OOK IN DE TUIN PASSÉ Gratis waardebepaling voor uw woning? Keukenkopers zweren nog altijd bij showroom Bedieningsplaat voor toilet in design-versie Onafhankelijk instituut voor taxeren van huis Nieuwe Ikeagids ook als 'XL' via de boekwinkel M wonen@wegener.nl V wonen 1024-3650509 PZC Zaterdag 9 augustus 2008 - 0113 - 227788 www.kuubmakelaars.nl Consumenten die een nieuwe keu ken kopen, oriënteren zich nog al tijd het liefst in de showroom. Maar de invloed van internet neemt toe. Dat blijkt uit onderzoek van USP Marketing Consultancy onder drie honderd consumenten die de afgelo pen drie jaar een nieuwe keuken hebben aangeschaft. Met name con sumenten onder de 35 jaar kijken al net zo vaak op internet als in de showroom. Driekwart van de consu menten bezoekt een of meerdere showrooms. Internet wordt vooral gebruikt om keukenfoto's te zien. Kwaliteit Er zijn vele soorten led's op de markt. Ze gaan allemaal lang mee. Led's met transformator hebben een vrij korte levens duur. Het best is dan ook te kiezen voor een type van 230 volt dat zonder transformator kan. Dit verdubbelt het aantal branduren. Roestvrij staal Dit materiaal is niet zo degelijk als wordt gedacht. Sommige soorten rvs gaan toch roesten. Informeer daarom goed naar de kwaliteit van de armatuur. Een goede lamp is duurder, maar gaat wel langer mee. Grote tuin Vooral in een grote tuin is het niet gemakkelijk om een licht plan te maken. Vaak ontstaan 'zwarte gaten'. Ook kan het ge wenste effect tegenvallen. Wie een expert inschakelt, loopt minder risico. Zelfs het toilet moet tegenwoordig tot in de puntjes zijn afgewerkt. Dat weet Geberit, producent van produc ten voor het kleinste kamertje, als geen ander. Daarom komt het be drijf met drie nieuwe bedieningspla ten om het toilet door te spoelen. De SigmalO en 20 (vanaf 60 euro) zijn leverbaar met 'tweetoetsbedie- ning', voor meer of minder spoelwa ter. Bijzonder is Sigma50 (vanaf 145 euro). Dit model is verkrijgbaar zon der front. De consument kan zelf een keus maken, waardoor de plaat volledig is afgestemd op de inrich ting van toilet of badkamer. www.geberit.nl Wat moet een woning opbrengen? Om daar achter te komen, schake len woningbezitters meestal een taxateur in die verbonden is aan een makelaar. Om de betrouwbaarheid te toetsen, pleiten de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) en de Vereniging Bemiddeling Onroe rend Goed (VBO) nu voor een onaf hankelijk taxatie-instituut. Dit Ne derlands Woning Waarde Instituut (NWWI) zou de rapporten van de makelaars moeten controleren op kwaliteit en juistheid. „In 98 pro cent van de gevallen gaat het al goed, maar de laatste 2 procent moet ook nog goed gaan", zegt een woordvoerder van de NVM. Om nou te zeggen dat het een mooi uitgevoerd boekwerk is, nee. Daar staat tegenover dat de jaarlijkse Ikeagids wel erg functioneel is, en tot de meest gelezen 'boeken' be hoort. Volgende week valt-ie weer, voor de dertigste keer, in 6,3 mil joen brievenbussen. Los daarvan is de catalogus dit jaar ook te koop in extra groot XL-formaat (maximaal honderd stuks, verkrijgbaar bij Se- lexyz-boekhandels) én samen met een koffietafel (totaal 9,95 euro). Spots geven een speciaal effect in de tuin. Massive: licht in de tuin én een zit plaats. foto's GPD Led-wandlamp van Massive. Houten tuinverlichting van bb-bui- tenverlichting. Roestvrijstalen wandarmatuur (Lexwood).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 119