31 reizen Boerenkool rookworst Good Noodles (met kip) Heimwee TV Pasta bolognese Dagje uit, dagje thuis Vraag Antwoord Een genereus aanbod rry iJüfcg reizen@wegener.nl |j|j 024-3650360 PZC Zaterdag 9 augustus 2008 Van: Struik. Hoe ziet 't eruit? Zwart plastic bak je, afgesloten met doorzichtig folie. Omwikkeld met stevig, vrolijk kar ton. Eerste aanblik: gadver, die worst lijkt wel een fallus in een zompig weilandje. En toch ruikt het naar boerenkool. Gewicht: 543 gram, netto 500 gram. Sjouw dat maar mee in je rugzak. Houdbaarheid: Dik een halfjaar. Bereiding: Kan bijna met de ogen dicht. De worst in stukjes snijden, alles in een pannetje (liefst koeken pan), vuurtje eronder en roeren. In een mum van tijd warm. Smaak: Het ruikt niet alleen naar boerenkool, het smaakt warempel ook naar boerenkool. Alleen die worst is wel erg melig. Makkelijke, snelle hap. Weer eens iets anders dan friet, chinees of de bbq. Tipje van Struik: schepje appelmoes er bij. Je waant je op de camping in Italië weer helemaal in Holland. Prijs: Wij betaalden 2,99 euro. Te koop bij: Vrijwel elke super van naam. Waardering: Van: Unox. Hoe ziet 't eruit? Meestal in bonte zakjes, in sommige supers ook in een plastic cup. Inhoud: de noedels (mie) zien eruit als een gedroogd trosje piertjes. Verder: maïskorrels, oranjekleurige snippers wortel tjes), zakje kruiden en zakje olie. Gewicht: Met cup 98 gram (inhoud 65 gram), met zakje 82 gram (in houd 70 gram). Houdbaarheid: Driekwart jaar. Bereiding: Voor het zakje is een pannetje nodig. De cup is handi ger: kruiden en olie bij de kluwen piertjes, kokend water erop, 3 mi nuten laten staan, goed roeren. Smaak: Niet echt. Ja, de warme slierten doen denken aan deegwa ren. Kip? In geen velden of wegen te bekennen. Waarschijnlijk overge vlogen. Niet veel meer dan maag vulling. Zet het je vrienden voor en de kans is levensgroot dat ze je volgende feestje overslaan. Prijs: Bekertje 1,55 euro, zakje 0,62 euro. Te koop bij: Bekertjes vonden we bij Spar, zakjes bij andere supers. Waardering: foto GPD In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden lelicht die de geur van nostalgie ademen. Deze week: Lou Grant Journalisten komen er in films en tv-series vaak slecht vanaf. Ze worden doorgaans neergezet als losgeslagen maniakken met als enige functie het in de weg lopen van de hoofdrolspelers. Het beeld dat je krijgt na het zien van een aflevering van Lou Grant is totaal anders. De door Ed Asner briljant neergezette chef van de stadsredactie van de fictieve krant LA Tribune en zijn colle ga's zijn warm, enthousiast, professioneel en betrokken. Hun eni ge doel is het zo objectief mogelijk verslaan van het nieuws. Ze steken hun nek uit voor de gewone man, schuwen de confronta tie met een corrupte overheid niet en laten zich door niemand van de wijs brengen als er een 'story' gebracht moet worden. De serie loopt van 1977 tot 1982 en brengt het tot 114 episo des. Het is eigenlijk een spin-off van de goed bekeken reeks Mary Tyler Moore. Lou Grant speelt in die show een tv-verslagge- ver bij de zender WJM-TV. In de laatste aflevering van Mary Tyler Moore worden Lou en de rest van de cast ontslagen. De bij het kijkerspubliek zeer populaire Grant krijgt zijn eigen serie en gaat dus aan de slag bij de LA Tribune. Hoewel de serie Lou Grant heet, ligt de kracht van de reeks ook bij de inbreng van de andere acteurs. Mensen zoals de energie ke verslaggever Joe Rossi, die zijn neus in elke beerput steekt en niet terugdeinst voor druk van bovenaf om te stoppen met speuren. Of de vrijgevochten verslaggeefster Billie Newman, die laat zien dat vrouwen in de journalistiek net zo goed hun werk kunnen doen als mannen. En je hebt natuurlijk Mrs. Pynchon, de bitchy uitgeefster van de krant, geweldig neergezet door Nancy Marchand, die later weer zou schitteren als Tony's moe der in De Sopranos. Lou Grant is een mix van komedie en serieus drama en heeft vol gens kenners de weg bereid voor series als HUI Street Blues. De toon van de serie is vrij apart voor die tijd. Sommige afleverin gen zijn ronduit maatschappijkritisch, waarbij onderwerpen als milieuvervuiling en de vuile oorlog in El Salvador niet worden geschuwd. Als Lou Grant, ondanks goede kijkcijfers, in 1982 wordt stopgezet, wijten sommigen dat aan de kritische toon van de reeks. De serie is tot nu toe niet verkrijgbaar op dvd. Maar alleen een journalist zal daar waarschijnlijk iets achter zoe ken. Stefan Dölcken Van: Adventure Food. Hoe ziet 't eruit? Stevig alu-folie zakje met daarin gedroogde elle- boogjes, aardig wat doppertjes, snippers tomaat (je ruikt ze) en ook wat korreltjes gedroogd rund vlees. Gewicht: 275 gram (zakje met por tie voor twee), netto 260 gram. Houdbaarheid: Volgens de verpak king wel anderhalfjaar. Bereiding: Inhoud in een pannetje, aangegeven hoeveelheid water er bij, hele zaakje op het vuur, al roe rend aan de kook brengen. Daarna vuur uit, deksel op de pan en acht minuten laten staan. Smaak: Verrassend. Je proeft echt tomaat en erwtjes, zelfs een vleug je bouillon en de pasta hapt prima weg. Volwaardige maaltijd. Jammer dat je geen wijntje in je rugzak kunt meenemen. Met een paar zak jes (smaken en varianten genoeg), kun je zo richting Mount Everest. Prijs: 6,25 euro (voor een dubbele portie). Te koop bij: Bever Sport en verge lijkbare speciaalzaken. Waardering: Om de Olympische Spelen in Peking kun je de komende weken niet heen. De krant staat er vol mee, op televisie is er veel tijd voor ingeruimd. Ben je dan nog niet genoeg in Chinese sferen, dan is het boek Als rood zwart is een aanrader. Met deze literaire thriller van Qui Xiaolong steek je, naast een spannend verhaal, ook nog iets op van de Chinese cultuur en levenswijze. Het boek kost 19,95 euro. Of misschien doe je zelf liever mee aan de Spe len. Maar dan wel op je spelcomputer. Want Ma rio, Sonic, Asterix en Obelix zijn ook allemaal aan het sporten geslagen. Asterix en de Olym pische Spelen is al een wat ouder spel en is ver krijgbaar voor Wii, DS, PC en PS2. Nieuwer is Mario Sr Sonic op de Olympische Spelen. Dit spel is alleen te koop voor Nintendo. Om helemaal in de Chinese stemming te ko men, kun je natuurlijk met een bak bami voor de televisie gaan zitten. Leuker en lekkerder is zelf Chinees koken. Bijvoorbeeld uit het boek Oranje soep van witte wolk waarin Volkskrant-re dacteur Pay-Uun Hiu een culinaire zoektocht on derneemt naar haar Chinese oorsprong. Of stem op maandagavond af op BBC2 voor de (helaas laatste) aflevering van de prettige kookserie Chi nese food made easy. Presentatrice Ching-He Huang gaat met wok en ingrediënten op stap en laat in een smakelijk halfuurtje zien dat Chi nees koken helemaal niet moeilijk is. Het pro gramma begint om 21.30 uur. Niet sportief en ook niet Chinees is de Suske en Wiske-dag, morgen (zondag) in het Zuider zeemuseum in Enkhuizen. De striphelden zijn er allemaal en delen handtekeningen uit. Professor Barabas maakt lekkernijen met zijn snoepmachi- ne en bij de kapper kun je je een Wiske-coupe laten aanmeten. Om 15.30 uur geeft de Suske en Wiske-band een spetterend optreden, dus trek je dansschoenen maar aan. Ca voor meer informatie naar www.zuiderzeemuseum.nl John, een kennis uit mijn oude buurt, heeft een aanbod van de gemeente. Grenzend aan de achtertuin van de huizen in zijn rij ligt een strook gemeentegrond. Er staan schuren op en er zijn vijvers gegraven. In een enkel geval is er zelfs (zonder vergunning) een carport gebouwd. John is dat ge val. Hij stalt er zijn motor. Voor een acceptabel bedrag mag hij de grond kopen, meldt de gemeente. Maar John woont er 25 jaar, en vindt dat hij om die reden al eigenaar is gewor den. Om dat te bekrachtigen met de overdracht van 'een zakje euri', noemt hij 'onnodig'. John is geen geboren luiste raar, maar ik zou het voorstel aangrijpen. Hij heeft al die ja ren hooguit het gebruiksrecht genoten, niet het eigendoms recht. Navraag bij het Kadaster bewijst dat. Tekent John niet, dan plaatst de gemeente een erfafscheiding. Dwars door Johns (op papier) niet-bestaande carport. Dan slaapt zijn mooie Hartey écht buiten. En mag hij en passant onge twijfeld die constructie op gemeentegrond afbreken. Een zomerse vraag? Mail naar redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111