GLOEILAMP Sibculo Huissen Breda W'OneiijK Plonzen in je eigen zwembad door Caroline Cöttgens PZC Zaterdag 9 augustus 2008 wonen@wegener.nl 024-3650509 In elke regio is er van elke soort huis wel één met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen zien in diverse regio's. In deze vakantieaflevering van Wonen naar Wens 'gewone' huizen met een echt zwembad. Een huis met zwembad. Dat klinkt luxe. En zeg eens eerlijk, wie droomt er nou niet van? Hartje zomer is er wei nig dat een duik in een zwembad over treft. Helemaal als het je eigen zwem bad in je achtertuin is. We hebben het niet over zo'n opblaas- bad, maar over een écht zwembad. Een bad waar je rust niet wordt verstoord door andermans gillende kinderen. Een bad waar geen kletsende moekes in de weg staan als jij baantjes trekt. Een bad dat niet nét gesloten is op tij den dat jij aan je conditie wilt werken. Er is alleen één kleinigheidje: het is zo duur. Althans, dat denken veel men sen. In de vergelijking van vandaag is echter duidelijk te zien dat je tegen woordig geen kapitale villa meer hoeft te bezitten om een zwembad in de tuin te hebben. De gemiddelde ver koopprijs van een huis was in 2007 on geveer 250.000 euro en voor ongeveer dat bedrag of een klein beetje meer kun je op veel plaatsen óók een huis met zwembad vinden. Bij de aanschaf van een huis met zwem bad is het goed om in de gaten te hou den waar je een zwembad voor wilt ge bruiken. Wil je echt baantjes trekken, dan heb je een beetje lengte nodig of een soort stroomversnelling waar je te genin kunt zwemmen. Is het vooral ter afkoeling, voor het uiterlijk of voor de kinderen om in te spelen, dan is een kleiner zwembad voldoende. Ook de mate van gebruik is belangrijk. Als je in Nederland niet alleen die paar warme weken maar het hele jaar wilt zwem men, is verwarming, overkapping of beide een overweging waard. Realiseer je ook dat een zwembad be hoorlijk wat aan onderhoud kost. Schepnet en bodemzuiger om vuil weg te halen, kunnen inmiddels ook wor den vervangen door apparaten die dat voor je doen. Maar desondanks moet de kwaliteit van het water regelmatig worden gecontroleerd. Daarnaast moet het water dagelijks worden gefilterd. Als je kiest voor een huis met zwem bad, is het verstandig te bekijken of het zwembad in verhouding staat tot de rest van de tuin. Bij huizen van de prijs klasse in de vergelijking van vandaag kun je geen ligweide verwachten, maar een beetje ruimte voor wat andere re creatie in de tuin is toch meegenomen. Is je droomhuis niet te vinden met zwembad, dan kun je overwegen een huis zónder zwembad te kopen en er een aan te laten leggen. De prijs van een zwembad begint bij 12.500 euro. rjr*f Reageren? I" redactie.wonen@wegener.nl Piashofstraat 32 274.500 euro Bouwjaar: 1992 Te koop sinds: eind 2007 Inhoud: 530 m3, woonoppervlakte 165 m2 6 kamers Perceel: 462 m2 Nadelen: Slaapkamer op begane grond, badkamer zou daar nog bij gemaakt moeten worden. Voordelen: Rustige locatie in mooie woonwijk met ge lijkwaardige woonhuizen. Keurig onderhou den, in 2007 geheel geschilderd. Vrijstaan de stenen schuur met vliering. Lange oprit voor meerdere auto's. Bijzonderheid: Flinke provisiekelder onder het huis. Biezen 22 239.500 euro Bouwjaar: 1983 Te koop sinds: mei 2008 Inhoud: 340 m3, woonoppervlakte 100 m2 5 kamers Perceel: 263 m2 Nadelen: Bruine plavuizenvloer op begane grond, ja ren tachtig-sfeer. Voordelen: Woonkamer via schuifpui gericht op tuin met zwembad. Luxe open keuken. Vierde slaapkamer op tweede verdieping. Parkeer plaats op eigen terrein. Bijzonderheid: Prachtige ligging aan het water. Elsstraat 32 329.500 euro Bouwjaar: omstreeks 1920 Te koop sinds: einde 2007 inhoud: 360 m3, woonoppervlakte 100 m2 4 kamers Perceel: 372 m2 Nadelen: Binnenzijde woonkamer heeft deels schro tenplafond en deels bakstenen muren. Voordelen: Centraal gelegen nabij uitvalswegen en cen trum. Boven veel ruimte door dakkapel over volle breedte. Buitenzijde woning grondig gerenoveerd. Grote tuin. Bijzonderheid: Naast zwembad ook vijver in de tuin. Modern van Massive. TUINVERLICHTING IS NIET MEER PUUR FUNC TIONEEL: COMPLETE LICHTPLANNEN ZOR GEN VOOR SFEER. ENER GIEBESPARENDE EN MO DERNE LED-VERLICH TING EN EIGENTIJDSE MATERIALEN DRAGEN DAARAAN BIJ. De tijd van een serie lampjes in de tuin die moeten voorkomen dat je 's avonds geen hand voor ogen ziet, ligt achterons. Tuinverlich- ting is niet minder dan een sfeer maker. Eigentijdse armaturen kun nen de tuin in het duister een mys terieus tintje geven. Alex Frerichs van Lexwood tuinver- lichting in Vessem ziet dat steeds meer mensen een compleet licht plan maken voor de tuin. „Toen ik begon, was Nederland nog lang niet zoveel met de tuin bezig als nu. Tegenwoordig hebben we meer te besteden en wanneer we binnen zijn uitgeknutseld, gaan we naar buiten." Het resultaat daarvan is afleesbaar aan het brede assorti ment tuinverlichting dat tegen woordig verkrijgbaar is. Zo is de grondspot al een paar jaar graag ge zien. „Die kan zorgen voor een heel speciaal effect, wanneer je die voor bomen en struiken plaatst. Dat ziet er in het donker prachtig uit", zegt Frerichs. Ook roestvrij staal is populair. „Na lood, zink en lampen met een roes tige uitstraling. Volgens mij is rvs wel een blijvertje." In opmars zijn houten buitenlam pen. Onder de naam BB maakt Ver meulen Tuinverlichting armaturen van teak- of inokohout. Evenals teakhouten tuinmeubilair zijn ze weerbestendig en zien ze er exo tisch uit. Vooral de houdbaarheid is van belang, omdat tuinverlich ting lang mee moet gaan. Nieuwkomer is led-verlichting (Light Emitting Diodes), loost Kou- wenbergh van Gardinox in Hulsel, importeur van Monogram led-ver lichting: „Led verbruikt bijna geen stroom en heeft een heel lange le vensduur. Ideaal." Meinte Venema van Massive beaamt dit. „Led heeft een lage kostprijs. De lampen ge ven bovendien geen warmte af De armaturen zijn ook mooi om te zien en relatief klein." Wint led nu aan populariteit, bij Massive zijn ze alweer een stapje verder. Volgend jaar komt de 'powerled' op de markt, een nog krachtigere verlichting. Led-verlichting sluit aan bij de vraag naar energiezuinige lampen die binnenshuis al langer speelt. Te genwoordig zijn ook grondspots verkrijgbaar waarin spaarlampen van 7 watt gedraaid kunnen wor den. Nog zuiniger zijn spots met in gebouwde zonnecel. „Maar die wer ken nog niet echt goed", weet Joost Kouwenbergh van Gardinox. „Wellicht iets voor de toekomst." Alex Frerichs van Lexwood merkt de aandacht voor energiebesparing ook op, maar nuanceert. „Eigenlijk vreemd dat er juist gehamerd wordt op energiezuinige buitenver lichting. Zo vaak wordt die niet ge bruik. Zeker niet in vergelijking met binnenverlichting waar toch nog steeds vooral de traditionele gloeilamp in wordt gedraaid. Dan merk je hoe gevoelig mensen zijn voor dergelijke trends. Natuurlijk is het geen slechte zaak. Energiezui nig is altijd goed." Al ligt de nadruk tegenwoordig op moderne lampen, wie kiest voor een meer klassieke uitstraling hoeft niet te wanhopen: lantaarns en staande armaturen zijn er nog genoeg. De spaarlamp zorgt ervoor dat het evengoed een armatuur van deze tijd is. ÉSt De buitenverlichting van BB is verkrijgbaar vanaf 139 euro, die van Lexwood vanaf 72,50 euro. Bij Massive zijn tuinlampen te koop vanaf 74,95 euro. www.lexwood.nl www.massive.nl www.gardinox.nl www.bb-tuinverlichting.nl kSiReageren? redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 118