PZC Winkeliers wensen parkeergarage OPRUIMING TOT 60% KORTING 7 T/M 16 AUGUSTUS fr 5 21 SHOP VOOR BUNA NOP! PvdA zwengelt discussie over ziekenhuis aan BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 27 Enquête WD: meeste middenstanders zijn voor Oostwal-plan. 03 intratuin trekking 10 augustus =ft nog tot morgenmiddag )0 uur om een Staatslot te kopen! Krabbenvissers luiden Colijnsplaatse Dagen in Geschoten In een groot gezin is er altijd iemand om mee te spelen of te ruziën Kennismaking via internet leidt tot huwelijk in ziekenhuis Zaterdag 9 augustus 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Een meerderheid van de Goese middenstanders (56 pro cent) is voor de bouw van parkeer garage op de Oostwal. Dat blijkt uit een enquête van de WD-frac- tie. Aanleiding om de winkeliers te polsen, is de verdeeldheid in de gemeenteraad om een parkeergara ge aan de Oostwal te bouwen, die naar schatting 16 tot 20 miljoen eu ro vergt. De PvdA is tegen omdat het colle ge van burgemeester en wethou ders geen alternatieven meeweegt, of in elk geval het zoekgebied aan de oostkant van de binnenstad niet vergroot. Dat wenst de fractie met het oog op de Goese Schans, de wijk die de komende tien jaar verrijst op het om te vormen ha venindustrieterrein. Groenlinks en D66 vinden dat Goes al genoeg risicovolle projec ten heeft lopen en achten een pas op de plaats verstandig. CDA en SGP/ChristenUnie steu nen het haalbaarheidsonderzoek dat het college laat doen naar de bouw van een parkeergarage aan de Oostwal. Het CDA heeft wel enige schroom getoond om nog (momenteel wordt een parkeerga rage aan het Bleekveld gebouwd, die 7,6 miljoen euro duurder is ge worden) een parkeergarage neer te zetten. De enige die altijd een tweede ge meentelijke parkeergarage heeft be pleit, is de WD. Omdat onlangs Goese winkeliers steunen in meerderheid de bouw van een parkeergarage aan de Oostwal. In elk geval moeten aan de oostrand meer vakken komen. winkeliers aan de Oostwal zich te gen keerden - zij willen niet twee jaar in een bouwput zitten en om zet verliezen -vond de fractie het raadzaam nog eens het draagvlak te peilen. De liberalen hebben 300 enquête formulieren uitgezet, waarop 202 reacties zijn gekomen. Vraag één: heeft Goes voldoende parkeergelegenheid als de parkeer garage Bleekveld klaar is? Van de ondervraagden zeggen er 169 'nee' en 33 'ja'. Moet er dan aan de oostkant - de meeste parkeervakken liggen aan de westkant van het koophart - parkeerruimte bij komen? Daarop klinkt 161 keer 'ja' en 8 keer 'nee'. Dan de hamvraag: uitbreiding via een parkeergarage of extra plaat sen op maaiveldniveau? Pro par keergarage: 114. Pro maaiveld: 58. WD-raadslid Dick van de Velde stelt vast dat dat 'de overgrote meerderheid' van de winkeliers meer parkeerplaatsen aan de Oost wal wil zien. „Met de WD is te praten over de invulling. Het maakt de winkeliers in elk geval niet zoveel uit of je een parkeerga rage bouwt of op maaiveldniveau tweehonderd extra plaatsen schept." Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl VA Staatsloterij Alles kan VLISSINGEN - Het Vlissingse zieken huis hoeft niet gesloten te worden. Er is ook niet één hoofdziekenhuis nodig. Door alle Zeeuwse specialis ten te verdelen over de bestaande ziekenhuizen, kan goede zorg voor Zeeland behouden blijven. Patiën ten moeten reizen voor operaties, specialisten reizen om in de ver schillende ziekenhuizen diagnoses te stellen. Dit plan brengt de PvdA-Staten- fractie maandag opnieuw in, om de discussie over de ziekenhuis zorg uit het slop te trekken. Het is een 'oud' plan dat eerder dit jaar in opdracht van de partij is opge steld door Hans Adriaansens van de Roosevelt Academy. De PvdA wil de impasse die is ontstaan tus sen de verharde standpunten, met het plan proberen te doorbreken. De PvdA belegt maandag een con ferentie over het onderwerp, waar aan minister Klink van Volksge zondheid deelneemt. Volgens dag voorzitter, Statenlid Wouter Van Zandbrink heeft de minister laten weten het PvdA-plan een interes sante gedachte te vinden. De confe rentie vindt plaats in het zieken huis in Terneuzen. Tip? redactie@pzc.nl Tijdens de bezoekjes van hun be vriende ouders waren de twee Zeeuws-Vlaamse jongens stee vast op een met voetbalposters behangen slaapkamer te vinden. Daar droomden ze van een voet balcarrière. Het liep allemaal an ders. De een balt nu in 't vuufde van Terneuzense Boys, de ander heeft het tot het eerste keurkorps van diezelfde club geschopt. Laatst kwamen ze elkaar weer te gen. „jij hebtflink raak gescho ten", begon de een. „Ja, met een dubbelloopsgeweer", grapte de ander. Nu maar duimen dat mi nimaal een van de twee te ver wachten kindjes een natuurta lent zal zijn. Zo eentje voor wie je naar het stadion gaat. COLIJNSPLAAT - Met het hoogtepunt voor de kin deren: het krabbenvissen, zijn gisteren de Colijns plaatse Dagen begonnen. De krabben lieten zich in alle maten en kleuren weer goed vangen, om vervolgens weer te worden teruggegooid. Vol gend jaar zijn ze allemaal weer een beetje groter. De Colijnsplaatse Dagen gaan vandaag verder met braderie, kermis, kunst, helikoptervluchten en rondvaarten over de Oosterschelde. Overal worden streekproducten verkocht en bij de kerk is er een grote rommelmarkt. Vanavond speelt de Amstel Live Coverband. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45