Meningen Agent leert fraude zien M&P9SH IS tyXM&rMZ m WHh 4 v a Mededelingen van het waterschap Commissie Nijpels Dorpsraden Rekenonderwijs Gedumpt fretje f PZC Vrijdag 8 augustus 2008 9 DE BILT - Politieagenten worden de komende jaren getraind om identi teitsfraude te herkennen. De ken nis die de politie heeft over derge lijke fraude, kan zo beter worden ingezet, zei een woordvoerder van de Raad van Hoofdcommissaris sen gisteren naar aanleiding van berichtgeving, mede in de PZC. Politiemensen moeten leren hoe ze fraude met identiteitsbewijzen kunnen herkennen. Als ze het niet vertrouwen, moeten ze kunnen te rugvallen op een soort helpdesk aan het bureau, die snel kan con troleren of de papieren horen bij de persoon die de agent op dat mo ment voor zich heeft. „Met extra training kunnen we de kennis van de 'gewone diender op straat' opkrikken", aldus de zegs man. Volgens hem is het van be lang dat de kennis die de afgelo pen jaren is opgedaan, vooral bij de vreemdelingenpolitie, daarbij wordt ingezet. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl brieven maximaal 150 woorden Ik ben het volledig eens met de in gezonden brief van Leendert van Melle in de PZC van 6 aug. j.l. over de taakstelling van de Commissie Nijpels. Tot de laatste dag van juli konden de Zeeuwen gebruikma ken van de mogelijkheid om bij de ze (staats)commissie alternatieven in te dienen voor de ontpoldering van de Nederlandse Hedwigepol- der en een deel van de Zwinpol ders. Nijpels en de zijnen bleken inderdaad niet erg onder de in druk van het resultaat. Beoogt de Commissie Nijpels ons daarmee op het verkeerde been te zetten of heeft zij haar taakop dracht van LNV-minister Gerda Verburg wel degelijk goed begre pen, dat de ontpolderalternatieven op de eerste plaats van de commis sie moeten komen? Jammer dat daarover met geen woord werd ge sproken in het PZC-artikel van t aug. jl Johan Robesin Kreeksingel 43, 4542 BN Hoek Dhr. van Gericke (PZC 7 aug.) heeft een onprettige ervaring met zijn dorpsraad. Hij relateert daar aan het functioneren van andere raden. Er zijn stads-, dorps- en wijkraden, die allen verschillend functioneren. De gemeente Ter- neuzen stelde de raden in de gele genheid een cursus te volgen om functioneren kwalitatief te bevor deren. Het nu geplande samenspel tussen Zeeuws-Vlaamse raden geeft mogelijk meer stem aan de bevolking mbt regionale, gemeen- tegrensoverschrijdende zaken op een niet partijpolitiek gedirigeerde wijze. Communicatie blijft een probleem. Als dorpsraad Biervliet spreken wij mensen direct aan en leggen verantwoording af in het Dorpsblad. Daarnaast houden we een openbare jaarvergadering en runnen een pc-project waar direct sociaal contact een grote rol speelt. Ik ken raden die dat minstens zo goed doen. Mensen, die zich be wust van maatschappelijke proces sen afkeren, bereik je nooit. Maar het platform van de Dorpsraden staat in ieder geval dichter bij de bevolking, dan de regenten in Mid delburg, en we hopen in alle be scheidenheid een hiaat in het de mocratisch proces op te vullen. Hans Pollemans, coördinator dorpsradenoverleg ZVL Singel 10, 4521 BT Biervliet Ik reageer op het artikel over het fa lende rekenonderwijs (PZC, 3 au gustus). Ik vind de kop en de strek king van het artikel erg discrime- rend. Als er sprake is van minder Tekenvaardigheid in het basison derwijs, dat zou worden veroor zaakt door de kwaliteit van de lera renopleiding en er bovendien veel vrouwen voor de klas staan, die ge holpen zouden kunnen worden door opa's recept is er sprake van een tendentieuze journalistiek. Misschien heeft Marloes de Ko ning het zo niet bedoeld en dat hoop ik dan maar. Anders is er qua taalvaardigheid waar 'vrou wen zo veel beter in zijn' iets mis. M. Giljamse Dorpsstraat 7, Kats Afgelopen donderdag (PZC 7-8) was te lezen dat er nu weer een fre tje gedumpt was in het Nollebos. Dan weer konijntjes, kippen, kat ten, honden, alles flikkeren ze maar buiten als ze er vanaf willen. De maatschappij is te ziek. Er zou dan ook nodig een verplichte chip registratie voor dieren moeten zijn. Dan wordt het in ieder niet makkelijker om van je huisdier af te komen wanneer je bijv. op va kantie wil. Huisdieren lijken tegen woordig wel een wegwerpartikel. Met een chip zou dit minder vaak gebeuren want dan loop je het risi co dat je als v.m. eigenaar achteraf getraceerd wordt. Maar ja, met dit kabinet weten we het wel, je kan beter maar geen dier zijn want dan heb je vanuit Den Haag niets positiefs te verwachten. Alleen maar kommer en kwel. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge v Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Baggeren in dorpen gemeente Veere In het najaar en de winter van 2008 worden alle waterpartijen en sloten binnen de bebouwde kom van de gemeente Veere gebaggerd. Waterschap Zeeuwse Eilanden werkt zo, samen met de gemeente Veere, aan het wegwerken van achterstallig onderhoud. Baggeren is nodig om de bodem op diepte te houden zodat wateroverlast en problemen met de waterkwali teit voorkomen kunnen worden. Overlast Het baggeren kan overlast voor u veroorzaken. Het baggeren zelf is meestal geen probleem, maar de vrachtwagens die het slib afvoeren, kunnen geluidsoverlast en verkeershinder veroorzaken. Uiteraard doen we er alles aan om de overlast zo gering mogelijk te laten zijn. We vragen uw begrip voor deze tijdelijke overlast. Folder Wilt u meer weten over het hoe en waarom van baggeren? Vraag dan de gratis folder 'baggeren in stad en dorp' aan via communicatie@wze.nl of vraag naar de afdeling Communicatie via 0118-621 000. De eerste baggerwerkzaamheden starten na de bouwvakantie en lopen door tot maart 2009. Bekendmaking geregistreerde aanduidingen belangengroeperingen De voorzitter van het stembureau van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt ingevolge het bepaalde in artikel 2.11 van het Waterschapsbesluit bekend, dat in de vergadering van het stembureau d.d. 6 augustus 2008 de volgende beslissingen zijn genomen ten aanzien van de ingediende verzoeken om registratie van aanduidingen van belangengroeperingen ten behoeve van de verkiezing van de leden van het algemeen bestuur: Statutaire naam Aanduiding Beslissing Christenunie Christenunie Goedgekeurd Christen Christen Goedgekeurd Democratisch Democratisch Appèl (CDA) Appèl (CDA) Stichting Water Water Natuurlijk Goedgekeurd Natuurlijk Belanghebbenden kunnen, ingevolge artikel 2.14 van het Waterschapsbesluit, tot en met (uiterlijk op de zesde dag na deze publicatie) 14 augustus 2008 tegen een beslissing beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. Lozingsvergunning Vandervalk+degroot b.v. in Vlissingen Op 4 augustus 2008 is een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Vandervalk+degroot via de gemeentelijke riolering en rioolwaterzuiveringinrichting Walcheren in Ritthem op de Zuidersluiswatergang. Het besluit ligt vanaf 11 augustus tot en met 22 september 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; op de afdeling Publiekszaken van de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen, maandag tot en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, op donderdag van 9.00 tot 19.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9