Hardcore house en Zeeuwse blues Vijf jaar De Wegwijzer smaakt naar meer Dancefeest Watch Out! en festival Mosselrock gaan makkelijk samen. Met breed aanbod cabaret, muziek en jong talent nieuw seizoen in. PZC Zaterdag 9 augustus 2008 1 3 door Cijs Kamphuis YERSEKE - Beukende beats en ron kende gitaren, ze gaan hand in hand volgend weekeinde in Yerse ke. Vrijdag 15 en zaterdag 16 augus tus vindt daar op de Kijk Uit aan de Burenpolderweg het jaarlijks te rugkerend tweedaags evenement Watch Out!/Mosselrock plaats. Ei genlijk zijn het twee losse evene menten, maar de beide organisa ties werken zo nauw samen dat het als één groot festival gezien kan worden. Maar wel met ver schillende muziekstijlen en doel groepen. Dancefeest Watch Out! wil op zijn derde editie een nieuwe trend op het gebied van housemuziek zet ten. Volgens organisator Maykel Polderman is de jumpstyle-rage voorbij, hardstyle wordt het, zo is hij van mening. Daarom kent de programmering vrijdag nog slechts één jumpstyle-dj en is het verder hardstyle- en hardcore hou se wat de klok slaat. „We hebben 'We hebben de programmering opgebouwd van rustig naar hard' de programmering opgebouwd van rustig naar hard", vertelt Pol derman. „We beginnen met hard- dance en bouwen dan op tot hard core." In het oog springende dj-na- men op de editie 2008 van het dancespektakel zijn dj The Prop het en de Italiaanse dj Tommy- knocker die ook op het dancefesti- val Mysteryland en de Thunderdo- mefeesten draaiden. De zeventiende editie van Mossel rock een dag later kent ook een grote variëteit. Anja van Ast, belast met de programmering van het fes tival, is blij met alle artiesten die optreden, maar met twee in het bijzonder. De Utrechtse metalfor- matie Xystus en de Zeeuwse Draf ten Blues Band. „De Draften Blues Band heeft een legendarisch status De band Creendive uit Breda opent zaterdag 16 augustus de zeventiende editie van Mosselrock in Yerseke. De formatie combineert naar eigen zeggen het beste van haar Engelse voorbeelden Coldplay en Muse. foto Jaap Huizenga Carsthuizen in Zeeland. Ze zijn eigenlijk uit el kaar maar komen voor speciale ge legenheden nog wel opdraven, dus we zijn trots dat ze dit als zon gele genheid zien", aldus Van Ast. Met Xystus heeft ze een band in huis gehaald die net met een metalope- ra vier keer de Utrechtse muziek zaal Vredenburg plat speelde en daarmee veel furore maakte in de vaderlandse metalscène. Het optre den in Yerseke is het eerste na de Vredenburgshows. „We krijgen na tuurlijk niet zo'n spektakel als daar, maar de band gaat wel een deel van die opera spelen", ver wacht Van Ast. Mosselrock wordt geopend door de formatie Greendi- ve uit Breda. Deze band combi neert naar eigen zeggen het beste van hun Engelse voorbeelden Coldplay en Muse. Beide organisa toren zijn blij met eikaars festival en hopen dat de bijzondere combi natie nog jaren zal bestaan. Hierbij staat wel één essentieel onderdeel voorop: dat de toegang gratis blijft. Vrijdag 15 augustus, Watchoutl: Dj's Sun, G-Tonix, WantedOnez, Noisecon- trollers, The Prophet, The X-clusive, Tommyknocker, vanaf 19.00 uur. Za terdag 16 augustus Mosselrock: Creendive, Ocean's Edge, Superfloor, Xystus, Draften Blues Band, Big Chief Sugar, The Oldfirm en Kick The Bucket, vanaf 16.00 uur. F*S;- Annemarie de Bruijn op 26 septem ber in De Wegwijzer. door Ali Pankow nieuw- en sint joosLAND - Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland, de waargemaakte droom van Trudi Warns en Arnout Schop, bestaat al weer vijf jaar. Bij het eerste lustrum lanceert dit be vlogen duo een breed seizoenaan bod, waar de ware liefhebber onge twijfeld zijn vingers bij aflikt. Het programma telt ruim zestig optre dens. Cabaret en muziek in tal van genres voeren de boventoon. Ver der is er veel plaats ingeruimd voor jong talent. Bovendien kun nen Warns en Schop bogen op twee grote publiekstrekkers. Dat betreft in de eerste plaats de pre-première van Stuffed Puppet Theatre met de voorstelling Cuni- culus op zondag 15 en maandag 16 februari. Het belooft, zoals in veel stukken van Neville Tranter, een mengeling van bizarre situaties te worden met komische karakters, luchthartige liedjes en zwaarwich tige thema's. Het publiek zal ach teraf niet weten of het nu een ko medie of een tragedie heeft gezien. Het andere absolute hoogtepunt betreft het optreden van zangeres La Pat op zaterdag 11 april. La Pat verdwijnt en verschijnt zoals het haar behaagt. Zij bewandelt sinds begin jaren negentig haar muzika le weg en doet dat eigenzinnig, au thentiek, gepassioneerd en onvoor spelbaar. Dit voorjaar bracht zij een nieuwe cd uit met als titel Erin- nerung. De cd is geheel Duitstalig. De muziek die zij componeerde is voornamenlijk gebaseerd op ge dichten van Rainer Maria Rilke. In haar programma begeleidt zij zich zelf op de piano en wordt zij bijge staan door violist Ton Trossèl en door een gastzangeres. Het seizoenaanbod bij De Wegwij zer kenmerkt zich verder door de favoriete cabaretiers van Warns en Schop. Tevens is veel muziek inge pland en biedt hét duo graag ruim te aan jong talent. In die laatste ca tegorie prijken uiteraard ook de na men van cabarettalenten van Zeeuwse bodem: Katinka Polder man (Polderman kachelt door) en Robbert Jan Proos (Rrrecht Voor uit). 'Ook cabarettalenten van Zeeuwse bodem prijken in het nieuwe seizoenaanbod' Het eerste lustrumseizoen van dit kleine theater wordt vrijdag 12 sep tember geopend door Bertus Bor- gers. Deze saxofonist brengt sa men met zijn broer Peer een thea terconcert onder de titel Bertus Borgers in Familieomstandigheden. De bezetting is klein en de liedjes zijn op een enkele grote hit na Ne derlandstalig. De volgende avond al neemt Thé Lau bezit van het kleine podium met zijn program ma Solissimo. Hij brengt helemaal in zijn eentje een optreden waarin hij liedjes zingt, teksten decla meert en zichzelf begeleidt op de gitaar. Andere aantrekkelijke mu- ziekoptredens beloven onder meer Tango/duet De Taquito, Mapi Quintana/Bellón, Jan Rot met Hal lelujah en Duo Fain te worden. De liefhebbers van cabaret vinden in dit aanbod ongetwijfeld veel van hun gading. Zij hebben de keus tussen beloftevolle, maar nog onbekend beginnend talent tot oude bekenden in dit genre als Jeroen van Merwijk, Kees Torn en André Manuel. Verder prijkt ook Peter Faber met zijn succesvolle voorstelling Caveman op het aan bod voor het komend seizoen, evenals Leonie Jansen, Porgy Fran sen, Tine Ruysschaert en Lenny Kuhr. Voor nadere info en reserveringen www.theaterdewegwijzer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13