Zeeland Goes bekijkt eerst alternatief plan brandweervrijwilligers Vertrek Fantus Zwieren, zwaaien, gillen en draaien I rit a Iw 1 'Zebrapad aan Paasdijkweg is schijnveiligheid' Fototentoonstelling over Toscane Terra Maris onderwijst heksen in Oostkapelle Open tuinendag op Noord-Beveland Quiltlapjes ruilen in de Grote Kerk in Goes Gemeente wacht met extern onderzoek naar verbetering brandweer. Speelruimte verdwijnt omdat heksenwinkeltje naar het web moet. Wisselvallig weer zorgt voor goede openingsdag op Goese Kermis 22 1 Zaterdag 9 augustus 2008 PZC POORTVLIET - Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voorals nog niet van plan een zebrapad aan te leggen aan de Paasdijkweg bij Poortvliet. Een dergelijke voor ziening zou slechts schijnveilig heid bieden. De Reformatorische Fractie Tho len had onlangs gevraagd om een oversteekplaats op het punt waar de Paasdijkweg kruist met de Mo lenstraat en de Hogeweg. Een aan tal schoolkinderen zou de weg hier een paar keer per dag moeten oversteken en dat terwijl het er in de toekomst waarschijnlijk alleen maar drukker wordt. De meubel boulevard breidt immers uit. Volgens het college heeft het enkel aanleggen van een oversteekplaats geen zin. Als er al iets komt, moet dat met een middengeleider, zodat mensen de weg per rijstrook kun nen oversteken. Of daar geld voor is, moet nog worden bekeken. KORTCENE - De Goese fotograaf Peter Wijkhuys exposeert de hele maand augustus in de Hervormde Kerk in Kortgene. De van beroep medisch fotograaf van het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes laat zijn visie zien op onder meer gebou wen en landschappen in de Itali aanse streek Toscane. Open op elke vrijdag, zondag (van 12.00 tot 16.00 uur) en zaterdag (van 10.00 tot 16.00 uur) in augus tus. Toegang gratis. OOSTKAPELLE - Hoe word je een heks? Door morgenochtend om half elf naar Terra Maris in Oostka pelle te gaan bijvoorbeeld. Kinderen kunnen daar van alles le ren over de geneeskracht van krui den. Van al die kruiden mogen ze thee maken. Na afloop krijgen ze een heksendiploma mee. Aanmel den via 0118-582620. KORTCENE - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 13 augustus een open tuinendag op Noord-Beveland. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn zeven tuinen te bezoeken in Kortgene, Kamperland en Colijnsplaat. In de tuin van Magda van Dijke in Colijnsplaat is werk te zien van kunstenares Danielle Orelio. De toegangsprijs, 5 euro, gaat naar een goed doel. Meer informatie bij Nel Timmerman: 0113-302607. GOES - In de Grote Kerk in Goes vindt vandaag een ruilbeurs voor quiltlapjes plaats. Iedereen die lap jes over heeft of juist op zoek is naar een speciaal lapje is vanaf 12.00 uur welkom. Het evenement duurt tot 16.00 uur. Er wordt ge ruild met gesloten beurzen. Meer informatie is te vinden op de website www.hmdb.nl. door Frank Balkenende GOES - Goes huurt nog even geen extern bureau voor een onderzoek naar de verbetervoorstellen voor de brandweer. Reden: de twaalf vrijwilligers van de post 's-Heer Arendskerke hebben een alterna tief plan ingediend. Ruggengraat van dat voorstel: een nieuwe post in 's-Heer Hendrikskinderen, net ten westen van de Deltaweg. Het college van burgemeester en wethouders wil eerst dit alterna tief beoordelen, alvorens 40.000 euro uit te geven aan een extern onderzoek dat bij nader inzien he lemaal niet nodig blijkt. In de verbeterplannen van het Goese college van burgemeester en wethouders sneuvelt de post 's-Heer Arendskerke. Vrijwilligers kunnen voor een groot deel wor den ondergebracht bij een nieuw te bouwen post aan het Tienden plein in Goes-West. Voor anderen is plaats bij de post Wolphaarts- dijk of in Heinkenszand, al is die laatste optie nog niet zeker. Het college denkt met dit sprei dingsplan de beste dekking van het Goese grondgebied te bewerk stelligen. Ander duur onderdeel is de aanstelling van acht nieuwe be roepskrachten, waarvoor de vrij- willigersformatie moet krimpen. De collegevoorstellen betekenen dat Goes jaarlijks 435.000 euro meer kwijt is aan de brandweer. De vrijwilligers van de post Brandweerlieden van de post 's-Heer Heer Arendskerke dienen bij de gemeente een nieuwe locatie in voor een uitrukpost in 's-Heer Hendrikskinderen. 's-Heer Arendskerke en de Vakver eniging Brandweer Vrijwilligers leggen zich niet neer bij opheffing. Zij hebben al enkele malen gepleit voor een nieuwe post net ten wes ten van de Deltaweg. Dan kunnen alle vrijwilligers (sommigen wo nen in 's-Heer Hendrikskinderen) de uitruktijden halen. De raad nam dan ook in juni een WD-mo- tie aan om een besluit te verdagen tot oktober en in de tussentijd met alle partijen overleg te voeren. Woordvoerder van de vrijwilligers uit 's-Heer Arendskerke, Gert-Jan Otte, wil nog niet uitweiden over het ingediende alternatief, omdat het college en de brandweercom mandant er niet uitgebreid kennis van hebben kunnen nemen. Vol gens hem bevat het plan ook een oplossing voor een snelle bereik baarheid van de post. De drukke Deltaweg wordt bij uitruk name lijk gezien als een barrière. door Mieke van der Jagt GOES - De Fantus gaat dicht. Daar mee verliest Goes niet alleen wéér een bijzondere winkel, een zelf standige onderneming die bezoe kers laat weten dat hij niet in Tiel, Meppel of Juinen rondloopt, maar ook een bijzondere ontmoetings plaats. Ongeveer 25 vaste 'spelers' zullen hun vertier voortaan elders moeten zoeken. Dat elders kan niet veel anders zijn dan de straat, want het gaat om gasten tussen 11 en 25 jaar, meest jongens. Nergens anders staan van die grote tafels waar je samen Warhammer, Ma gie en Yu-gi-oh kunt spelen, waar je je legers kunt schilderen of toer nooien kunt houden. Spelen kan nog wel in de stad, maar dan zul je naar de gokhal moeten of de kroeg in moeten duiken. „Allemaal oplossingen die onder de achttien niet aan te raden zijn. Hier wordt geen alcohol geschon ken, drugs mogen niet binnen en schelden of vloeken tolereer ik niet. Nooit enige moeite mee ge had. In de 7,5 jaar dat we deze win kel hebben, heb ik één keer een ventje buiten moeten zetten. Die kwam een poosje later zijn excu ses aanbieden, en of hij weer bin- Fantus naar het web Tot 1 september blijft Fantus verkopen op het Groene Weid- je in Goes Daarna gebeurt dat alleen nog via www.fantus.nl en tijdens fes tivals en evenmenten in bin nen- en buitenland op het ge bied van fantasy, gothic en Kel tische cultuur. Vragen worden beantwoord via mail@fantus.nl Fantus blijft gespecialiseerd in onderrokken, corsetjes en an der gothic accessoires. Ook sierraden, boeken, krui den en geneeskrachtige stenen blijven verkrijgbaar. nen mocht. Natuurlijk mocht dat. Ik heb hem nooit meer hoeven waarschuwen." Marianne Bremmers, die de Fan tus vanaf 2001 samen met dochter Andrea Loot en schoonzoon Phi lippe Colin heeft gedraaid, zal het ontzettend missen. „We gaan met de verkoop van Keltische en fanta- syspullen, ghotic onderrokken, cor setjes en accessoires wel door als webwinkel, maar dat speelgedeelte raken we kwijt. De huur van het pand aan het Groene Weidje is op gezegd en we kunnen nergens an ders in de stad een goede ruimte huren, dat is echt veel te duur. De gemeente suggereerde dat we dan maar naar het bedrijventerrein De Poel zouden moeten. Maar daar ko- 'Niemand kan er wat aan doen dat een winkelruimte in Goes onbetaalbaar is' men de klanten niet naartoe. De spelers misschien wel, hoor, maar daar verdienen we niets aan. De verkoop van kleding, kruiden, ste nen, boeken en spirituele artikelen heeft altijd de ruimte moeten ople veren voor de spelers. We gaan het risico niet lopen, al zal ik het persoonlijk contact met de klan ten enorm missen." Het ziet ernaar uit dat dat voor de klanten ook geldt, want zowel Andrea als haar moeder hebben de achtergronden van de artikelen die ze verkopen, grondig bestu deerd. Marianne: „Bij de boekwin kel kun je bijvoorbeeld ook wel tarot- en orakelkaarten kopen. Mensen hebben daar vaak veel vra gen bij, die ze daar niet kunnen be antwoorden. Hier kan dat wel, wij hebben soms urenlange, tamelijk persoonlijke gesprekken naar aan leiding van de spirituele zoektoch ten, die klanten doen. Dat maakt het werk enorm plezierig. We zul len via de mail wel vragen blijven beantwoorden, maar dat zal alle maal minder diep gaan. Voor ons en voor de klanten is het waar schijnlijk minder inspirerend." De artikelen die niet meegaan naar de webwinkel, zoals de bord- door Gijs Kamphuis GOES - Moeders met over enthou siaste kinderen, stoere tieners, joli ge twintigers en ouderen die alles eens rustig bekijken. Het publiek op de Goese kermis is net zo di vers als al haar attracties. Het zomerse vermaak in het hartje van de stad was gisteren voor het eerst open en kende een goede eer ste dag vanwege het wisselvallige weer. Want dat is echt kermisweer volgens de exploitanten. Daarom trokken meer bezoekers naar de opening dan anders. Ze verwach ten dat als het weer zo blijft, het de komende dagen alleen maar drukker wordt. De attracties op de Grote Markt, Singelstraat, Zuster straat en de Koepoort draaiden op volle toeren. Wie er in wilde hoef de niet te wachten en kon zo no dig twee keer achter elkaar instap pen. De apparaten die als een dol le ronddraaien of heen en weer gaan of allebei, zijn het meest in trek. Alleen bij de nieuwe tractie Dominator en bij de 'oude ver trouwde' Booster, waar je het le ven even ondersteboven kan bele ven, was het soms even aanschui ven. Maar lang duurde het ner gens. Een aantal meiden die met pipse gezichtjes uit de Booster stapten moesten echt even bijko men. Hoe doe je dat op de kermis? Door even flink te zuchten, een grote roze suikerspin op te eten en daarna lachend nog eens te gaan. De attracties die als een dolle ronddraaien of heen en weer gaan, blijken het meest in trek te zijn op de Goese kermis die gisteren is geopend. Het leven ondersteboven, bekeken vanaf een hoogte van 24 meter. De nieuwe attractie Dominator is flink in trek op de Goese kermis, die tot volgende week donderdag te bezoeken is. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46