LRSEXTRA PZC Nostalgisch Zeeland op DVD Patrick Tolhoek heeft het druk met een verhuizing PZC Zaterdag 9 augustus 2008 35 Terwijl de schoonmakers hun werk doen op de tribune van het olympische zwembad, speurt de Security Dog tussen de stoeltjes naar eventuele bommen of andere objecten die daar niet thuis horen. De 204 beveiligingshonden zijn het afgelopen jaar uitvoerig getraind om iedere boef bij de benen te grijpen en iedere bom te ruiken. De grote herders zijn de mensenvangers, de kleine bastaards de bommenspeurders. foto Peter Schols/GPD Normale prijs 12,99 Abonneeprijs 10,00 excl. 1,95 verzendkosten Patrick Tolhoek Patrick Tolhoek heeft gisteren niets van de opening van de Olympische Spelen gezien. De inwoner van Yerse- ke was druk met een verhuizing. Acht jaar geleden maakte Tolhoek (43) bij de Spelen in Sydney deel uit van de Nederlandse mountainbikes electie. Ook toen miste hij de ope ning. De mountainbikers zaten in een hotel in Huntervalley, zo'n 150 kilometer van Sydney vandaan. Het was een herstellingsoord voor bejaar den. Daar konden ze goed trainen. „Een toerist reist misschien driehon derd kilometer voor een opening. Maar een topsporter doet zoiets niet. Die traint en rust. Daarom was het wel goed dat we in dat herstel lingsoord zaten." Tolhoek kan zich niet herinneren dat in Huntervalley de tv is aangezet om de opening te volgen. „Misschien Heeft u de DVD Nostalgisch Zeeland niet gewonnen tijdens onze PZC trakteert actie? Dan kunt u deze DVD alsnog met korting bemachtigen! Op deze DVD ziet u onder andere beelden van de watersnoodramp van 1953, de bevrijding in 1945, de tramverbinding tussen Hoofdplaat en Breskens en schitterende stadsbeelden van Middelburg in de jaren '20. Het water en de historische grootheid van Zeeland krijgen een grote rol op deze DVD. Dankzij de mooie natuur en historische plaatsen als Veere, Domburg en Middelburg is Zeeland al sinds het begin van de vorige eeuw veelvuldig en op prachtige wijze in beeld gebracht. Mijn Zeeland biedt u de mooiste fragmenten en ruim een uur kijkplezier. Ook in het bezit komen van deze DVD? Ga naar www.pzc.nl/dekrant, ga naar deze aanbieding onder lezersextra en vul uw gegevens in. Na het invullen van uw gegevens en betaling ontvangt u de DVD z.s.m. thuis. Actie is geldig van 9 t/m 31 augustus. dorp terecht. „Ik heb daar maar één of twee nachten doorgebracht, daar na ben ik met mijn vrouw Anja vijf dagen door het binnenland van Au stralië getrokken. Achteraf vind ik het jammer dat ik daar zo kort was. Er hing een geweldige sfeer. Al die nationaliteiten en het besef dat je tus sen de beste atleten van de wereld loopt, dat heeft wel wat." Tolhoek gaat deze Spelen selectief be kijken. Jk ga niet uren bij de tv zit ten. Samenvattingen bekijken vind ik prachtig. En zo'n praatprogram ma van Mart Smeets. Daar verheug ik me wel op." Koen de Vries is het wel gebeurd, maar daar weet ik niets meer van. Dat zegt mis schien wel genoeg wat ik van zo'n ge beurtenis vind. Officiële plichtplegin gen hoeven van mij niet zo." Omdat de mountainbikers pas laat in actie kwamen, bleven ze lang in Huntervalley. Op tv zagen ze Pieter van den Hoogenband goud winnen, wat voor veel opwinding zorgde. Pas na zijn wedstrijd, die hij niet uitreed, kwam Tolhoek in het olympisch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37