Pindakaas gaat dit jaar niet mee op vakantie Amsterdam verwacht redelijk zomerseizoen Boek dagje New York via e-brochure Prowse Beleef terugkerende rust op Hoge Veluwe reizen@wegener.nl 33 reizen 1 024-3650360 PZC Zaterdag 9 augustus 2008 De pindakaas en aardappelen blij ven thuis deze zomer. Dat blijkt uit onderzoek van Europeesche Verze keringen onder ruim vijfhonderd va kantiegangers. Veruit de meeste Ne derlanders (82 procent) passen hun eetgewoontes aan als ze op vakan tie zijn. Driekwart van de Nederlan ders neemt geen Nederlandse voed selproducten mee op vakantie. Een kwart doet dat wel, voornamelijk omdat de favoriete producten in het buitenland niet verkrijgbaar zijn. Het meest favoriete Nederlandse product tijdens de vakantie is kaas. Toeristisch Amsterdam verwacht een redelijk zomerseizoen. Evena ring van het topjaar 2007 zit er niet in, zo blijkt uit de Monitor Toeris tische Bedrijven die Amsterdam Toe risme Sr Congres Bureau heeft ge houden onder Amsterdamse hotels. Mogelijk valt de groei tegen door de sterke euro en zwakke dollar. De musea in Amsterdam ontvingen tot en met mei dit jaar 3,5 procent meer bezoekers vergeleken met de ze periode in 2007. Het bezoek aan de attracties, zoals rondvaarten en diamantslijperijen, bleef gelijk. Eén van de tientallen musicals op Broadway bezoeken, de hele dag met een bus de bekendste attrac ties bekijken, een gospeldienst in Harlem bijwonen, per helikopter een birds eye view van de stad krij gen, winkelen in een outletstore of een American Football-wedstrijd meemaken? Het is een selectie uit de nieuwe Insights New York e-brochure van Keith Prowse. Alle tickets kunnen voor vertrek thuis vanachter de pc gekocht worden. Tel. 020-2015242 www.keithprowse.com/nl Wandelen op de Hoge Veluwe, ge nieten van de rust. foto GPD De Natuurgids neemt in augustus ie dere woensdagavond van 18.30 tot 21.00 uur wandelaars mee door de Hoge Veluwe. Zij gaan op zoek naar de rust die er dan weer heerst. In de avond komen dieren uit hun holen, terwijl het avondlicht de natuur op een speciale manier kleurt. Het park staat naast zijn landschappen ook bekend om zijn historie. Vooral het zuidelijke gedeelte is rijk aan ge schiedenis. Deelname is gratis. Wan delaars moeten echter wel de en tree voor het park betalen (volwas senen 7 euro, kinderen 3,50 euro). van het kleine grut, die honderden blozende kinderwangetjes, bezwe te kinderhoofdjes en rappe kinder tongetjes. Dora wordt al van verre gespot. Haar beeltenis staat naast een let terlijk spetterend avontuur met boomstambootjes, waterbanen en een flinke waterval. 'Dora's Big Ri ver Adventure', zoals deze attractie is gedoopt, is een van de nieuwste van het deze zomer officieel geo pende Nickland. Als we dichterbij komen, zien we dat we niet de eni ge Dora-fans zijn: tot ver buiten de wandelpaden staan ouders en kin deren te wachten. In de hete zon. We lopen verder, al wordt dat be sluit niet democratisch genomen. Diego maakt gelukkig veel goed. Die attractie met ronddraaiende en op-en-neer bewegende jeeps oogt weliswaar iets minder specta culair, maar lijkt ook iets beter aan te sluiten bij de leeftijd tot en met zo'n 5 jaar. Al denkt een lijvige Grote foto boven: een beetje nat worden in 'Mystic River'. Fotostrip, vinr: met Dora in de trein, Jimmy Neutron's achtbaan, serieus nat worden met Spongebob, met Diego op jeepexpeditie, markante geveltjes in het Hollywood-dorpje. foto's Movie Park Germany Duitser - traditioneel gekleed in witte sokken, sportschoenen, voet balbroek en (navel-)T-shirt van die Mannschaft - daar duidelijk anders over. Hevig transpirerend perst hij zijn buik achter de rolbeugel en be gint luid joelend te stampen. Zit er iets klem? Ja, je zult weten dat je in Duitsland bent. Swieber, de vos uit Dora, steelt niet, hij klaut. En ook Man ny, de ietwat nukkige mammoet- met-het-kleine-hartje uit Ice Age, praat Duits in de overigens zeer in drukwekkende bootjesattractie 'Ice Age Adventure', aan de rand van Nickland. Wie wél een verfrissend tochtje over het water wenst, maar dan zonder nasynchroniserend stemmetje eronder, stapt in het ge luidloze 'Mystic River', eveneens op de grens van Nickland. Wel op passen met het instappen in de 'bootjes': het plateau vanwaar je de langsvarende tractorbanden moet enteren, draait. Gelukkig is daar een vriendelijke Movie World-be- geleider: 'Darfich Ihnen helfen?' De richtingbordjes, menu's in het hamburgerrestaurant, de stemmen van personeel en bezoekers... Alles ademt die Duitse levensstijl. Niet vreemd natuurlijk, we zijn na de grensovergang bij Beek bijna 100 ki lometer in dit land gepenetreerd. En dat heeft ook voordelen: de at tracties zien er sauber gründlich uit. En als een laatste entreemoge lijkheid voor een bepaalde attrac tie voor 14.00 uur wordt aangekon digd, is het ook pünktlich 14.00 uur. Niemand die om 14.01 uur zeurt om binnen te mogen, afge zien van een enkele Hollander. Kinderen maken zich niet sappel over die Duitse (on)hebbelijkhe- den. Het is wel raadzaam op tijd in het park te zijn. In de ochtenduren zijn de wachttijden het kortst, 's middags sta je zo negentig minu ten in de rij voor een 'rondje Do- ra'. En welk kind wil er nou maar één keer in zijn lievelingsattractie? Een andere tip: neem bij zonnig weer een petje mee. Het open ka rakter maakt het park weliswaar overzichtelijk, maar schaduwplek ken zijn er nauwelijks. En je wilt je als volwassene toch niet onder het kapje van een buggy wurmen? www.movieparkgermany.nl Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Het 30.000 vierkante meter grote Nickland is onderdeel van Movie Park Germany in Bottrop-Kirchhellen, zo n 160 kilometer vanaf Utrecht. Movie Park Cermany ontvangt jaarlijks ongeveer 1,5 miljoen bezoekers, van wie 40 procent uit Nederland komt. In het themapark, dat in 1996 werd geopend onder de vlag van Warner Bros, staat Hollywood centraal. Allerlei shows en attracties moeten de bezoekers het idee geven dat ze een dag 'in de film' leven. Inmiddels is het park eigendom van de StarParks groep. Een paar jaar geleden werd samenwerking gezocht met tv-zender Nickelodeon. Een entreekaartje voor één dag kost 27 euro (kinderen 4 tot en met 11 jaar en senioren vanaf 55 jaar) of 31 euro (volwassenen/kinderen 12 tot en met 54 jaar). Kinderen van 0 tot en met 3 jaar mogen gratis naar binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 113