Vlissingse strand Hoog spel O ITTT^Trnii Hllu,a Steeds meer schepen geven afval in haven af www.autovermeulen.nl PZC Zaterdag 9 augustus 2008 3 Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 COMMENTAAR Enorme drukt op de boulevard tijdens Rescue Vlissingen. foto's Ruben Oreel De Georgische president Michaïl Saakasjvili overspeelt zijn hand op een dramatische manier. Hij stort Georgië in een kansloos conflict met Rusland over de toekomst van de voormalige Georgische provincie Zuid-Ossetië. Hij vraagt offers van zijn bevolking voor invloed op een klein gebied dat al meer dan een decennium afgescheiden is. Nu de Russische tanks naar het strijdperk oprukken, roept hij de hulp van de wereld in. Die kreet doet even denken aan Hongarije 1956. Maar toen was de dreiging van een ander kaliber. Dat Rode Gevaar bestaat niet meer. Toen ontwierpen de Russen de Hongaren. Nu steunen ze de Zuid-Ossetiërs. Het lijkt wel of Saakasjvili het spel niet overziet. Zijn militaire ingrijpen in Zuid-Ossetië krijgt weliswaar volop aandacht in het Westen, maar op echte steun hoeft hij niet te rekenen. Want deze confrontatie komt even niet goed uit. De relatie tussen de VS en Rusland kraakt al onder de Amerikaanse plannen voor de bouw van een raketschild in Oost-Europa. Rusland antwoordt met extra aandacht voor Cuba. Verder is Europa vooral gebaat bij rust in het gebied, omdat de energieleidingenstraat uit de Kaspische Zee er doorheen loopt. In zo'n spanningsveld is Michaïl Saakasjvili met zijn gedroomde Georgië klein bier. NIEUWDORP - Het havenafvalplan dat Zeeland Seaports vorig jaar met Martens Cleaning is begon nen, is een succes. Het aantal zee schepen dat afval in de Zeeuwse havens inlevert is toegenomen, evenals de per schip ingeleverde hoeveelheid. Een evaluatie van de cijfers toont onder meer aan dat het aantal schepen dat afval afgeeft met 60 procent is toegenomen. Er geven nu rond de 160 schepen per maand hun spullen af en dat is on geveer 25 procent van alle schepen die vallen onder het Haven Afval- beheers Plan. Bij de start van het project was dit nog 15 procent. In de beleidsvisie van Zeeland Seaports is aandacht voor het mi lieu een van de kernpunten. Zee land Seaports wil graag een duur zame haven zijn. Een concrete ac tie hierbij is het havenafvalplan, dat sinds juli vorig jaar van kracht is. ...af en toe een bui- Bruidspaar Lars arriveert met de red dingsboot voor het huwelijk. En jonge spuitgasten mochten het ook eens proberen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3