huizen, mensen en leefstijlen 'We zijn verhuisd binnen onze straat' makelaar Automobilist rijdt bromfietser omver M2Makelaars.nl Francis Levoy treedt op bij Panta Rhei OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl Wijkbewoners komen superlatieven te kort over Paauwenburg. w p2c Zaterdag 9 augustus 2008 23 oost-souburc - Een 30-jarige bromfietser uit Oost-Souburg is donderdag rond 16.45 uur aangere den op de Burg. Stemerdinglaan in zijn woonplaats. Een blauwe Su zuki reed weg net toen de brom fietser langskwam. De bestuurder stapte uit maar de bromfietser ver klaarde dat alles in orde was. Daar op stapte de man weer in en reed weg. Achteraf bleek de bromfiets total loss te zijn. De politie roept de automobilist op zich alsnog te melden en zoekt ook getuigen. VLISSINGEN - Singer-songwriter Francis Levoy (Frans Hallegraefï) uit IJzendijke geeft morgen samen met zijn band een optreden bij strandtent Panta Rhei aan het Vlis singse Nollestrand. Levoy is vaker te gast bij het strandpaviljoen. Hij heeft ook mee gedaan aan de unplugged-competi- ties die Panta Rhei organiseert. Het optreden begint om 17.00 uur, de toegang is gratis. Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl De Vlissingse wijk Pauwenburg was ooit een probleemwijk. Vandaag de dag is het een levendige buurt, waar bewoners tevreden zijn over de voorzienin gen en de veiligheid op straat. foto's Lex de Meester hangen, maar dat hoeft lang niet bedreigend te zijn." Die jongeren, overigens, keren na hun studie vaak terug in Paauwen- burg. Dat valt ook Leen Rottier en Henk van Vlimmeren van de wijk raad op. „Je kunt binnen Paauwen- burg groeien. Je hoeft niet weg. Ook wij niet, als er straks een woonzorgcentrum in het Open Hof is gevestigd. Je hebt in deze wijk alles binnen handbereik. Op Koninginnedag doet iedereen mee, ons wijkblad Klaver Vier wordt goed gelezen." De heren wil len nergens anders meer wonen. „Nee, nooit." Ook Sjef van Wijnen niet. Het PvdA-raadslid werd in zijn tijd als voorzitter van de wijkraad wel eens 'burgemeester van Paauwen- burg' genoemd. „Als er nieuwe mensen in onze wijk kwamen wo nen, ging ik er langs met een bosje bloemen en een tegoedbonnen- boekje van de winkeliers. Het wa ren altijd heel plezierige mensen, die hier heel bewust kwamen wo nen. Veel contact hebben de bewo ners echter niet met elkaar. Het is natuurlijk wel een slaapwijk. Hoe wel, soms komt die gematigde wijk ineens in opstand. Ik weet nog wel dat de gemeente een keer een brief rondstuurde met de boodschap dat ze alle lege plekken in de wijk ging volbouwen. Onze vergadering werd zo druk bezocht, dat de mensen buiten het Majo raat stonden. Ik zag allemaal ge zichten die ik nog nooit had ge zien. Van allerlei gezindten. Ieder een wilde het groen behouden. Die avond, dat was Paauwenburg." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - In Paauwenburg woont van alles. Arme mensen, rij ke mensen. Grote gezinnen, alleen staanden. Jonge stelletjes, oude van dagen. En zij komen elkaar al lemaal tegen bij de Golffi Mevrouw Roest zit in een bushok je tot ze naar het ziekenhuis wordt gebracht. Het wachthokje staat te genover het winkelcentrum, waar ze boven woont. 'Geweldig' vindt ze dat. „Het is zo ideaal om alles in de buurt te hebben. Ik heb al veel van Paauwenburg gezien, dit is mijn vierde woning hier al en ik zou nooit meer weg hoeven." Bijna net zo lang woont Roger Vanbesien in de wijk. In hetzelfde huis zelfs, in de Colijnstraat. „Toen was het nieuwbouw. Ik ben een Belgische loods, dus ik was blij dat ik hier zo snel een huis had gevon den. Het is nu nog even prettig wo nen als toen. 's Avonds is het heel kalm. Er zitten wel eens wat hang jongeren, maar daar heb je geen last van. Maar dat had ik ook niet van de drugscriminelen in de ja ren tachtig. Ik zag alleen overal zak jes liggen, met van die groene din getjes erop. Misschien heb ik niet zo snel last van andere mensen. Ook niet van mijn Marokkaanse buren met hun vier kinderen. Ik vind het allemaal best. Paauwen burg is er alleen maar beter op ge worden. Zoals ze in het Vlaams zeggen: je kan hier 's avonds met je hemd in je mond lopen." En in de Verdilaan natuurlijk al he lemaal. Mevrouw Fokker woont al negentien jaar 'heel prettig' in het westelijke deel van de wijk. „Ik kom eigenlijk uit Middelburg en we zouden tijdelijk in Paauwen- Bewoners van Paauwenburg zijn erg tevreden over hun wijk. Zij wonen er al lang en willen niet meer weg. Wie toch vertrekt, heeft altijd een goede reden. burg komen, maar we zijn geble ven. De laan waar ik woon, is heel rustig. De wijk is gemêleerd, maar daar heb ik geen last van. Ik vind het juist wel leuk." Marinda Boogaard komt superlatie ven tekort. „De wijk is ruim opge zet, je hebt alle voorzieningen om de hoek, iedereen verzorgt zijn huis en tuin keurig, de mensen rij den rustig en ik zit met mijn zoon tje Kyan zo in de speeltuin. Ik zou hier nooit meer weg willen. Ster ker nog: wij zijn zojuist verhuisd binnen onze eigen straat, de. Goe man Borgesiusstraat. Bijna ieder een daar woont er al lang. En als ze al weggaan, dan is daar altijd een hele goede reden voor." KINDEROPVANG OP Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar weekendopvang 0 tot 12 jaar vlissingen Juultje - Baloe Badhuisstraat 88 -90 tel: 0118-41 08 44 Juultje - Theo Thijssen Troelstraweg 471 tel'0118-41 08 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25