Extra Economie Zomervoordeel! RBS in rood door slechte leningen LEZERSEtlTRA PZC Set van twee luisterhoeken Er-Op-Uit Het grote tekenboek Dagje aan zee Fugro heeft de wind mee Lagere groei industrielanden Kleintjes Klassiek Lezersprijs 19,95* Jeugdliteratuur Klassiekers I Lezersprijs 17,50* Dvd-box voor de kleintjes 1 Lezersprijs €12,95* Nederlandse industrie draait goed Vakantiepakket voor uw kind Royal Bank of Scotland lijdt nettoverlies van 966 miljoen euro. Muziek voor uw kleintje LEZERSEEITRA PZC DEN HAAG - Het geologisch onder zoeksbureau Fugro boekt in de drukke olie- en gasmarkt fraaie re sultaten. Het bedrijf, met zijn hoofdkwartier in Leidschendam, noteerde in het eerste halfjaar van 2008 een stijging van de netto winst met 27 procent tot ruim 109 miljoen euro. De omzet steeg met 20 procent tot 992,9 miljoen euro. President-directeur Klaas Wester verwacht dat over heel 2008 de omzet een sprong zal maken naar 2,1 miljard euro, waar in 2007 nog 1,8 miljard euro werd geboekt. De nettowinst zou voor dit jaar kun nen uitkomen op 270 miljoen eu ro, tegen 216 miljoen euro in het vorig jaar. Fugro is wereldmarktleider in bo demonderzoek naar olie en gas. Het bedrijf beschikt over tiental len schepen, vliegtuigen en heli kopters, die met behulp van gespe cialiseerde computers en software kilometers diep in de aardkorst kunnen kijken. Daarnaast is Fugro deskundig in het beoordelen van de staat van onderhoud van pijp leidingen. Bij Fugro werken we reldwijd meer dan dertienduizend mensen. Dat is 20 procent meer dan een jaar eerder. PARIJS - De economische groei in de belangrijkste industrielanden neemt de komende maanden af Dat blijkt uit gegevens die de Orga nisatie voor Economische Samen werking en Ontwikkeling (Oeso) gisteren presenteerde. De CLI-in- dex, die de richting van de econo mische ontwikkeling weergeeft, daalde in juni naar een waarde van 96,8. In mei stond de graadme ter nog op 97,4. Dat de index ver der wegzakt onder het niveau van 100, duidt op een groeivertraging. Uw dagblad heeft een speciale set van Jeugdliteratuur Klassiekers samengesteld. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Otje-Annie MG Schmidt Voorgelezen door Flip van Duijn, 4 cd's Mary Poppins - P.L. Travers Voorgelezen door Bridget Maasland, 4 cd's Annie M.G. Schmidt Adviesprijs 25,99 exclusief 2,95 verzendkosten Ruim 4 uur kijkplezier voor uw (klein)kind. Spannende avonturen en vrolijke verhaal tjes op 4 dvd's. Kiddo the super-truck Pep, Toet Vroep-Vroep Elias, de kleine reddingsboot De Wielen van de Bus Voor alle leeftijden en Nederlands gesproken! Adviesprijs €21,- exclusief 4,95 verzendkosten - - - - - PZC Zaterdag 9 augustus 2008 1 5 jV bestel opwww.pzc.nl/webwinkel LONDEN - Royal Bank of Scotland (RBS) is in de eerste zes maanden van dit jaar voor het eerst in veer tig jaar in de rode cijfers gekomen. De bank leed een nettoverlies van 761 miljoen pond (966 miljoen eu ro). Het verlies voor belastingen be droeg 691 miljoen pond. Analisten hadden gerekend op een nog gro ter verlies. De bank moest in totaal 5,9 mil jard pond (7,5 miljard euro) af schrijven op slechte leningen en in vesteringen. Topman Fred Goodwin noemde de resultaten 'ontnuchterend'. Vol gens Goodwin lijken de proble men op de financiële markten nu gevolgd te worden door slechte economische vooruitzichten. Verder meldde de bank dat de inte gratie van onderdelen van ABN Amro voor op schema verloopt. RBS kocht de Nederlandse bank eerder dit jaar aan samen met For ds en Banco Santander. Volgens analisten heeft de aankoop van ABN Amro de risico's voor RBS verhoogd. „Wij zien weinig voordelen maar wel veel nadelen van de aankoop", aldus een analist van zakenbank JP- Morgan. Voor het eerst in veertig jaar is Royal Bank of Scotland in de rode cijfers gekomen. De bank moest 7,5 miljard euro afschrij ven op slechte leningen. Het Grote Tekenboek: 368 pagina's tekenplezier Een dagje aan zee: kartonboek met plaatjes voor kinderen vanaf drie jaar Adviesprijs VOORBURG - De Nederlandse industrie heeft in juni 9 procent meer omzet behaald dan in dezelfde maand een jaar eerder. De omzet werd vooral gestuwd door de hoge olieprijs. Dat meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren. De aardolie-, chemische, rubber- en kunststofindustrie behaalden 18 procent meer omzet. Dit kwam door de hoge prijzen die voor een vat ruwe olie werd betaald. Begin juli steeg de olieprijs naar een recordhoogte van ruim 147 dollar per vat. Ten opzichte van mei steeg de omzet van de Nederlands industrie in juni met 0,8 procent. Andere branches die meer omzet behaalden, waren de voedings- en genotmiddelenindustrie en de metaalin dustrie. De omzet van andere industriële branches viel in juni lager uit dan in dezelfde maand een jaar eerder. De industrie produceerde in juni per dag gemiddeld 1,2 procent meer dan in dezelfde maand in 2007. Vergele ken met de maand mei bleef de grootte van de produc tie gelijk. Sectoren zoals de aardolie- en chemische in dustrie produceerden in juni op jaarbasis meer, de pro ductie van de voedings- en genotmiddelenindustrie daalde. foto Robin Utrecht/ANP exclusief 2,95 verzendkosten. Klassieke muziek CD's die de stemming van uw kleintje positief kunnen beïnvloeden Ik ben blij Ik ben verdrietig Ik ben boos Ik ben relaxed Ik ben moe 1 ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15