Binnenlan Pleidooi synode alle protestantse kerken Nederlandse spreekt ouders Maddie 'Interim-manager kost ziekenhuizen kapitaal' Verpleger vast wegens plegen zedendelicten Man rijdt expres in op meisje NU: 900,~ KORTING Ontmoet Georgina Verbaan en Tygo Gernandt Stromingen hebben volgens voorzitter PKN heel veel gemeen. Anna Stam zou vermist meisje vorig jaar mei hebben gezien. Aanstellen tijdelijke bestuurders zou miljoenen vergen. Oproepkracht thuiszorg zou zich aan bejaarden hebben vergrepen. Swiss ense 6 I Vrijdag 8 augustus 2008 PZC Castings en audities Workshops oa: improviseren, soapacteren, grimeren, cameratechniek en regie Maak kans op een filmrol en een Masterclass van Hugo Metsers III (GTST) Kosten: 10,- Plaats: CineCity Vlissingen, zaterdag 13 september Leeftijd: 15 - 27 jaar Aanmelden/meer infö: filmx@filmbythesea.nl Dit programma wordt mogelijk gemaakt door DELTA www.filmbythesea.nl LEEUWARDEN - Synodevoorzitter Gerrit de Fijter van de Protestant se Kerk in Nederland (PKN) pleit voor een nationale synode van alle protestantse kerken in Nederland. Deze zou moeten aangeven hoe de vele kerken samen Jezus Chris tus kunnen dienen en van hem kunnen getuigen. In het Centraal Weekblad wijst De Fijter erop dat het aantal protes tantse kerken ondanks de fusie die in 2004 tot de PKN is toegeno men. Al die kerken gaan uit van dezelfde Bijbel en dezelfde gerefor meerde geloofsbelijdenis. Op de nationale synode zouden alle ker ken vertegenwoordigd moeten zijn die in de traditie van de her vormers Luther en Calvijn staan, maar ook pinksterkerken en evan gelische geloofsgemeenschappen. De Fijter hoopt dat ook buiten landse kerken deelnemen, zoals ook in 1618 en 1619 gebeurde tij dens de nationale synode van Dor drecht. Daar werd het conflict be slecht tussen remonstranten en contraremonstranten en is beslo ten tot de vertaling van de Bijbel in het Nederlands. AMSTERDAM - De Amsterdamse Anna Stam, werkneemster in een feestwinkel, is woensdag naar Lon den gevlogen voor een ontmoe ting met de ouders van de vorig jaar verdwenen Madeleine Mc- Cann. Op kosten van het Britse ta bloid The Daily Mirror zal ze de ouders vertellen dat ze Maddie 'misschien' heeft gezien. Stam twijfelt overigens nog steeds. Het kan Madeleine McCann ge weest zijn, het Britse meisje dat vo rig jaar mei ineens in de feestwin kel stond. De internationale media trekken zich weinig aan van haar twijfels. „Ik word helemaal gek ge beld", zegt Stam. Met een zucht legt ze de telefoon achter de balie van de feestwinkel neer: „Dit wa ren Spanjaarden, geloof ik." Vorig jaar mei, vlak na de ontvoe ring van Madeleine werd Stam aan gesproken door een Engels meisje van een jaar of vier. „Of ik wist waar haar 'mummy' was." Het meisje werd vergezeld door een vrouw die Engels sprak met een Frans accent, twee kinderen, en 'een onguur uitziende man'. Die vrouw was niet haar moeder, zei het meisje tegen Stam, maar een vreemde, die haar bij haar moeder had weggehaald. „Ze zei dat de vrouw haar van haar vakan tieadres had meegenomen. Waar dat was, kon ze niet zeggen ze zei alleen dat ze Maddie heette." Het nieuws over de ontvoering van het meisje uit een appartemen tencomplex in de Portugese Algar- ve had Nederland toen nog niet be reikt. Toen Stam er een week later Anna Stam, werkneemster van een Amsterdamse feestwinkel, is naar Londen gevlogen voor een ontmoeting met de ouders van de vorig jaar verdwenen Maddie. HILVERSUM - Nederlandse zieken huizen hebben in de jaren 2006 en 2007 voor 6,75 miljoen euro aan in terim-managers uitgegeven. Een kwart van de ziekenhuizen maakt gebruik van een interim in de raad van bestuur. Die kost de instelling gemiddeld 30.000 euro per maand. Dat maakte RTL Nieuws gisteren bekendgemaakt. Het nieuwsprogramma spitte bijna tweehonderd jaarverslagen door en stelde vast dat bij 25 van de 92 ziekenhuizen een vast be stuurslid is vervangen door een ad interim. Dat gebeurde vooral in 2007. Bij vier ziekenhuizen waren meerdere interim-bestuurders ac tief De Zeeuwse ziekenhuizen stel den in de onderzochte periode geen interim-bestuurders aan. Ziekenhuizen geven volgens RTL Nieuws grote bedragen uit aan in terim-bestuurders. Het Amphia Ziekenhuis in Breda zou hierbij de kroon spannen. Het Amphia Ziekenhuis in Breda spant volgens RTL Nieuws de kroon. Het ziekenhuis huurde ge durende anderhalf jaar Derk Ver meer in als interim-voorzitter. Hij verdiende daarmee 431.375 euro. Vermeer en twee andere inte rim-bestuurders werden inge huurd na een bestuurscrisis. Inclu sief de ontslagvergoeding voor drie opgestapte bestuurders en de interim-kosten was het Bredase ziekenhuis 1.177.00 euro kwijt, meldde RTL. D66 en de SP in de Tweede Kamer zijn niet te spreken over de hoge vergoedingen. „Dit is niet uit te leg gen", zei fractievoorzitter Alexan der Pechtold van D66. Agnes Kant Van de SP noemde de bedragen ab surd. „Voor dat geld kun je beter 25 verpleegkundigen aannemen." RTL Nieuws heeft niet alle gevraag de gegevens van de ziekenhuizen gekregen. Het programma wilde ook inzage in de salarissen van alle interim-managers die in de zieken huizen actief zijn. De instellingen hebben dit geweigerd. RTL is daar om een juridische procedure be gonnen om de gegevens alsnog te krijgen. over hoorde deed ze alsnog aangif te. Het meisje leek erg op Maddie, verklaarde Stam tegen de politie. „Alleen haar haar was donkerder." Helaas bleken de beelden van de beveiligingscamera in de winkel te zijn gewist. Toch stuurde de poli tie haar verklaring naar de Portuge se recherche maar die heeft de mel ding volgens Stam niet onder zocht. Ze hoorde er niets meer van. Toen de zaak op 30 juni wegens ge brek aan aanwijzingen werd geslo ten, werd het 30.000 pagina's tel lende dossier openbaar gemaakt. Daarin stond ook de verklaring van Stam. Voor de ouders van Maddie vloog ze naar Londen. „Misschien geeft mijn verklaring ze hoop." Inmiddels heeft nog een Amsterdamse gemeld dat ze Mad die gezien heeft. Hannie Wiech- mann zei gisteren tegen The Daily Mail rond dezelfde tijd bij het Rijksmuseum een meisje te heb ben gezien dat erg op Maddie leek. ROTTERDAM - De politie heeft maandag een 43-jarige verpleger uit Rotterdam opgepakt die ervan wordt verdacht als oproepkracht van thuiszorginstelling Laurens zich schuldig te hebben gemaakt aan zedendelicten. Dit maakte de politie gisteren bekend. De delicten zouden het afgelopen anderhalf jaar bij minstens vier ouderen in hun woningen zijn ge pleegd. De slachtoffers deden aan gifte. De politie sluit niet uit dat meer bejaarden zich zullen mel den. Volgens woordvoerder Ton Boen der van de thuiszorginstelling maakte de man zich vooral schul dig aan het onzedelijk betasten van de ouderen. Oproepkrachten worden volgens Boender bij aanname niet gescr eend op goed gedrag. Hij stelt dat daarom de delicten niet hadden kunnen worden voorkomen, om dat de 43-jarige verpleger volgens hem geen strafblad had. DEN BOSCH - Een 35-jarige inwoner van Rosmalen is woensdag opge pakt voor poging tot moord. Hij wordt ervan verdacht dinsdag een 15-jarig meisje uit Den Bosch ex pres te hebben aangereden, meld de de politie gisteren. De man volg de het meisje. Ze belandde door de aanrijding in een sloot en ont kwam via een maïsveld. Ze liep bij het voorval kneuzingen op. De au to is gevonden bij de plek des on- heils. Volgens de politie kenden de betrokkenen elkaar niet. BGXSPRINGS S. MATRASSEN op het totale Lifestyle programma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6