Bush uit harde kritiek op China Musharraf in benarde positie KPN Business Center is verhuisd! Openingsaanbod Vanaf donderdag 7 augustus is ons nieuwe adres: ïomTom One Europe bij ALLE mobiele telefoons iBusiness Center kpn Amerikaanse president hekelt onderdukking in volksrepubliek. en Huub van der Lubbe, Beef, Wouter Hamel en... de Nightwriters Tijdens Film by the Sea 2008 zorgen deze en vele andere artiesten voor spannende en verrassende optredens. Kaarten voor deze evenementen zijn nu online te koop: www.filmbythesea.nl en www.theaterverkoopzeeland.nl Regeringscoalitie bevestigt afzettingsplan tegen staatshoofd. Albert Plesmanweg i 4462 GC GOES Ook op zaterdag open van 10.00 tot 16.00 uur! Dekking zoeken 8 I Vrijdag 8 augustus 2008 PZC PEKING - De Amerikaanse presi dent George Bush heeft zich niet met de binnenlandse aangelegen heden van China te bemoeien. De volksrepubliek zegt dit in reactie op de harde kritiek die Bush giste ren tijdens een tussenstop in Bang kok uitte op de mensenrechtensi tuatie in China. De president was onderweg naar Beijing om de ope ning van de Olympische Spelen bij te wonen. In een speech die was bedoeld om de visie van Bush over de Ameri kaanse belangen in Azië uiteen te zetten, zei de president dat de Ver enigde Staten fel gekant zijn tegen de repressie in de volksrepubliek. Volgens Bush moet China de rech ten van zijn burgers respecteren, wil het tot volle bloei komen en al zijn mogelijkheden benutten. De president was in de Thaise hoofdstad in het kader van een rondreis door Azië. „Amerika is er fel op tegen dat in China politieke dissidenten en mensenrechtenacti visten en religieuze activisten ach ter de tralies worden gezet. Wij dringen aan op openheid en ge rechtigheid, niet om onze overtui gingen op te dringen, maar om het Chinese volk in staat te stellen ui ting te geven aan zijn eigen over tuigingen", zo stelde Bush. Woordvoerder Qin Gang van het ministerie van Buitenlandse Za ken reageerde op de speech: „De Chinese regering zet het volk op de eerste plaats en werkt toege wijd aan het garanderen van de rechten en vrijheden van haar bur gers." De Amerikaanse president lijkt met zijn uitspraken twee doelen te hebben nagestreefd. Enerzijds komt hij zijn critici tegemoet, die vinden dat Bush de Olympische Spelen vanwege schendingen van de mensenrechten en de bezetting van Tibet moet boycotten. Ander zijds heeft hij ervoor gezorgd dat hij zijn kritiek in een tekst heeft verweven die ook sommige aspec ten van China prijst. festivalkantoor film by the sea badhuisstraat 150 4382 AP vtissingen T +31(0)118 412437 F +31(0)118 416093 E info@filmbythesea.nl ISLAMABAD - De positie van de Pa kistaanse president Pervez Mushar raf wankelt. De regeringscoalitie bevestigde gisteren een afzettings procedure tegen het staatshoofd te beginnen. Coalitieleiders Asif Ali Zardari, de weduwnaar van de vorig jaar ver moorde ex-premier Benazir Bhut to en Nawaz Sharif, een andere voormalig premier, kondigden het nieuws aan na drie dagen onder handelen. Hun partijen, de Paki staanse volkspartij (PPP) en de Pa kistaanse Moslim Liga (PML-N), hebben hun krachten gebundeld om Musharraf buitenspel te zet ten. Musharraf ligt over tal van onder werpen in de clinch met beide par tijen. Zo touwtrekken ze over de terugkomst van de hoge rechters die Musharraf uit hun ambt zette. Ook Musharrafs pro-westerse en pro-Israëlische opvattingen schie ten bij de meerderheid van zijn is lamitische landgenoten in het ver keerde keelgat. Musharraf kan vier dingen doen. Hij kan als eerste meewerken met de afzettingsprocedure. Een twee de mogelijkheid is de regering ont slaan. Een derde optie is de nood toestand nogmaals af te kondigen. Dan zou er een interimregering worden aangesteld. Tenslotte kan hij nog een staatsgreep plegen. een nieuw 2-jarig Business Bundel of Business Select. Aanbieding is geldig op 7, 8 en 9 augustus 2008 bij KPN Business Center Goes. SRINAGAR - Leden van de oproerpolitie proberen ste nen te ontwijken in Srinagar, het Indiase deel van Kashmir. De projectielen werden gisteren naar hen toe gegooid door moslims die vinden dat het hindoeïsme een te grote plaats krijgt. Eerder waren er in het gebied juist tot protesten van hindoes. Die ontstonden toen de overheid een besluit terugdraaide om grond toe te ken nen aan een organisatie van hindoeïstische bedevaart gangers. foto Farooq Khan/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8