bindend zijn. Bovendien waren de NEN-normen in de En gelse taal en dus niet voor ieder een toegankelijk. De rechtbank kwam in die zaak uiteindelijk tot vrijspraak. Politierechter J. Sinack was het daarmee eens. „Alleen niet in dit geval", zo concludeerde hij. „Hier gaat het om feitelijke gebreken die zijn geconstateerd. Het gevaar daar van is aan Aquadelta duidelijk ge maakt en Aquadelta wist daar dus van." Hij meende dan ook dat een voorwaardelijk geldboete voldoen de moest zijn, omdat inmiddels de trap was vervangen en de gebre ken aan de glijbaan waren verhol pen. De NEN-normen overigens, ook na het dodelijk ongeval in de Goe se peuterspeelzaal, nog steeds niet in het Nederlands vertaald. behoorlijke ruimte in of aan de rand van de binnenstad ongelofe lijk veel geld kost. Ik neem aan dat ze dat anders al lang gedaan zou den hebben. Kleine, zelfstandige ondernemers met bijzondere win kels, geven een stad kleur en aan trekkingskracht." Voor Fantus houdt het per 1 september op. De specialiteiten: onderrokken, corset- jes, gothic, Keltische en fantasy ac cessoires, zullen nog op festvals en evenementen aan de man worden gebracht. En in de webshop. door René Hoonhorst GROEDE - De opluchting op Cam ping Groede is groot nadat een 18-jarige Leidenenaar woens dagnacht bekende de afgelopen week twee branden op het cam pingterrein te hebben gesticht. De meeste gasten hebben nauwe lijks stilgestaan bij eventuele risi co's: de branden woedden tenslot te in een toiletgebouw en een re creatietent, die enigszins van de kampeerterreinen aflagen. Maar ze zijn wel blij dat er geen re den voor onrust meer is, weet Leo van Damme. Bij hem en zijn fami lie viel een last van de schouders, omdat ze niet langer hoeven vre zen voor leegloop van de kampeer terreinen. Het buiten gebruik zijn van de eve nemententent is soms onhandig, maar kan meestal of buiten of in een van de horecagelegenheden worden opgevangen. KAMPERLAND - De grond onder en langs de te ontwikkelen jachtha ven in Kamperland, nu nog eigen dom van de gemeente Noord-Be veland, wordt verkocht aan de ont wikkelaar, Intree. De bedoeling was het water in erfpacht te geven, maar voor Intree was dat niet be spreekbaar. Om toch maximale greep te houden op wat er in de toekomst met het gebied gebeurt, stelt het college voor strikte voor waarden te maken. Buitenom het bestemmingsplan worden de doel einden waarvoor de grond en het water gebruikt mogen worden nauw omschreven. Bovendien krijgt de gemeente het eerste recht van terugkoop voor de geïndexeer de koopsom. De verkoop levert de gemeente niet alleen 1,5 miljoen euro op, maar betekent ook dat een zeer mi lieu-onvriendelijke activiteit in het gebied wordt beëindigd. Sloper In tree levert de milieuvergunning voor de opslag van onder meer ra dioactief afval in. Ook draagt het bedrijf zelf zorg voor het schoon maken van de vervuilde grond. De voorstellen voor grondverkoop komen donderdag 14 augustus aan de orde tijdens een informatieve raadsvergadering. Daar behandelt de raad een exploitatie-opzet voor een deel van het havengebied in Kamperland. Dat krijgt de bestem mingen wonen, jachthavenontwik keling, verblijfs- en dagrecratie. Bezoek ons aan de Londensohe Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middeiburg@rotsvast.nl Andrea Loot en haar moeder Marianne Bremmers bij de speeltafels in de Fantus-winkei aan het Groene Weidje in Goes. De speelruimte en de winkel gaan dicht. Onderrokken, corsetjes en andere gothic accessoires gaat Fantus via het web verkopen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47