Het sprookje voor Fantus is uit Marije Schreijenberg en Remco Heiboer sjezen naar de winst 'Wél markt voor plan Mortiere' Brandstichter camping gepakt I Speelruimte verdwijnt omdat heksenwinkeltje naar het web moet. Ringrijdersvereniging in Biggekerke viert zestigjarig bestaan. Ontwikkelaar van woon-werkpanden positief over verkoop. Leren voor heks bij museum Terra Maris Hele dag feest bij café De Vriendschap Auto uitgebrand op parkeerplaats Veere WPZC Zaterdag 9 augustus 2008 25 Andrea Loot en haar moeder Marianne Bremmers bij de speeltafels in de Fantus-winkel aan het Groene Weidje in Goes. De speelruimte en de winkel gaan dicht. Onderrokken, corsetjes en andere gothic accessoires gaat Fantus via het web verkopen. foto Ronald den Dekker door Mieke van der Jagt GOES - De Fantus gaat dicht, per september. Het huurcontract wordt niet verlengd. Te duur. Daar mee verliest Goes niet alleen wéér een bijzondere winkel, een zelf standige onderneming die bezoe kers laat weten dat hij niet in Tiel, Meppel of Juinen rondloopt, maar ook een bijzondere ontmoetings plaats. Ongeveer 25 vaste 'spelers' zullen hun vertier voortaan elders moeten zoeken. Dat elders kan niet veel anders zijn dan de straat, want het gaat om gasten tussen elf en 25 jaar, meest jongens. Nergens anders GROEDE - De opluchting op Cam ping Groede is groot nadat een 18-jarige Leidenenaar woens dagnacht bekende de afgelopen week twee branden op het cam- pingterrein te hebben gesticht. De meeste gasten hebben amper stilgestaan bij de risico's: de bran den woedden tenslotte in een toi letgebouw en recreatietent, die enigszins van de kampeerterrei nen aflagen. Ze zijn wel blij dat er geen reden voor onrust meer is, weet Leo van Damme. Bij hem en zijn familie viel een last van de schouders, om dat ze niet langer hoeven vrezen voor leegloop van de bomvolle kampeerterreinen. Het buiten ge bruik zijn van de evenementen tent is soms onhandig. staan van die grote tafels waar je samen Warhammer, Magie en Yu-gi-oh kunt spelen, waar je je le gers kunt schilderen of toernooien kunt houden. Spelen kan nog wel in de stad, maar dan zul je naar de gokhal moeten of de kroeg in moe ten duiken. „Allemaal oplossingen die onder de achttien niet aan te raden zijn. Hier wordt geen alcohol geschon ken, drugs mogen niet binnen en schelden of vloeken tolereer ik niet. Nooit enige moeite mee ge had. In de 7,5 jaar dat we deze win kel hebben, heb ik één keer een ventje buiten moeten zetten." Marianne Bremmers, die de Fan tus vanaf 2001 samen met dochter Andrea Loot en schoonzoon Phi lippe Colin heeft gedraaid, zal het ontzettend missen. „We gaan met door Marlies Lampert BIGGEKERKE - De ringrijdersvereni ging Biggekerke viert dit jaar haar zestigjarig jubileum. Marije Schreij- enberg en Remco Heiboer reden daarom gisteren met twee bloem stukken in de vorm van het getal zestig achterop hun sjees. Met 82 van de 84 ringen leverden zij ook de beste prestatie in Biggekerke. Overigens leek het er eerst op dat Simone Houterman en Simon Koets met de eerste beker naar huis zouden gaan. Totdat Simone de verkoop van Keltische en fanta- syspullen, ghotic onderrokken, cor setjes en accessoires wel door als webwinkel, maar dat speelgedeelte raken we kwijt. De huur van het pand aan het Groene Weidje is op gezegd en we kunnen nergens an ders in de stad een goede ruimte huren, dat is echt veel te duur. De 'We zullen het persoonlijk contact met de klanten wel enorm missen' gemeente suggereerde dat we dan maar naar het bedrijventerrein De Poel zouden moeten. Maar daar ko men de klanten niet naartoe. De spelers misschien wel, hoor, maar daar verdienen we niets aan. De direct na de pauze en in de laatste twee beurten een ring miste. Daar mee verspeelde zij zelfs de tweede beker, die met drie gemiste ringen naar Christel en Arno Francke ging- De winst in de boerenronde ging met vier 26 mm-ringen naar Leon Leendertse met zijn vriendin Anouk Lampert aan de teugels. Bij zonder was de jubileumronde op de 32 mm-ring, waarbij alle vrou wen een sjees opschoven en bij Het sjezenpaar Marije Schreij- enberg en Remco Heiboer pak ten gisteren de winst in Biggeker ke. De ringrijdersvereniging daar viert het zestigjarig bestaan. verkoop van kleding, kruiden, ste nen, boeken en spirituele artikelen heeft altijd de ruimte moeten ople veren voor de spelers. We gaan het risico niet lopen, al zal ik het persoonlijk contact met de klan ten enorm missen." Het ziet ernaar uit dat dat voor de klanten ook geldt, want zowel Andrea als haar moeder hebben de achtergronden van de artikelen die ze verkopen, grondig bestu deerd. Marianne: „Bij de boekwin kel kun je bijvoorbeeld ook wel tarot- en orakelkaarten kopen. Mensen hebben daar vaak veel vra gen bij, die ze daar niet kunnen be antwoorden. Hier kan dat wel, wij hebben soms urenlange, tamelijk persoonlijke gesprekken naar aan leiding van de spirituele zoektoch ten, die klanten doen." een andere boer instapten. Hier le verde Marije Schreijenberg met haar neef Leon Leendertse een top- combinatie op, want zij wonnen deze kamp door alle 20 mm-rin- gen te steken. Negen sjezenparen wisten in de laatste twee beurten alle vier de ringen mee te nemen en dongen zodoende mee naar de pollepel. Net als vorig jaar wonnen Jannie Louws en Perry Boogaard die ere prijs. Agenda Zaterdag 9 augustus ringrijden in Kou- dekerke, Dorpsplein, van 8.00 tot 17.30 uur en in Domburg, Markt, van 8.00 tot 18.00 uur. MIDDELBURG - Er is wel degelijk vraag naar panden in de Middel burgse wijk Mortiere waarin wo nen en werken gecombineerd kun nen worden. Dat zegt Jeroen Bak ker van Midicenter uit Alkmaar, de ontwikkelaar die ze gaat bou wen. „Voordat we het plan maakten, hebben we marktonderzoek ge daan. We hebben ook met make laars gesproken. Bij de bouw van andere bedrijfsunits in Middel burg hebben we van ondernemers de vraag gekregen of ze er ook mochten wonen. Daarom weten we dat de behoefte bestaat." In Vlissingen bestaat de mogelijk heid tot het combineren van wo nen en werken in een nieuwbouw- pand al langer, in het Edisonpark langs het kanaal door Walcheren. De panden verkopen echter maar mondjesmaat. Volgens de project ontwikkelaar komt dat omdat de markt voor dit soort panden moei lijk is. In de Middelburgse Mortier komen eerst zes van de in totaal achttien panden in de verkoop. Ze kosten tussen de 367.000 en 443.000 euro. OOSTKAPELLE - Hoe word je een heks? Door zondagmorgen om 10.30 uur naar Terra Maris in Oost- kapelle te gaan bijvoorbeeld. Kinderen kunnen daar van alles le ren over de geneeskracht van krui den. Ze mogen ruiken, proeven en voelen, mét een heksenmuts op hun hoofd. Van al die kruiden mo gen ze thee maken. Na afloop krij gen ze een heksendiploma mee. Vooraf aanmelden is noodzakelijk en kan via 0118-582620. MIDDELBURG - Bij café De Vriend schap aan de Markt in Middelburg zijn zondag allerlei activiteiten om het tienjarig jubileum te vieren. Vanaf 11.00 uur is er, voor wie op tijd is, gratis taart. Verder is er een draaiorgel, een palingroker en een speciale jubileumlunch. Mensen mogen ook koekjes versieren en er wordt een sprookje verteld en er zijn gedichten op doeken. Vanaf 20.00 uur draait Hayo van Kaffee 't Hof plaatjes. VEERE - Op het parkeerterrein bij de jachthaven langs het Kanaal door Walcheren in Veere is gister morgen net na half twaalf een au to volledig uitgebrand. De brandweer heeft de auto, die tussen andere geparkeerde auto's in stond, geblust. De auto stond ge woon stil. Het is niet duidelijk waarom de auto - een wat ouder model Volkswagen Golf - vlam vat te.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27